Samochód "służbowy" wójta gminy poraj

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Guest

Samochód "służbowy" wójta gminy poraj

Post by Guest »

Witam, jak sama nazwa wskazuje samochód służbowy powinien służyć jego użytkownikowi do załatwiania spraw związanych z obowiązkami zajmowanego stanowiska. W dniu wczorajszym ok. 20.00 na parking sklepu U Jacka w Poraju podjeżdża VW Jetta z wójtem Stacherą za kierownicą. Nasunęło mi się od razu pytanie dlaczego wójt traktuje samochód należący do gminy jako swój prywatny samochód bo w piątek wieczorem na pewno żadnych służbowych spraw nie załatwiał. Ja mając samochód służbowy i chcąc go używać prywatnie muszę się rozliczyć z benzyny przedstawiając faktury które są porównywane z GPSem zamontowanym w samochodzie. Ciekawa jestem czy wójt też się rozlicza z gminą tj. z naszych pieniędzy ze swoich prywatnych podróży samochodem służbowym???
Młoda
Posts: 8
Joined: 27 May 2011, 17:09

Post by Młoda »

Witam
Tak się składa, że w ubiegły czwartek byłam w gminie i naszego wójta widziałam ze złamaną nogą. Jak więc mógł prowadzić?? A skąd pewność, że wójt również się nie rozlicza z paliwa tak jak Pan?
Guest

Post by Guest »

Młoda wrote:Witam
Tak się składa, że w ubiegły czwartek byłam w gminie i naszego wójta widziałam ze złamaną nogą. Jak więc mógł prowadzić?? A skąd pewność, że wójt również się nie rozlicza z paliwa tak jak Pan?

Proszę czytać uważnie bo ja nie mam pewności co do rozliczania się Pana Wójta z paliwa (ostatnie zdanie w mym poście stawia właśnie takie pytanie!!). Może samochód ma automatyczną skrzynię co umożliwia kierowanie nim nawet ze złamaną nogą?!! Wiem dobrze jak wygląda Wójt więc że to on prowadził. Pozdrawiam
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Stały bywalec, gdzie, jak napisał dwa posty? Zmień nick na stały donosiciel, lepiej bedzie pasował. Gdybyś miał służbowy samochód nie pisałbyś takich bzdur. VV Jeta i automatyczna skrzynia :lol: Gdybyś widział Wójta nad morzem poruszającego sie służbowym samochodem, można byłoby interweniować, ale nie w Poraju.
W Poraju zobaczył Wójta Stachere, jedź do Rzymu zobaczysz Papierza.
dawidek84
Bywalec
Posts: 21
Joined: 26 Oct 2010, 17:15

Post by dawidek84 »

po pierwsze chu..... cie to interesuje jakim on samochodem jezdzi i czy jego prywatny czy sluzbowy
kijaszek2010
Bywalec
Posts: 24
Joined: 19 Nov 2010, 18:45

Post by kijaszek2010 »

Stały bywalcu, chyba rozum Ci odebrało. Jak pisała onegdaj amerykańska pisarka Anne McCaffrey „Kogo bogowie mają zniszczyć, temu najpierw odbierają rozum”. I chyba sprawdza się to w 100% w twoim przypadku. Tobie Bogowie rozum już odebrali. Wychodzi na to, że nasz wójt Stachera, poza cechami zdolnego i sprawnego zarządcy naszą gminą, ma jeszcze inne cechy. Cechy takie jak Ojciec Pio, Sai Baba albo Św. Jan Bosko. Cechy bilokacji, czyli bycia w dwóch miejscach jednocześnie. Czyż nie zdumiewające jest, że wg ciebie może być w dwóch miejscach jednocześnie. I na rehabilitacji po ciężkim urazie Achillesa i w Poraju pod sklepem „U Jacka”. Ba, nawet może prowadzić tylko przy jednej nodze sprawnej! Jak chcesz spróbować jak się prowadzi o jednej nodze, to się spotkaj na ubitej ziemi z kimś, kto Ci w pojedynku jedną nogę wyrwie z dupy i wtedy zobaczymy, czy będziesz stały bywalcu, w stanie kierować autem.
kijaszek2010
Bywalec
Posts: 24
Joined: 19 Nov 2010, 18:45

Post by kijaszek2010 »

