Kulisy Poraja

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
pawelg
Posts: 8
Joined: 25 Oct 2017, 21:42

Kulisy Poraja

Post by pawelg »

Dzień dobry,
pragnę wszystkich poinformować, że wróciłem do Państwa gminy z nowym projektem. Na razie testowo uruchomiłem portal https://kulisyporaja.pl. Jestem obecnie na etapie rejestracji tytułu prasowego. Strona będzie uaktualniana na bieżąco, podobnie jak kiedyś mój poprzedni projekt - Życie Poraja. Na pewno będę patrzył bardzo uważnie na poczynania władzy w gminie Poraj.

Mam nadzieję, że zainteresuje Państwa mój projekt.

Z poważaniem,
Paweł Gąsiorski
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Kulisy Poraja

Post by warcaby »

Aaa wybory ida, znowu dostał Pan szanse, jak to mówią każdy tonący brzytwy się chwyta, ale po tych wszystkich insynuacjsch i akcjach Pana? Porażka, tylko Pisdu, ale ok, może rzucmy Panu GaSiorowi wyzwanie, on tak My tak, przecież każdy może, każdego niby intelektualnie małego z małym interesem psiarczyka może zgasić,
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Kulisy Poraja

Post by warcaby »

Pólak = PiS = KACKA = GĄSKA = idiotyzm
Last edited by warcaby on 26 Aug 2023, 06:34, edited 1 time in total.
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Kulisy Poraja

Post by zbyszko »

15 października pogonimy , ruskiego Niemca ,szkodnika i sprzedawczyka :lol: :lol:
Marcin
Ekspert
Posts: 187
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Kulisy Poraja

Post by Marcin »

https://www.facebook.com/ZbigniewStonog ... 0055184126

To jak już o Poraju to ponawiam po raz kolejny pytanie: dlaczego te niebiesko-żółte szmacisko upadłego państwa Ukraina nadal wisi przed urzędem NASZEJ gminy?

Jak widać na załączonym powyżej nagraniu Ukraińcy nie szanują nikogo i niczego. Są wrogo nastawieni do Polski i Polaków i to nie jest odosobniony przypadek. Czy nie wstyd jest władzom naszej gminy celebrować flagę wrogiego nam państwa? Jak długo te szaleństwo jeszcze będzie trwało?
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Kulisy Poraja

Post by zbyszko »

Fakt,to co zrobili Polakom nacjonaliści ukraińscy na Wołyniu i Galicji wschodniej jest ludobójstwem i Ukraińcy będą musieli uderzyć się w piersi ,by móc budować przyszłość na prawdzie w Unii europejskiej,innej drogi nie ma. Paradoksalnie ta nieszczęsna wojna wywołana przez Rosję i ogromna pomoc z naszej strony,pomoże ten proces przyspieszyć,bo tak naprawdę niewielka część społeczeństwa ukraińskiego jest świadoma tego co się stało w 1943 r, wcześniej ten kraj był w amoku, rozrywany przez komunistów, nacjonalistów i demokratów, a propaganda podawała jednostronny przekaz. Mozolnie,ale jednak to się zmienia,choćby przez fakt ,że duża liczba Ukraińców pracująca w Polsce słyszy jak było naprawdę,albo symboliczne gesty prezydenta Załeńskiego ,czy też przewodniczącego parlamentu ukraińskiego podczas 80 rocznicy tragedii wołyńskiej,co przed wojną było nie do pomyślenia.
Pisząc w ten sposób o fladze ukraińskiej ,w tym bardzo trudnym czasie dla narodu ukraińskiego,stajesz się wasalem rzezimieszka Putina, który właśnie zachowuje się podobnie jak Bandera.
Więc popatrz szerzej na problem, pozbądź się żółci i nie oceniaj na podstawie kilku incydentów całej nacji,w każdym stadzie są czarne owce.
Oni teraz nas bronią przed ruskim nacjonalizmem,więc dlatego jesteśmy im wdzięczni i wiszą ich flagi w naszym kraju. Na szczęście dla większości jest to zrozumiałe.
Marcin
Ekspert
Posts: 187
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Kulisy Poraja

Post by Marcin »

Bzdury piszesz człowieku i nawet nie chce mi się na to odpowiadać. Ukraina bije się za siebie, teza pt. "biją się za Polskę" to wyłącznie ich propaganda wykreowana na rzecz pomocy z zachodu. Ukraina się bije, bo przez 30 lat mieli w poważaniu jak oligarchowie rozkradali im kraj. Ukraina się bije, bo przez 30 lat wybierała pro-rosyjskich polityków. To jest ich wojna i ich problem. Otrzymali od Polski tysiąc razy większą pomoc na jaką zasługiwali.

