Niebawem Wybory samorządowe

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bruner
Guru
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2008, 08:08

Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: Bruner » 21 lut 2018, 06:24

W tym roku, pragnę przypomnieć, będą wybory do samorządów. Nie muszę chyba mówić że obecną klikę należy w tych wyborach wystrzelić jak kozę z nosa. Zobaczymy kto będzie startował, bo już mam dość tych wszystkich miernot co udają że robią. Nigdy nie głosować w systemie partyjnym, bo partie to hieny i będą robić jak im centrala w zgniłej Warszawce każe. Przemyślcie sobie to, bo od władz samorządu dużo zależy, a jak będą nieudaczniki i niekompetentni partacze jak obecnie, to nic się tutaj nie zmieni.

letnik

Re: Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: letnik » 21 lut 2018, 08:05

Widzę, że Bruner to anarchista. Podstawą funkcjonowania demokracji są partię polityczne.
Demokratyczne systemy są tym bardziej funkcjonalne, im lepiej partie:
konsolidują polityków wedle zdolności artykułowania i reprezentowania interesów określonych odłamów społeczeństwa,
potrafią skutecznie starać się o ich realizację, ukierunkowując zgodnie z demokratycznymi procedurami politykę państwa i międzypaństwowych instytucji,
są zdolne do kojarzenia rywalizacji o władzę i wpływy w państwie i międzypaństwowych instytucjach, z umiejętnością negocjowania, zawierania kompromisów, współdziałania w kwestiach, w których interesy szerszych odłamów społeczeństwa bądź całego narodu są zgodne.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Partia_polityczna

Awatar użytkownika
Bruner
Guru
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2008, 08:08

Re: Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: Bruner » 21 lut 2018, 10:48

Zapomniałeś dodać nepotyzmu i korupcji co akurat jest najsilniejszymi "atutami" każdej partii. Wybór pomiędzy dwoma dużymi partiami, takimi jak w Polsce, to masz wybór pomiędzy łajnem a gó....em, czyli żaden. Partia obecnie jest skonstruowana jak korporacja, ci na górze ustalają a żołnierze (czyt. niewolnicy) wykonują. Czy na pewno tego chcesz? Obecne dwie duże partie to zlepek różnych dziwnych ugrupowań, które zbiegiem czasu zaczną upominać się o swoje, czyli władzę a co za tym idzie duże pieniądze. Ludzie bezpartyjni nie ma ją nad sobą żadnego prezesa, nikt ich nie ustawia bo prezes tak chce. Nie ma ludzi nieomylnych. W takiej konstrukcji partii jeden błąd idzie dalej efektem domina. Masz prosty przykład naszej gminy, wójt jest z PO najbardziej złodziejskiej instytucji. Ładnie opowiadał przed wyborami pamiętasz? Cóż Hitler też był dobrym mówcą.

widz
VIP
Posty: 591
Rejestracja: 28 lip 2010, 14:20

Re: Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: widz » 21 lut 2018, 12:41

Tak wójt jest członkiem PO ale do wyborów poszedł pod szyldem "SKUTECZNI" . Ukrył więc przynależność do PO.

letnik

Re: Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: letnik » 21 lut 2018, 19:14

Bruner! To jest bezsensowna dyskusja. Nie ma demokracji bez partii politycznych. Tworząc lokalne komitety, jakie masz gwarancję, że ludzie tam działający nie stworzą grupy mafijnej, która będzie eksploatować pieniądze podatników? Do lokalnych komitetów dobierani są ludzie według ukrytego klucza o niewiadomych intencjach. Struktury partyjne właśnie to eliminują. Ludzie, wstępując do partii, odkrywają swoje intencje. Struktury partii zapobiegają bezprawnemu działaniu swoich członków. Oferują pomoc w razie problemów. Przecież długi Gminy można spłacić, zaciągając kredyt na bardzo korzystnych warunkach z budżetu państwa (rozłożony na wiele lat przy minimalnym oprocentowaniu). Czy taki kredyt otrzyma jakiś lokalny komitet bezbarwny politycznie? Na pewno nie. Taki kredyt może otrzymać tylko lokalny PiS.