Nie no tego to już za wiele. Przesadziłeś zdecydowanie Stały bywalcu. Dość bezpodstawnego szkalowania wójta Stachery. Jesteś Stały bywalcu zapewne ujadaczem Mariana Sz. Ale zostałeś złapany na kłamstwie. Do tej pory wyznawałem zasadę ignorowania, na takie prostackie zaczepki jak twoja, mając nieustannie w pamięci utwór Juliana Tuwima:
„Próżnoś riposty się spodziewał
Nie dam ci prztyczka, ani klapsa
Nie powiem nawet pies cie jebał
Bo to mezalians byłby dla psa!”
Ale dość tego. Dość bezpodstawnego ujadania, kundlu Szczerbaka. Wójt wróci z rehabilitacji, zostaniesz postawiony w stan konfrontacji. Proszę żebyś się ujawnił Stały bywalcu, pod prawdziwym nazwiskiem! A jeżeli się nie ujawnisz to i tak będzie to ujawnione. W konfrontacji przed organami wymiaru sprawiedliwości, przed który trafisz wkrótce i tobie podobni za kłamstwa w stosunku do wójta Stachery. Głównym dowodem w sprawie będzie nagranie z monitoringu przed sklepem „U Jacka”, które nie mogło zarejestrować VW Jetty kierownej twoim zdaniem przez wójta Stacherę, pod tym sklepem, gdyż po pierwsze wójt przebywa na rehabilitacji. Jeżeli Jetta jest na tym nagraniu to zostanie ono odtworzone. Zapewniam cię ze nie było takiego zdarzenia, ale zapewne został zarejestrowany na nim twój parszywy ubecki łeb.
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Post by krotosz »

Brawo kijaszku to się nazywa riposta i ostra i intelektualna. Szkoda , że tak rzadko odzywasz się na forum bo zaczęło się tu roić od kłamstw i pomówień, a niektórzy wręcz się w tym specjalizują i zasługują na ostrą ripostę. Pisz częściej. :D
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Krotosz
Ty dupowłazie wójtowy- najwięcej kłamstw to z pod Twojej ręki Pani Barbaro wypływa.
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Post by krotosz »

widzu, chory z nienawiści i na urojenia. że względu na panią Barbarę zmieniam nick , ale nie myśl, że przestane pisać. Z powodu twojej obsesji wielu ludzi przestało na tym forum pisać bo wszystkie posty przypisujesz jednej osobie.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Co można odpowiedzieć na tak ordynarną i prymitywną zaczepkę widza?Nic.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Krotosz
No to zmieniaj nick albo zarejestruj się jeszcze pod kilkoma innymi nickami bo to jest w Twoim stylu i dyskutuj Pani sama ze sobą.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Oj! widzu ? P . Polakowa w tobie siedzi .........to widac "gołym okiem " czemu kobieto ! w Tobie tyle nienawisci ? .............można dyskutować .......nie trzeba obrażać ! Opamietaj sie .......kobieto !!!
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Mecenas , Krotosz i inni Barbaropodobni
Brawo, właśnie mi o to chodziło, żeby napuścić Panią Barbarę na P. Polakową i odwrotnie - udało mi się doskonale. Bierzcie się za łby i pęknijcie ze złości.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Coś mi podpowiada, że mecenas odkrył prawdę :D No ale od tego są mecenasi :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Gościu
Ty kiedyś napisałeś, że widziałeś wójta za kierownicą samochodu służbowego otóż powiem Ci ,że byłeś w błędzie.
Wójt nie jeżdzi sam , wozi go wynajęty kierowca .
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

widz wrote:Gościu
Ty kiedyś napisałeś, że widziałeś wójta za kierownicą samochodu służbowego otóż powiem Ci ,że byłeś w błędzie.
Wójt nie jeżdzi sam , wozi go wynajęty kierowca .

A może po prostu sam zainteresowany tzn. Pan Wójt przedstawi swoją wersję wydarzeń i sprawa zostanie wyjaśniona.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

zg
Ja myślę, że Pan Wójt albo jego pełnomocnik to się już "doskonale" wypowiedział w tej sprawie wyżej jako Kijaszek 2010.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Tak w ogóle to rodzi się pytanie. Dlaczego Wójt gminy Poraj Łukasz Stachera
nie jeździ Sam osobowym samochodem służbowym ? Dlaczego wozi Go kierowca?.
Czy może Pan Wójt nie utracił prawa jazdy?
Może wypowiedział by się sam zainteresowany.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Ależ widzu ten temat cie kręci, wprawdzie obchodzi on tylko ciebie, ale rok wyborczy w toku wiec warto malkontentów "podkręcić" i wrzucić na forum ten "ogrzewany kotlet". A ja życzę ci pełnienia odpowiedzialnej funkcji wielogodzinnych narad, często kilku dziennie w różnych miejscach i potem pełnej dyspozycyjności fizycznej i psychicznej. Może wtedy zrozumiałabyś, że jazda z kierowcą to nie wójtowa fanaberia, ale dla mnie zwykły wymóg bezpieczeństwa. Trochę empatii widzu. :D
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

