21.12.2023 i Komisja i Sesja Rady Gminy w Poraju

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

21.12.2023 i Komisja i Sesja Rady Gminy w Poraju

Post by Zdzisława Polak »

W dniu 21.12.2023 r o godz 11: 00 Sesja Rady Gminy Poraj oto link http://bip.ugporaj.pl/download/ZAWIADOM ... 562320.pdf. Ciekawy jest punkt 11 Porządku obrad Sesji.
Sesja będzie poprzedzona wspólną Komisją w tym samym dniu o godz.8:00.
Przekazuję informację o sesji ta drogą, bo na naszej tablicy ogłoszeń nadal widnieje stare zawiadomienie o terminie byłej sesji pażdziernikowej.
A tutaj mamy link do projektów uchwał na sesję http://bip.ugporaj.pl/a,547,projekty-uc ... miny-poraj.
Warto poczytać i przeanalizować propozycje uchwał.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: 21.12.2023 i Komisja i Sesja Rady Gminy w Poraju

Post by Zdzisława Polak »

A tutaj jest link do relacji z Sesji z dnia 21.12.2023 w Poraju https://ugporaj.sesja.pl/portal/videos/ ... 55b8a9ea32
Proszę koniecznie zobaczyć jak traktuje się mieszkańca, który przyszedł na sesję do swojej Gminy. Po pierwsze nie udzielono jemu głosu, a po drugie został zaatakowany (słownie) przez niektórych radnych. Jestem tym zbulwersowana. To już mamy odpowiedż na pytanie, dlaczego mieszkańcy boją się uczestniczyć w sesjach.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: 21.12.2023 i Komisja i Sesja Rady Gminy w Poraju

Post by Zdzisława Polak »

Bardzo ciekawa jest też wypowiedż Pani Radnej Ewy Masłoń (zobacz nagranie od 11:39 do 11:41) w sprawie drogi powiatowej z Poraja do Choronia. Pani Radna podała nieprawdziwą informację, z której wynika, że Prokuratura dała nakaz wyremontowania tej drogi Starostwu Powiatowemu w Myszkowie,
Pani powinna wiedzieć, że ostatni remont tej drogi wykonany był w sposób wadliwy ( proszę sobie sprawdzić kto był wtedy starostą i kto jest za to odpowiedzialny).
Obecny Starosta Powiatu myszkowskiego, na skutek wielu skarg od mieszkańców Choronia w sprawie przedwczesnego pojawiania się siatki pęknięć w nawierzchni tej drogi, oraz nakazu Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, zlecił na koszt Starostwa, wykonanie ekspertyzy, w celu ustalenia przyczyn zbyt szybkiego pękania nawierzchni tej drogi. Po dokonaniu kilkudziesięciu odwiertów w tej drodze i przeprowadzeniu odpowiednich badań i analiz ekspertyza wykazała, że podbudowa została wykonana wadliwie i dlatego złożono do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Z informacji jakie pozyskałam w ostatnim czasie od Pana Dyrektora PZD wynika, że sprawa ta została skierowana do Sądu.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: 21.12.2023 i Komisja i Sesja Rady Gminy w Poraju

Post by warcaby »

Pani Radna widzę że bardzo boli Panią i innych jak ktoś mówi prawdę. Brawo Panie Bojanek.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: 21.12.2023 i Komisja i Sesja Rady Gminy w Poraju

Post by warcaby »

Pani Radna to powiat myszkowski też z długiem, też kredyty będą, no coś niesamowitego ale Pani tylko potrafi krytykować gminę Poraj, najpierw doprowadziła Pani do długu gminę Poraj a teraz nawet powiat myszkowski, boję się co będzie jak Pani pójdzie do województwa, chroń Nas Boże, ludzie trzeba zacząć myśleć
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: 21.12.2023 i Komisja i Sesja Rady Gminy w Poraju

Post by Zdzisława Polak »

W założeniach budżetu Powiatu Myszkowskiego na 2024 rok zaplanowano kredyt, to nie znaczy, że zostanie on zaciągnięty. W budżecie na rok 2023 też był zaplanowany kredyt i jak widać rok się skończył i żadnego kredytu, ani pożyczki Powiat nie zaciągnął. Czego nie można powiedzieć o naszej gminie Poraj, ponieważ tutaj jak przychodzi termin spłaty raty kredytowej to zaciągany jest kolejny kredyt lub emitowane są obligacje.
I proszę mnie nie obwiniać za zadłużenie Gminy, bo za to jest odpowiedzialny były i obecny wójt i wszyscy radni, którzy głosowali za zaciąganiem kolejnych kredytów (w tym również zaciągniętym w parabanku Magellan SA). Ja nigdy nie głosowałam za zaciąganiem przez wójta tych kredytów (proszę sobie sprawdzić w głosowaniach), wręcz byłam zawsze przeciwna takiemu zadłużaniu gminy. Były Pan wójt publicznie nazywał mnie "hamulcowym" i że "wkładam mu kij w szprychy", na pewno by tak nie mówił gdybym wspierała jego politykę finansowa w gminie.
Warcaby - proszę to przemyśleć i nie pisać bzdur.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: 21.12.2023 i Komisja i Sesja Rady Gminy w Poraju

Post by warcaby »

Słuchała Pani sesji??? A może udaje Pani mało zorientowana w dziedzinie EKONOMI która Pani ukończyła, z Pani kredytem w powiecie jest tak jak w gminie Poraj z obligacjami, nie były potrzebne to przechodzą na kolejny rok, nie wiem może dużymi literami Pani wytłumaczyć??? Jeśli ma Pani pytania lub chciała się czegoś dowiedzieć a nie siać ferment i oglupiać ludzi "fejkami" i innymi nie prawdziwymi teoriami proszę napisać, kłamstwu dość, pora na zmianę i to szczególnie w Żarkach Letnisku.
Post Reply