Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Jok
Stały bywalec
Posts: 71
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Jok »

Dzisiaj rano zablokowane ulice Spokojna, Jasna, Akacjowa, na Szkolnej na wywrotkę ładują kruszywo. Czuwa ktoś nad tym bałaganem?! Drogi rozpadły się, wjazdy na posesje porozjeżdżane.
Sołtys piękną laurkę sobie wystawił, na jego ulicy największe bagno, ale widocznie mu nie przeszkadza. Rada Sołecka również piękny popis. Wystarczyłby jeden telefon i kierownik budowy sam łopatą łatałby dziury. Ale to trzeba mieć jaja, a nie łazic z koszulką "Make Żarki Letnisko..."
Idą wybory, nad Lewiatanem wisi już księżyc w pełni, zaczyna się lans, a ja powiem tylko "wyp..... z lewa i prawa".
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Byly »

W Dniu Kobiet taki nerwowy jesteś. Uśmiechnij się a wszystko będzie piękniejsze;)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Zdzisława Polak »

Faktycznie budowa tej kanalizacji w Żarkach Letnisku robiona jest bardzo chaotycznie, bez żadnej koordynacji ruchu. Nawet z pogrzebem trudno dotrzeć do cmentarza. Już nie wspomnę jak niszczymy sobie samochody poruszając się po tych drogach- jeden wielki nieład. Powinno się zrobić kanalizację na jednej ulicy, po czym przywrócić nawierzchnię drogi do stanu pierwotnego i dopiero przejść do budowy kanalizacji w kolejnej drodze.
Pytam gdzie jest nadzór inwestorski z Gminy Poraj? Gdzie jest Inspektor nadzoru? Tak dalej nie może być.
Barbara1
Gość
Posts: 15
Joined: 17 Nov 2023, 15:39

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Barbara1 »

Ale jest i poewno długo będzie jeżeli wybory nic w tej gminie nie zmienią, urząd nawet nie panuje nad tym komu kanalizację podłączono więc nie wszyscy muszą płacić. Osobiście znam 2 takie przypadki, więc myślę że jest ich więcej.Mamy bardzo niekometentnych radnych, od pierwszej sesji Wójcina przy pomocy radczyni prawnej tak bardzo ograniczyła ich kompetencje, że oni w ogóle nie mają żadnych uprawnień kontrolnych, no bo komu by się chciało przestudiować ustawy, statut gminy, regulamin organizacyjny urzędu, zaprosić eksperta gdy się czegoś nie rozumie.Przewodniczącego rady wybrała Wójcina, a on jedyn ie co potrafi to znakomicie "dyscyplinować" radnych.
Zarządzanie gminą Poraj to niełatwe zadanie przy tak dużym zadłużeniu, ale pojęcie ZASADNYCH, RACJONALNYCH, UZASADNIONYCH wydatków jest pani Wójcinie zupełnie nie znane, dba za to bardzo o to by urzędnicy sie nie przemęczali zwiększając sukcesywnie ich ilość.
Za burdel kanalizacyjny odpowiada zapewne kierownik gospodarki komunalnej, który nigdy specjanie nie był swoją pracą zaiteresowany, bo ma kilka nieżle płatnych dodatkowych funkcji.
A nowi radni pewnie zaczną tradycyjnie od podniesienia uposażenia wójta i swoich diet.
fruzia
Ekspert
Posts: 127
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by fruzia »

Jest budowa to musi być zamieszanie i utrudnienia. Trochę zrozumienia i ciierpliwości.
fruzia
Ekspert
Posts: 127
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by fruzia »

Kiedy na stronie Żarek zostaną podane osoby, które startują w wyborach do gminy i powiatu ? z jakiego okręgu - ulice.Same plakaty to chyba nie wszystko.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Zdzisława Polak »

Fruzia- Nie ma obowiązku podawania na tym forum listy kandydatów na radnych. Ja jednak chętnie odpowiem na Twoje pytanie, ale tylko w imieniu własnym. Informuję, że kandyduję do Rady Powiatu w Myszkowie z listy PIS z numerem 1.Decyzję o kandydowaniu po raz drugi do Rady Powiatu myszkowskiego w tych wyborach podjęłam przede wszystkim z uwagi na moją inicjatywę i działania w sprawie przejęcia przez Powiat basenu kąpielowego w Żarkach Letnisku i jego kompleksową modernizację. W budżecie i w WPF Powiatu Myszkowskiego (na mój wniosek) zostały już zabezpieczone środki finansowe na modernizacje obiektu basenu kąpielowego w Żarkach Letnisku.
Zdzisława Polak
fruzia
Ekspert
Posts: 127
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by fruzia »

Wiem, że nie ma obowiązku, ale miło by było żeby te osoby napisały : co robią, jakie mają wykształcenie, poglądy itp.Mnie to bardzo interesuje.
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Wybory tuż tuż

Post by Igor »

Mnie też to interesuje i chciałbym wiedzieć co oferują kandydaci i gdzie kto startuje
memento
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Igor »

Niestety z nieznanych powidów Administrator zablokował NOWE TEMATY, i nie można podać żadnych informacji ja nawet nie wiem jaki9e okolice obejmuje każdy z okręgów
memento
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 76
Joined: 15 Mar 2005, 07:47

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by admin »

Igor wrote:
13 Mar 2024, 17:49
Niestety z nieznanych powidów Administrator zablokował NOWE TEMATY, i nie można podać żadnych informacji ja nawet nie wiem jaki9e okolice obejmuje każdy z okręgów
Wszystko działa. Nic tutaj nikt nie zmieniał od kilku lat. Proszę sprawdzić jeszcze raz.
Jok
Stały bywalec
Posts: 71
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Jok »

