Sesja marcowa w dniu 22.03.2018r godz 9:00

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Sesja marcowa w dniu 22.03.2018r godz 9:00

Post by Zdzisława Polak »

Oto link do zawiadomień:
http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5337
Na BIP-ie Urzędu Gminy są ponadto projekty uchwał na te sesję a wśród nich uchwała w/s sprzedaży działki nr 663/4 o powierzchni 498 m2 w Żarkach Letnisku. Co Mieszkańcy na to ?
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Sesja marcowa w dniu 22.03.2018r godz 9:00

Post by mecenas »

Szanowna pani Zdzisławo, czy jak ja będę chciał sprzedać swoją posiadłość to też zapyta pani CO MIESZKAŃCY NA TO? Czy naprawdę nie czas już na to by odejśc od komunistycznego GŁOSU LUDU i szanować prawo właścicela decydowania o swojej własności?
letnik

Re: Sesja marcowa w dniu 22.03.2018r godz 9:00

Post by letnik »

Mecenas! Pokićkało się wam coś ze stresu. Nie znacie podstawowych pojęć dotyczących własności komunalnych. Władzę gminy nie mają żadnej swojej własności. Nie są właścicielami mienia komunalnego. Mają tylko upoważnienie mieszkańców do czynności prawnych w imieniu mieszkańców. Własność komunalna to własność wszystkich mieszkańców Gminy. Mieszkańcy wybrali swoją reprezentację w postaci władz Gminy, aby ta władza zarządzała i dbała w ich imieniu o majątek komunalny. Nie tylko dbała, ale ten majątek powiększała. Nikt Gminie nie dał upoważnienia do niebezpiecznego z punktu prawa zadłużania Gminy. Nikt nie dał prawa do wysprzedaży majątku Gminy bez uzasadnienia. Jedynym domyślnym obecnie uzasadnieniem wysprzedaży majątku komunalnego jest ratowanie finansów Gminy. Czy takie zarządzanie majątkiem jest odpowiedzialne i racjonalne? Mecenas! Domagasz się prawa właściciela do decydowania o swojej własności jednocześnie z braku znajomości prawa i wiedzy zaprzeczasz swojej tezie. Jeszcze raz przypominam, że właścicielem tej działki są wszyscy mieszkańcy Gminy. Gorąco popieram twój postulat: czas już na to, aby głos niedouczonego komunistycznego ludu przestał się liczyć.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja marcowa w dniu 22.03.2018r godz 9:00

Post by Zdzisława Polak »

Mianowałeś(-łaś) się Mecenasem ale jak można zauważyć to tylko kamuflaż bo wiedzy prawniczej zero. A przechodząc do meritum odpowiem Ci tak;
Radny(a) jest wybierany przez mieszkańców m.in. do tego by dbać o dobro społeczne i dlatego pozwoliłam sobie zapytać mieszkańców o zdanie. Jeśli nikt nie odpowie do sesji tj do 22.03.2018 roku będę musiała podjąć decyzję wg własnego uznania co wyrażę w głosowaniu uchwały w sprawie sprzedaży. Ja wiem, że mieszkańcy mi ufają i dlatego dają mi wolną rękę. Postaram się nie zawieść. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jeszcze za jaką cenę Gmina chce sprzedać tę działkę.
Pozdrawiam i czekam na Państwa uwagi.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Sesja marcowa w dniu 22.03.2018r godz 9:00

Post by mecenas »

Szanowna Zdzisławo, to godne uznania, że po treści mojego postu potrafiłaś ocenić moją prawniczą wiedzę, a tytył mecenasa zdobywa się dosyć ciężkimi studiami i zachowuje do śmierci. Słusznie zauważyłaś, że jesteś wybrana przez mieszkańców jako ich przedstawiciel i przed mieszkańcami odpowiadasz za to jak głosujesz.Jeżeli więcuczciwie chcesz z mieszkańcami konsultować swoje decyzje, to względnie reprezentatywna jest opinia zebrania wiejskiego, a nie głos na forum w internecie.
Letnikowi nie będę odpowiadał, bo on kompletnie "czyta teksty bez zrozumienia" ja piszę o prawie władz gminy czyli rady gminy do dysponowania mieniem komunalnym, a on odpowiada, że władza gminy nie jest właścicielem mienia. Język prawniczy jest dosyć trudny i nie zawsze to somo, to samo oznacza.
letnik

Re: Sesja marcowa w dniu 22.03.2018r godz 9:00

Post by letnik »

Mecenas! Ty piszesz teksty bez zrozumienia. Nie wiesz, co piszesz? Majątek swój porównujesz do majątku komunalnego. Jest to dziecinny błąd prawniczy. Następnie porównujesz zgodę mieszkańców do sprzedaży tych własności. Następny błąd, bo te własności mają inny statut prawny. Za dyspozycję mieniem komunalnym Wójt razem z Radą Gminy, odpowiadają politycznie w wyborach samorządowych. To nie jest takie bezkarne. Sam dochodzisz do wniosku, że język prawniczy jest trudny, ale to nie usprawiedliwia prawnika do wprowadzania opinii publicznej w błąd. Stwierdzenie "bo on kompletnie "czyta teksty bez zrozumienia" puszczam koło oczu. Udaje, że nie widzę.
Post Reply