HYM :( nauczycielami nikt się nie przejmuje. Pracują w 2,3,4 a nawet w 6 placówkach naszej gminy ( żeby uciułać ETAT np muzyk, plastyk, logopeda, oligofrenopedagog itd) . Za dojazd do pracy ( z jednej szkoły do drugiej w celu służbowym np. na lekcje , szkolenia , konferencje, konkursy itd. ) nie mają zwrotu , ani złotówki. Jest zniżka na przejazdy PKP , ale tylko na trasie Katowice -Częstochowa ,bo do Choronia, Jastrzębia i Kuźnicy Starej pociągiem nie dojadą (jedynie swoim prywatnym samochodem ).
Muszą być zawsze dyspozycyjni , przygotowani i nikogo nie obchodzi ich bezpieczeństwo. Owszem mają zwroty za niektóre delegacje , ale zdarza się i tak ,że zwrotu za wyjazd służbowy nie ma. Dlaczego? Oczywiście OSZCZĘDNOŚCI W OŚWIACIE MUSZĄ BYĆ.
P. BARBARO ( to nie jest Urzdą Ministra)
rozumiemy dyspozycję i bezpieczeństwo, ale dlaczego jedni mogą mieć 100% zwrotów za dojazdy do pracy , a inni nie.
Na OŚWIACIE oszczędzacie , to bądźcie sprawiedliwi ( bo to od RADNYCH zależy , a nie od P. Wójta) nie róbcie wyjątków , bo NAS WYBORCÓW bardzo to boli i irytuje. I to nie jest ZŁOŚLIWOŚĆ , czy GRA PRZEDWYBORCZA tylko FAKT ,że w naszej GMINIE jedni mogą mieć wszystko , a inni nie POZDRAWIAM i życzę wysokich wyników w wyborach samorządowych .
A tak na marginesie ( to też nie złośliwość ) robi PANI dużo ( za te marne 600 zł DIETY) ale nie zauważyłam służbowego samochodu pod pani domem.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Dzięki majeczko za dobre słowo. ale mnie bardzo dobrze służy stary rower a dzięki uprzejmości męża, który jest moim kierowcą mogę też korzystać z samochodu. Moje szoferskie umiejętności są już mocno zwietrzałe. Masz rację, że sytuacja nauczycieli o wyjątkowych specjalnościach jest dosyć trudna, zauważ jednak, że za dojazd do pracy wszyscy płacą sobie sami, tylko w przypadku tych nauczycieli tych miejsc pracy jest dużo. Nie mogę się jednak zgodzić z twierdzeniami, że nasza gmina oszczędza na oświacie. Wiesz zapewne dobrze, że do subwencji oświatowej, którą dostaje gmina z budżetu państwa dopłacamy rocznie ogromne kwoty, w tym roku prawie 8 milionów zł i to nie licząc inwestycji i remontów. Dzieje się tak kosztem inwestycji gminnych czemu wielu radnych jest przeciwnych i przy każdej uchwale budżetowej składają wniosek o ograniczenie wydatków na oświatę. Tylko jedna szkoła, podstawówka w Poraju ma koszty działania na poziomie subwencji. Gdybyśmy jednak ograniczyli ilość szkół podstawowych w naszej gminie z 6 di 3, ilość dzieci w klasach byłaby na poziomie norm ministerialnych,a warunki finansowe szkół zdecydowanie lepsze. Tylko, że wtedy pracę straciłoby 50% nauczycieli.Wybraliśmy więc obecny model dla gminnej oświaty, myślę jednak, że o tym wyborze i o faktach należy pamiętać.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

otóż to moja DROGA, to nie jest prywatna firma , tylko państwowa posada i wszyscy za dojazd do pracy, na narady, spotkania partyjne itd. ponoszą koszty z własnej kieszeni....właśnie tak , jak PANI i pozoatali pracownicy - nie tylko w naszej gminie . Pani BARBARO , czy muszą być , aż takie wyjątki? zwłaszcza dla tych , którzy mają najwyższe zarobki ? Jeżeli ktoś lubi wygody i luksusy , to niech sam poniesie koszty i zatrudni prywatnie ( nawet 5) kierowców . :roll:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Brawo Majeczko. Gratuluję odwagi. Tak trzymaj.
Nie daj się. Prawda zawsze się obroni.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

