Zawiadomienia o Sesji Rady Gminy Poraj w 2019r

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Zawiadomienia o Sesji Rady Gminy Poraj w 2019r

Post by Zdzisława Polak »

Terminy komisji i Sesji Rady Gminy Poraj w miesiącu marcu 2019 znajdziemy w poniższym linku:
http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5823
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zawiadomienia o Sesji Rady Gminy Poraj w 2019r

Post by Zdzisława Polak »

Projekty uchwał na najbliższą Sesje Rady Gminy w Poraju. Termin Sesji 28.03.2019 godz 11 (czwartek) .
Warto przeczytać i przygotować wnioski i uwagi Poniżej link:
http://poraj.bip.net.pl/?a=5838
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Zawiadomienia o Sesji Rady Gminy Poraj w 2019r

Post by fruzia »

Pani Zdzisławo niech Pani da się wykazać radnym gminy a nie ich wyręczać.Lepiej niech Pani napisze co tam w powiecie słychać.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zawiadomienia o Sesji Rady Gminy Poraj w 2019r

Post by Zdzisława Polak »

Do Fruzi :
zacznę od uwagi, że Gmina Poraj też należy do Powiatu myszkowskiego a ja jestem wybrana do Rady Powiatu przez mieszkańców Gminy Poraj i zawsze o tym pamiętam. Ponadto jestem mieszkanką Gminy Poraj, członkiem Rady Sołeckiej Żarki Letnisko i muszę dbać o dobro mieszkańców tej Gminy.
Nie wiem jakie sprawy Ciebie interesują, może zapytaj proszę o jakiś konkret.
Z ostatnich spraw to Rada Powiatu zabiegała o uzdrowienie Szpitala w Myszkowie bo sytuacja była tragiczna zarówno finansowo jak i organizacyjnie. Szpital obecnie działa już normalnie - przyjmuje pacjentów i nie odsyła do innych szpitali jak to miało miejsce niedawno. Czynimy starania o uruchomienie w powiatowym szpitalu w Myszkowie oddziału kardiologii i mam wielką nadzieję, że otrzymamy kontrakt od NFZ.
Czynimy również starania o uruchomienie kilku nowych kierunków zawodowych w średniej szkole w Będuszu ( gazownictwo, geodezja, rachunkowość itp). W związku z tym prosimy o zgłaszanie się chętnych do nauki w tych zawodach od nowego roku szkolnego.
Budowa hali sportowej w Myszkowie przy Zespole Szkół Nr 1 z przyczyn proceduralnych jest zatrzymana do czasu złożenia wymaganych wyjaśnień (delikatnie to ujmując).
Złożyłam też kilka interpelacji w/s doświetlenia skrzyżowań i sytuacji w SP ZOZ w Myszkowie.
Wysłałam też pisma do WZD w Katowicach w sprawie doświetlenia skrzyżowań dróg gminnych z wojewódzkimi i otrzymałam nawet pozytywną odpowiedź, że wkrótce te prace zostaną wykonane.
Zadbałam o zamontowanie znaków drogowych przez PZD na moście nad rzeką Wartą w drodze powiatowej w Poraju( znaki o dopuszczalnym tonażu do 15 ton stoją). Zostało tylko przypilnować aby nie jeździły tam samochody o cięższym ładunku bo most może nie wytrzymać przeciążenia.
Zabiegam także o uzyskanie prawa własności przez Gminę Poraj działek Skarbu Państwa położonych w Żarkach Letnisku obok dworca PKP. I staram się jeszcze o wiele innych spraw. Pełnię również dyżury w budynku Starostwa Powiatowego w każdy czwartek w godzinach od 10-11. Zapraszam.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców Powiatu
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Zawiadomienia o Sesji Rady Gminy Poraj w 2019r

Post by Byly »

Proszę jeszcze interweniować w sprawie skrzyżowania jak jedziemy do Myszkowa. Chodzi mi o skrzyżowanie ulicy naszej Letniskowej z drogą Koziegłowy - Żarki. Chyba wystarczająca ilość ludzi tam zginęła i wystarczająca jest ilość wypadków jakie tam się zdarzają. Samochody jadące do Żarek, czy w drugą stronę do Koziegłów mają tam teren zabudowany, czyli prędkość 50 km/godzinę a pędzą może i 100? Może należałoby zrobić światła, lub ustawić radar i problem prawdopodobnie zostałby rozwiązany? Proszę zapytać sąsiada od naszej strony, lub po drugiej stronie ulicy od strony Myszkowa ile tam wypadków zdarza się rocznie, czy miesięcznie:(
Post Reply