Awatar użytkownika
Bruner
Guru
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2008, 08:08

Re: Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: Bruner » 03 mar 2018, 09:15

Tyle tylko że w partii nie możesz myśleć samodzielnie tylko musisz przytakiwać prezesowi, bo przecież jest nieomylny alfa i omega. Wybacz ten sarkazm ale inaczej nie da się tego powiedzieć. Ludzie głosujący na partie nie potrafią wyjść po za ramy, które sobie sami stworzyli, nie wyjdą po za schemat, jeśli chcesz by cokolwiek się zmieniło trzeba zmienić myślenie. A tak to dyskusja jest jak gra w szachy z gołębiem, nieważne jak dobrze grasz, gołąb wywróci wszystkie figury i będzie dumny z tego że wygrał.

letnik

Re: Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: letnik » 03 mar 2018, 12:48

Bruner! Nie przeceniaj prezesa. Prezes nie wie co się w naszej Gminie dzieje. O samodzielności radnego decyduje sam radny. W samorządzie gminnym radni kontrolują wójta nie na odwrót. Nie da się zmienić myślenia człowieka. Trzeba wybierać ludzi myślących niezależnie, ale czy to jest partia, czy lokalny komitet musisz działać wspólnie i w porozumieniu z innymi. Sam nic nie zrobisz. Po to wymyślono partię polityczną, aby ułatwić wspólnotę celów i metod działania. Partia jest organizacją otwartą. Możesz do każdej partii wstąpić i ją kontrolować. Partia w terenie ma dużą swobodę działania w kwestiach gospodarczych, mniejszą w kwestiach ideowych. Może otrzymać wsparcie prawne, intelektualne, a nawet finansowe (w granicach prawa) od centrali. Lokalny komitet wyborczy jest nietransparentny. Może to być wspaniała grupa społeczników (brakuje takich w naszej Gminie), ale może to być ukryta grupa zwolenników starej władzy. Po wygraniu wyborów nastąpi odtworzenie starych układów i znajomości. W naszej Gminie trenowano już ten scenariusz. Może to być też grupa ludzi nieuczciwych, niekompetentnych i jeszcze gorszych niż obecnie. Dlatego mimo wad systemu partyjnego trzeba go zaakceptować. Nic lepszego w demokracji nie wymyślono.

letnik

Re: Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: letnik » 03 mar 2018, 13:03

I jeszcze: Trzeba patrzeć, kogo wystawią partię polityczne na radnych. Jeżeli wystawią "słabych" ludzi to nie będzie wyjścia i trzeba będzie zorganizować lokalny komitet wyborczy. Dlatego trzeba być przygotowany na taki scenariusz i już szukać dobrych kandydatów na radnych. Sprawa się wyjaśni dopiero wtedy, gdy ujawnią się kandydaci na wójta. Ułatwi to stworzenie komitetu wyborczego popierającego określonego wójta. Komitet lokalny powinien zgromadzić ludzi o różnych poglądach politycznych, ale elementem łączącym powinien być program rozwoju Gminy z uwzględnieniem programu naprawczego finansów. Komitet taki nie może walczyć z PiS-em, jeżeli planowałby uzyskanie korzystnej pożyczki z budżetu państwa.

Igor
Guru
Posty: 257
Rejestracja: 30 mar 2008, 19:44

Re: Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: Igor » 03 mar 2018, 17:31

Bruner ciekaw jestem do ilu partii politycznych należałeś, że tak jesteś przekonany o jednowładztwie prezesa czy innego przewodniczącego? To, że wszędzie więcej jest POTAKIWACZY niż ludzi samodzilnie myślących, że radni są niekompetentni i nikt ich nie szkoli, że radnymi kieruje wójt, a nie radni kontrolują wójta, to wina wybranych ludzi, a nie systemu partyjnego.
memento

Awatar użytkownika
Bruner
Guru
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2008, 08:08

Re: Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: Bruner » 09 mar 2018, 07:17