Czy prawdą jest,że drogi nie zostaną odtworzone po wybudowaniu kanalizacji a dopiero po ogłoszeniu nowego przetargu na ich odbudowę?
Barbara1
Gość
Posts: 15
Joined: 17 Nov 2023, 15:39

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Barbara1 »

Ależ ty Jak jesteś n iecierpliwy, nie dość, że masz kanalizację to jeszcze chciałbyś dobrą drogę to nie w tej gminie a są tacy w tej miejscowości co nie maja kanalizacji i nigdy nie mieli dobrej drogi a nawet oświetlenia. To są zrównoważone inwestycje w wykonaniu gminy Poraj.
Jok
Stały bywalec
Posts: 71
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Jok »

Ja zaliczam się do tych co nie mają kanalizacji, drogi i dobrego oświetlenia i szybko mieć nie będę.
Mierzi mnie to dziadostwo,które się odbywa i jest fatalnie planowane i nadzorowane.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Ania »

Dzień dobry!
Wychodzi na to, że nikt nie panuje nad tym "kanalizacyjnym burdelem". Przejeżdżam minimum 2 razy dziennie przez ten chaos do przedszkola. Raz poprosiłam namiar o kierownika i wystawili chociaż oznakowanie. Dziś "łatali" dziury i nawet podsypali krawężnik niedaleko sklepu przed kościołem. Ale fakt, że nadzoru nam burdelem brak!
Wg dokumentacji projektowej firma wykonująca kanalizację musi odtworzyć nawierzchnię jezdni. Rozmawiałam z Panią Wójt - do czerwca br mają czas (szkoda, że w najgorszym okresie musimy się przez to przemieszać i akurat od września zaczęli roboty niemal równocześnie na wszystkich drogach dojazdowych do lokalnej oświaty ale przecież ktoś się na to zgodził?!).
Anna Słabosz-Ożga
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Zdzisława Polak »

Tak właśnie jest. Gdzie jest nadzór inwestorski ze strony Urzędu Gminy, mamy przecież wynajętego i dobrze płatnego inspektora nadzoru, mamy umowę z wykonawcą itd.
Jeśli powyższe instytucje zawiodły to mamy jeszcze nadzór radnych gminnych. Dlaczego nie interweniują?
No tak, ale teraz wszyscy są zajęci kampanią wyborczą , więc nikt nie ma czasu na rozwiązywanie problemów społecznych. Lepiej jest napisać w ulotce co to się planuje zrobić dla mieszkańców, ale trudniej jest to zrealizować, a najlepiej to jest zapomnieć o tym, co się obiecywało.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Ania »

W punkt!
To już wiadomo co mi odpowiedziano jak się zatrzymałam na tych robotach i zaczęłam dyskutować?
Z tą "Panią z ulicy" a "kierownik to gdzieś się kręci".
Na tak małą miejscowość, mały ruch to ta realizacja powinna już się skończyć i tak być prowadzona by zawsze przejezdność chociaż jednej drogi dojazdowej do szkoły była!
Anna Słabosz-Ożga
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Zdzisława Polak »

My sobie możemy pisać a obecni radni milczą jak zaklęci. Mało tego, że nie działają w tej sprawie to nawet nie chce im się odpowiedzieć nam.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Czy ktoś panuje nad kanalizacyjnym burdelem?!

Post by Ania »

fruzia wrote:
13 Mar 2024, 15:53
Wiem, że nie ma obowiązku, ale miło by było żeby te osoby napisały : co robią, jakie mają wykształcenie, poglądy itp.Mnie to bardzo interesuje.
Nie ma problemu:
Startuję z okręgu nr 13 czyli ulic: Bagienna, Boczna, Borowa, Dobra, Górna, Graniczna, Kąpielowa, Koziegłowska, Krótka, Księżycowa, Letniskowa, Lipowa, Nałęczowska, Okrężna, Podleśna, Poranna, Poziomkowa, Rolna, Równoległa, Skrajna, Słoneczna, Sosnowa, Staffa, Tuwima, Wczasowa, Wesoła, Widna, Wierzbowa, Wrzosowa, Żurawia.
Mieszkam od 37 lat w okręgu nr 14 gdzie mam bardzo duże poparcie ale startuję z komitetu, który ma na każdy okręg kandydata stąd taki przydział. Ale ja dbam o Żarki Letnisko jako całość. Stop bylejakości, betonozie, wycince drzew!
Jestem mgr inż. budownictwa. Mam uprawnienia wykonawcze drogowe i konstrukcyjno-budowlane. Skończyłam 3 kierunki podyplomowe (project management, zarządzanie infrastrukturą lotniskową oraz zamówienia publiczne) oraz wiele kursów (z ciekawości, nie z przymusu :), wszystkie uczelnie państwowe).
Jestem praktykującą katoliczką (ale racjonalną). Apolityczna, poza wszelkimi układami. Mam 2 małych dzieci więc tym bardziej interesuje mnie moje otoczenie, które codziennie przemierzam.
Nie mam swojej firmy, mój mąż zajmuje się czymś zupełnie innym niż ja. Pracuję na wysokim stanowisku w firmie budującej domy szkieletowe.
Także na swoją sytuację życiową nie narzekam. Narzekam na to co się u nas dzieje a raczej na to, że nic się nie dzieje więc jak mogę coś zrobić to chcę coś zrobić!
Lubię rozmawiać z ludźmi i poznawać ich punkt widzenia.
Anna Słabosz-Ożga
Post Reply