a czego mam się bać , przecież nikogo nie obraziłam , tylko napisałam prawdę , którą wszyscy znają. Uwazam ,że nasz p. Wójt jest zadatkiem na dobrego polityka i takie uwagi wyborców powinien poważnie rozważyć.
częściowo RADNI są winni takiej sytuacji, bo przecież wyrazili na to ZGODĘ.
:lol: gdyby mnie ktoś kupił samochód służbowy , też bym nim jeździła :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Jest sporo racji w tym co piszesz majeczko, ale takie są w tej chwili standardy, że w pracy korzysta się ze służbowych samochodów, zwłaszcza na pewnych stanowiskach. I ja wolę taką jasną sytuację, niż poprzednią gdy wójt korzystał z prywatnego samochodu i ze służbowych delegacji, które w sumie opiewały na niezłe tysiące, a plotka głosi, że gdy tylko odbywały się jakieś targi ogrodnicze w okolicach Warszawy, wójt właśnie do Warszawy brał delegację.
Widzu jesteś wyjątkowo paskudnym "podpuszczczem", bo trzeba być paskudą by sugerować, że wypowiedzi na tym forum są jakimś aktem wielkiej odwagi. W jakim świeci ty żyjesz, czyżbyś jeszcze nie zauważyła, że mamy wolność słowa, a za pomówienia można się co najwyżej narazić na CYWILNĄ SPRAWĘ SĄDOWĄ.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

ok. zgadza się , czyli wniosek z tego taki ,że wszystkim pracownikom należy się zwrot delegacji zwłaszcza jeśli rozliczą się w ciągu 14 dni roboczych :lol: to dlaczego w naszych szkołach jest INACZEJ :roll: a tak na marginesie to też przydałby się samochód służbowy np. na szkolenia , konkursy (jeden w Poraju , a drugi w Żarkach Letnisku ). Małym BUSEM nie pogardzimy , będzie taniej :roll: Skoro ciągle mówimy o drogiej oświacie i oszczędnościach
, to my też chcemy takie TANIE WYGODY
:(
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

E, majeczka nie oszczędzaj aż tak , a gdzie kierowcy i serwisowanie samochodu :lol: coś wydaje mi się , że nie będzie TANIO I WYGODNIE :roll:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

SORY ale taki KLIMAT MAMY :lol: służbowy samochód, kierowca (dyspozycyjny emeryt), serwisowanie ,NO I WRESZCIE WYGODA
Jak sądzicie TANIO czy DROGO??? :roll:
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

:shock: no nie przecież taki jednorazowy wypad na TARGI OGRODNICZE DO WARSZAWY jest TAŃSZY od całorocznego kierowcy i serwisowania samochodu. 8)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Ale fajna i merytoryczna dyskusja, że nie można się nie włączyć.
Majeczko
Masz rację, że to radni w tym ja daliśmy P. Wójtowi zgodę na zakup samochodu osobowego.
Ale zanim podjęliśmy uchwałę w tej sprawie to ja oczywiście zapytałam Pana Wójta publicznie na sesji - jak zamierza korzystać z tego samochodu ?
Usłyszałam a raczej usłyszeliśmy wszyscy radni/jest to zaprotokółowane/.
Odpowiedż P.Wójta brzmiała," że samochódem będzie jeżdził sam bez kierowcy oraz z samochodu będą mogli korzystać wszyscy urzędnicy gminy a nawet radni jak będą załatwiać służbowe sprawy Gminy Poraj."
Jakże się rozczarowałam kiedy zobaczyłam, że P.Wójt zatrudnił osobistego kierowcę.
Raz, że Pan Wójt nie dotrzymał danego nam słowa a po drugie, że powoduje to ogromne koszty dla gminy.
Pozdrawiam ZP
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Samochód użytkowany przez Wójta i urzędników gminnych, to jakiś absurd. Prawdopodobnie tego samochodu już by nie było. Teraz konieczny byłby zakup nowego. Samochód użytkowany przez wielu kierowców to jak prostytutka, bardzo szybko się zniszczy. Panowie kierowcy pamiętacie Kobrę z Częstochowy? Była i już jej ni ma :x
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

a ja się mogę założyć, żę jak tak dalej pójdzie , to w 2015 będzie nowy samochód slużbowy :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Były ,to w takiej Częstochowie nie było dobrego serwisu i części zamiennych :shock: Słyszałam od byłego męża , że FAJNA KOBITKA z niej była :cry:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Łatwo zauważyć , że Były był blisko związany z Częstochową dobrze zna
"częstochowską obyczajówke"
A przy tym sprytnie udało mu się zmanewrować temat samochodu służbowego wójta na boczny tor.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

A Ja już mam dość " PŁAKANIA NAD ROZLANYM MLECZKIEM"
i życzę WSZYSTKIM zdrowych i wesołych ŚWIĄT :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Jak widać
Nie wszystko "mleczko się rozlało"- jescze można trochę uratować.
Pan Wójt w każdej chwili może zwolnić kierowcę/ emeryta/ i służbowym samochodem kierować sam. Nóżkę ma już zdrową. Wystarczy trochę dobrej woli.
Post Reply