I proszę mnie nie pouczać o stosunkach polsko-ukraińskich, bo z uwagi na swoją działalność społeczną byłem tam dziesiątki razy przed wojną i dwa razy w ubiegłym roku już podczas jej trwania. Doskonale wiem jakie są to stosunki i jakie nastroje wobec Polski Ukraińcy mają.

Żaden proces nie będzie przyśpieszony, bo gdyby była taka wola to już by się to stało. Tymczasem w okrągłą rocznicę bestialskiego ukraińskiego ludobójstwa ten idiota Morawiecki biegał z jakimś zbitym z desek krzyżem po polu bez udziału nawet jednego ukraińskiego polityka. To jest piękne podsumowania jak bardzo im zależy na rozwiązaniu sprawy Wołynia.

Jakie symboliczne gesty Zełeńskiego? Masz na myśli przyjazd do Polski w bluzie z emblematem faszyzującej organizacji OUN-M?

To nie są żadne "incydenty" tylko nowa rzeczywistość. Na ponad 40 tysięcy poszukiwanych na stronie policja.pl 25% to Ukraińcy. A przypominam, że stanowią oni nadal 2-3% populacji naszego kraju. Czy tak zachowują się "uchodźcy wojenni"? To nie są żadni uchodźcy, tylko przesiedleńcy ekonomiczni. Postawa ich polityków (nie tylko wobec sprawy Wołynia) dobitnie pokazuje jaki mają do na stosunek, dlatego nie rozumiem dlaczego ukraińskie szmaty nadal można spotkać w przestrzeni publicznej w Polsce.

Przecież te szumowiny nie potrafią nawet przeprosić za zamordowanie dwóch polskich rolników z Przewodowa...

Ukraina to upadłe państwo i takie są fakty. Są w 100% zależni od pomocy z zewnątrz. Do tego stopnia, że co miesięczne wypłaty emerytur są pokrywane przez USA (ok. 1.5mld miesięcznie). PKB spadło o 50%. Młodzi ludzie uciekli na zachód (za łapówki, naturalnie). Czeka ich katastrofa demograficzna. Infrastruktury nie ma. I Ukraińcy doskonale sobie z tego zdają sprawę, dlatego przyjechali do Polski "na gotowe" i korzystają z tego, że mają tu wszystko podane na tacy. Tacy to są patrioci i bohaterzy. Według GUS-u ponad 60% Ukraińców z ubiegłorocznej fali to ludzie z zachodniej i centralnej Ukrainy, czyli terenów oddalonych od frontu o ponad tysiąc kilometrów.

Oprócz przestępczości, HIV, wyłudzania zasiłków i korupcji - Ukraina nie ma Europnie nic do zaoferowania. Wojna się jeszcze nie zakończyła ich politycy już teraz okazują wrogie nastawienie wobec Polski. Roszczeniowe wypowiedzi w bandyckim stylu to już normalność z ich strony. Dlatego nie potrafię pojąć dlaczego celebrujemy flagi tego kraju w naszej gminie i nie tylko.

PS. Ludobójstwa nie dokonali żadni "nacjonaliści ukraińscy", tylko Ukraińcy jako naród. To byli zwykli ludzie, najczęściej sądziedzi Polaków, którzy z nienawiści i chęci szybkiego wzbogacenia się zdolni byli mordować niewinnych Polaków. Proszę się dokształcić, a dobrym początkiem będzie historia rodzinna naszego kompozytora Krzesimira Dębskiego o której powstał film. Tam nie ma nawet słowa o nacjonalistach ukraińskich.
Post Reply