Igor Nigdy nie należałem i nie będę należał do żadnej partii. Mam zasadę że nie należę do żadnych partii, związków, religii. Bo nie będę oklaskiwał żadnego przewodniczącego, księdza, biskupa. Dla mnie tacy ludzie to totalne beztalencia, i nie zamierzam przytakiwać jak piesek z kiwającą głową.
Wspominano tu o PiS. Niestety PiS ma szemrane układy z kryminalistą z Torunia, więc nie są godni zaufania, skoro wożą tam walizki pieniędzy. Państwo powinno być oddzielone szerokim murem od kościoła. Wiara wiarą ludzie sobie chodzą ich tam sprawa, ale polityka nauka powinna być daleko od zabobonów i fałszywych dogmatów. Wracając na nasze podwórko, to cała gmina z wójtem na czele nadaje się do kryminału za machlojki finansowe. To samo dotyczy się spółki Pro Eko ta od wody, bo w temacie wody zmienia się jej tylko cena. Przyjdzie niebawem lato i znów każdy dostanie SMS żeby wodę oszczędzać. A buc na Zielonej podlewa sobie trawnik i ma w d....ie to że inni w tym czasie nie mają się czym umyć. Za przyłącze wody trzeba było zapłacić, każdy z nas płaci za wodę, a spółka nic nie robi by poprawić cokolwiek w tym temacie. Więc po co nam taka spółka, która nas okrada i nic nie robi. Cały ten poraj tylko granat i wysadzić to towarzystwo kryminalistów i szmalcowników.

letnik

Re: Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: letnik » 10 mar 2018, 21:49

Warto zapoznać się ze zmianami dotyczącymi wtyborów samorządowych. DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 16 stycznia 2018 r. Poz. 130 U S T A W A z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 180130.pdf
Dla ułatwienia podaje link do obowiązującego tekstu jednolitego Kodeksu Wyborczego z dnia 11 stycznia 2011 roku z naniesionymi poprawkami: http://samorzad.pap.pl/palio/html.run?_ ... 1696684397

letnik

Re: Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: letnik » 18 maja 2018, 18:36

Lista urzędników wyborczych: http://zycieporaja.pl/wiadomosci/znamy- ... nie-poraj/
Urzędnikiem wyborczym, który w swoim obszarze ma gminę Poraj, została Justyna Kaim.
Urzędnikiem wyborczym, który w swoim obszarze ma gminę Kamienica Polska, została Maria Gurbała.

letnik

Re: Niebawem Wybory samorządowe

Post autor: letnik » 20 maja 2018, 14:57

Wybory samorządowe. Komisarz Wyborczy w Częstochowie I: Lidia Maria Dudek, Sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie. Terminy dyżurów - poniedziałek w godz. 10:00 - 14:00
Siedziba: Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Częstochowie,
42-200 Częstochowa ul.Sobieskiego 7 (pokój 201): http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5368
Koordynator Wojewódzkich Zespołów Samorządowych PiS jest posłanka: Bożena Borys-Szopa (Katowice).
Do kompetencji Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego należy m.in. stworzenie wojewódzkiego programu PiS, zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla kandydatów na radnych oraz opiniowanie kandydatów w wyborach do sejmików województw i ustalanie kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz do rad powiatów, miast i gmin z danego terenu. W skład Wojewódzkich Zespołów Samorządowych wchodzą, oprócz przewodniczącego, koordynatorzy okręgowi oraz przewodniczący zarządów powiatowych PiS lub komitetów powiatowych z terenu województwa.
Okręgowy Koordynator Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego PiS – Okręg Częstochowa: senator Artur Warzocha. Biuro: 34 310 40 94, 784 960 046. biuro@warzocha.senat.pl
Koordynator ds. struktur partii PiS - Okręg Częstochowa Piotr Zegadło, kom: 696 71 62 24, e-mail: piotr.zegadlo@pis.org.pl
Brak jest na razie informacji o innych partiach.
Przypominam, że urzędnikiem wyborczym w Gminie Poraj została Pani Justyna Kaim prawdopodobnie z Koziegłówek.

ODPOWIEDZ