TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Zapraszam do oglądania w dniu dzisiejszym TVP 3 Katowice tj dnia 23.02.2018 godz 18:30 Relacje dotyczące naszej Gminy.
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by Byly »

Nie mam takiej TV u siebie :| Może jest gdzieś link w sieci, bym mógł zobaczyć, o czym tam informują?
fruzia
Ekspert
Posts: 118
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by fruzia »

Były wpisz w goole aktualności 23.02.2018 godz,18.30 i możesz oglądać.
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by Byly »

Dzięki fruzia, jak kazałaś tak zrobiłem :lol: Pani redaktor dwa razy powtórzyła, że decyzja o ewentualnym wszczęciu śledztwa zapadnie w przeciągu kilku dni, czyli do 6 marca. Czekamy.
Co byłoby gdyby Wójt przyznała sobie premię np 10.000,00 złotych sam sobie :wink: Pytam bo wyczytałem że Pani Beata Szydło przyznała sobie samej premię 65.000,00 złotych :lol:
Spekuluję, że Wójta by aresztowano, a Pani Szydło jest na wolności i nikt nie ma zamiaru tym się zajmować? Przynajmniej ja nie słyszałem :roll:
Tutaj dla niedowierzających można przeczytać: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... e-sie.html
To, że przyznała swoim współpracownikom jeszcze wyższe premie, mnie to nie dziwi, ale jak można przyznać sama sobie? W prywatnej firmie, jest to rzecz normalna, ale rząd polski to nie prywatna firma, tak uważałem :?:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by widz »

Zamiast link z tvp Katowice to ty jak zwykle rżniesz głupa i odciągasz od tematu. Zajmij się lepiej gminą bo do wielkiej polityki nie dorosłeś.
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by Byly »

A co ja tam takiego strasznego napisałem, że mnie tak zrugałaś?
letnik

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by letnik »

Co Były strasznego napisałeś? Piszesz jak zwykle nie na temat. To taka przypadłość propagandzisty. Odpowiedz nam kto przyznaje nagrody Wójtowi? Dokładnie tak samo nagrody są przyznawane premierowi: https://zarobki.pracuj.pl/raporty-i-tre ... inistrowie
Wysokość pensji osób na kierowniczych stanowiskach państwowych zależy m.in. od kwoty bazowej na dany rok, którą określa się w ustawie budżetowej (http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0170000108). W 2017 roku bazę stanowi suma 1.800 zł. Do obliczenia wymiaru płacy stosuje się mnożniki przypisane określonemu stanowisku: 6,2 – Prezes Rady Ministrów, 5,7 – wicepremier, 5,6 – minister.
Premier otrzymuje wynagrodzenie 11 tys. zł. plus dodatek funkcyjny 3,6 tys. Minister zarabia 10 tys. Dodatek funkcyjny to 2,7 tys. zł. Dla porównania Kierownik Ośrodka Zdrowia w Poraju 9,5 tyś. zł: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=4516 Wysokości dodatku nie podano. Zarządzenie Wójta 12.2017: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=4906. Wynagrodzenie dyrektorów Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju i Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju jest zbliżone do płacy premiera. Przy obliczaniu wymiaru płacy stosuje się mnożniki kwoty bazowej przypisane określonemu stanowisku. Chojny Wójt ustalił go na maksymalnie 6. Czyli tylko o 0,2 mniejszy od premiera, a większy o 0,3 od ministra. Dochodzi jeszcze dodatek funkcyjny dla naszych dyrektorów nieprzekraczający 50% wynagrodzenia zasadniczego. Nagroda roczna dla premiera to 65 tys. zł. Jak podzielisz to na 12 miesięcy to około 5,4 tys. zł na miesiąc. Teraz podaj nam, ile zarabia wójt? Czy ogarniasz skale? Czy nie wstyd Ci przyrównywać rządu mającego sukcesy gospodarcze i społeczne z Zarządem Gminy, który doprowadził do kompletnej rujny finanse Gminy?
Last edited by letnik on 01 Mar 2018, 12:26, edited 1 time in total.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Dzisiaj tj 28.02.2018 r o godz 21:30 oglądamy kolejny reportaż o Gminie Poraj
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by Igor »

I co cię tak kobieto podnieca?
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Oto link do reportażu tvp Katowice z 28.02.2018 http://katowice.tvp.pl/36206730/proba-t ... kuje-media

ODPOWIEDZ
Dodaj komentarz
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by Byly »

Nic a nic nowego, mnie nic nie podnieciło :lol:
letnik

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by letnik »

Byly wrote:Nic a nic nowego, mnie nic nie podnieciło :lol:
Jaska! Już Cię podniecam! https://www.youtube.com/watch?v=YueSuLO-cQY
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by Bruner »

To będzie ciekawie, Pana Wójta zabolała prawda. Czy władze gminy myślą że tu mieszka stado baranów? Te imprezy disco polo naprawdę były potrzebne? Tylko ciekawe komu i kto na tym zarobił? Bo gmina nic nie wskórała tylko długi. Żarki już dawno powinny odłączyć się od Poraja.
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by Igor »

I dołączyć do Pcimia Dolnego
memento
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by widz »

A może do Myszkowa? albo do Koziegłów? albo do Żarek.
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by warcaby »

no i najlepiej to Zarki l i maslonskie do Myszkowa, kuźnica i Gezyn do Kozieglow, debowiec i choron do Olsztyna i jastrząb do kamienicy. Super nie:)
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by Byly »

Powtórka z rozrywki :wink:
Zamienił Stryjek, siekierkę na kijek.
Z deszczu pod rynnę
Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.
Tyle zysku, co w pysku.
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
Prosty czy krzywy – każdy chce być szczęśliwy.
Dobry chleb i z ości, jak się kto przepości.
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.
Mądry Polak po szkodzie.
:wink:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by BARBARA »

Brawo były, można jeszcze dodać Wswzystko już było, rzekł ben Akiba, a gdy nie było sniło się chyba.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: TVP Katowice znów była dzisiaj w Gminie Poraj

Post by Bruner »

To co waszym zdaniem, mamy być pieskiem z kiwającą głową, i przytakiwać władzy Poraja, bo jest przecież zajebiście.
Post Reply