Wycinka drzew

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Wycinka drzew

Post by Rafał »

Dzień dobry,

Czy ktoś z Państwa wie kto prowadzi wycinkę na skrzyżowaniu ulicy Nadrzecznej z Prostą ? Wszystkie drzewa na działce zostały wycięte :shock:

Pozdrawiam,
Rafał
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wycinka drzew

Post by Byly »

Poprzednia władza wprowadziła takie przepisy, żeby wycinać lasy:( Nowa władza jeszcze chyba nic nie zrobiła w tej sprawie:( Pewnie wszystko działa po staremu. Nigdy dotychczas nie spotkałem się z taką masową wycinką drzew w naszych Żarkach Letnisku. Niestety, sprawdziłem dużo działek na których drzewa zostały wycięte i zrobiono to zgodnie z prawem. Już niedługo wybory do samorządu, wybierzmy młodych, którym ekologia jest ważna i bliska. Starszym i emerytom powiedzmy NO. Słuchajmy się młodzieży:)
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Wycinka drzew

Post by Rafał »

Nie rozumiem jak można wyciąć prawie wszystkie drzewa na takiej działce. Jedno czy dwa, zagrażajace powaleniem itp to ok, ale robić coś takiego to :shock:

Mam nadzieję że obecna władza się za to weźmie bo inaczej :cry:
Jok
Stały bywalec
Posts: 71
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Wycinka drzew

Post by Jok »

Tylko po czesci problemem jest prawo. Ludzie kupują działki w miejscowości leśnej letniskowej i czyszczą je z drzew. To jest paranoja.
Działki leśne pod zabudowę można wycinać do 500m2, powyżej za 10letni abonament.

Wie ktoś kto odpowiedzialny jest za wycinkę przy ul.slonecznej na bagnach?
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Wycinka drzew

Post by Igor »

Ten trren należał do gminy i z tego co wiem cvzęść działek została sprzedana i nowi właściciele wycinają drzewa pod zabudowę bo po o je kupili. Nie4 popadajmy w paranoję, Zarkji Letnisko to nie puszcza Białowieska, miejścowość powstała na terenach leśnych po wycięciu drzew, tereny leśne w obrębie miejscowości są w PZP przeznaczone pod zabudowę, więc wycinka jest nieunikniona.
memento
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Wycinka drzew

Post by Rafał »

Igor wrote:
20 Feb 2024, 09:19
Ten trren należał do gminy i z tego co wiem cvzęść działek została sprzedana i nowi właściciele wycinają drzewa pod zabudowę bo po o je kupili. Nie4 popadajmy w paranoję, Zarkji Letnisko to nie puszcza Białowieska, miejścowość powstała na terenach leśnych po wycięciu drzew, tereny leśne w obrębie miejscowości są w PZP przeznaczone pod zabudowę, więc wycinka jest nieunikniona.
Tak, wycinka pod zabudowę, a nie wycinka w 80 - 90%...
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Wycinka drzew

Post by Zdzisława Polak »

Do końca 2018 r teren w Żarkach letnisku po obydwu stronach ulicy Prostej- Porajskiej posiadał w Planie P.Z. przeznaczenie pod zabudowę, ale tylko w pasach o szerokości 70 m po obydwu stronach tej drogi. I zamiast teraz płakać nad wycinanym drzewostanem, należy raczej sprawdzić, czy Rada Gminy obecnej kadencji dokonała jakiś zmian w Planie PZ Gminy. Jeśli w ostatnim czasie 5 lat dokonano zmiany i zamiast terenów leśnych wpisano teren pod zabudowę MN to już wiemy do kogo kierować nasze pretensje.
Pozdrawiam
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wycinka drzew

Post by Byly »

Zdzicha ten przepis dotyczył tylko ulicy Porajskiej, nie dotyczył ulicy Prostej. Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd. Czy przepis dotyczącej ulicy Porajskiej w pasie drogi 70 metrów od ulicy obowiązuje, można sprawdzić na mapie UG w internecie. Będę miał czas to sprawdzę, wg mnie dalej istnieje, bo wiem z opowiadań Dionizego.
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Wycinka drzew

Post by Igor »

Były zabawny jesteś z tą wiarą w młodych w kwestiachy ekologii w naszej miejscowości. słyszałeś może o jakichkolwiek działaniach pro ekologicznych młodych w naszej miejsciwości? "Ogrome dokonania" w ma młoda przecież Rada Sołecka z młodym Sołtysem w ciągu ponad 4 lat, zwłaszcza w wykorzystaniu dużych pieniędzy z funduszu sołeckiego. Trochę w tym zakresie robił kiedyś TPŻL, sa teraz został już tylko Ostatni Mohikanin czyli pani Jolanta Chmura jedyna radna, której warto było słuchać na sesjach Rady Gminy. Kiedy jednak wniosła kwestię wnadmiernej wycvinki drzeew na sesję Rady Gminy, to zainteresowała się tym tematem lokalna prasa, ale nie nasi radni, bo jeden sam wyciął drzewa na swojej działce, a drugi mieszka na Dzierżnie i nie ma co wycinać, więc go te kwestie nie obchodzą.
memento
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wycinka drzew

Post by Byly »

Zrobiłem sobie spacer ulicą Słoneczną. Rafał napisał, że wycięto 90% drzew:) Dlaczego tak kłamiesz Rafale? Tam wycięto krzaki, chaszcze i może z 10% sosen. Sąsiedzi z ulicy powiedzieli mi, że powstanie tam pierwsze prawdziwe osiedle domów mieszkalnych w Żarkach Letnisku. Podobno projekt budowy to około 20 domów jest od dwóch lat gotowy i czeka u dewelopera w Krakowie. Osiedle chronione, monitorowane i inne nowości. Deweloper czeka z rozpoczęciem budowy gdy będzie można już podłączać budynki do kanalizacji. Ogrzewanie zaprojektowano jako pompy ciepła ale ze studni głębinowej???
Może tak być, przecież tam kilka lat temu elektrycy przygotowali specjalna nową stację elektryczną by była moc do podłączenia tylu nowych budynków.
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Wycinka drzew

Post by Rafał »

Czy ulica Słoneczna leży na skrzyżowaniu ulicy Nadrzecznej i Prostej ?

Proszę czytać ze zrozumieniem.
krotosz
Ekspert
Posts: 128
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Wycinka drzew

Post by krotosz »

Były skąd ty masz takie fantastyczne informacje, ten teren do niedawna był gminny i jaki deweloper robi plany na teren, który nie jest jego własnością. A jak czeka na kanalizację to jej na tym terenie nie będzie nawet za 10 lat. To jest na pewno pobożne życzenie mieszkańców tamtych okolic, ja natomiast słyszałem, że teren kupił od gminy jeden z żareckich biznesmenów dzieli je na działki do sprzedaży.Tylko po cholerę wycinałby tam drzewa? Wszystko to pewnie fantazję b ractwa spod Jedynki.
Post Reply