Najlepsze cechy Pana wójta.

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Locked
letnik

Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Zauważyłem ostatnio pogorszenie nastroju i podenerwowanie Pana wójta. Proponuje więc pokazać tylko najlepsze cechy naszego włodarza. Być może uda się nam wspólnie przywrócić uśmiech na oblicze wójta.
Pierwsze cechy Pana wójta, jakie przychodzą mi na myśl to: uprzejmy, serdeczny i przyjacielski, szczególnie w stosunku do starszych Pań.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

bo te STARSZE panie ( poza wyjątkami) nabierają się na ten uśmieszek i potem lecą na wybory i głosują na wójta. Dlatego wójt dba o SENIORÓW . O " moherowe berety " trzeba i należy dbać , te kobitki faktycznie są niezawodne , uwielbiają p. Wójta.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka podsunęła mi następne pozytywne cechy wójta. Uczciwy, prawdomówny i wrażliwy. To są cechy prawdziwego chrześcijanina. Dlatego nie dziwi wysokie poparcie wójta wśród starszych, praktykujących osób. Amelko, nie dziel Polaków, nie używaj słowa "moherowe berety", bo to słowo nie jest w treści Modlitwy Polaka i działa na niekorzyść wójta. Proszę więc umieszczać tylko pozytywne opinie.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Ponieważ otrzymuje pytania o treść Modlitwy Polaka ułożoną przez anty polaków, więc podaje link: https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 2sedTLIRWU
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

letniku , a ty się dobrze czujesz , a może coś Ci dolega ??? naprawdę chcesz wychwalić wójta z każdej strony . :evil: :evil: :evil:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka wrote:letniku , a ty się dobrze czujesz , a może coś Ci dolega ??? naprawdę chcesz wychwalić wójta z każdej strony . :evil: :evil: :evil:
A kto mi tego zabroni?
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

no to sobie chwal.. a tak na marginesie gdyby zrobił drogi i kanalizację , to MOŻE bym pochwaliła.....obiecywał , ale nie zrobił i dlatego chwalić nie będę :!:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by widz »

A za co go chwalić ?. Czy zrobił coś za swoje? Wykonuje lub nie wykonuje tylko to, co leży w obowiązkach każdego wójta. I zrozumcie, że robi za nasze pieniądze jeszcze mu za to płacą i to nie mało. I co tu chwalić?
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Następna pochwała: wybitna zdolność zarządzania zasobami ludzkimi. Proszę zauważyć, jak znakomicie wójt zarządza Radą Gminy Poraj, nie wspominając o Przewodniczącym Rady Gminy. Wystarczy, że wójt spojrzy na radnego i rozumieją się bez słów. Jest jedna radna, która ciągle się opiera i nie chce ulec urokowi wójta. Wójt korzysta wtedy z okazji i robi fascynujące wykłady z ekonomii i zarządzania. Jest to wykład pełen faktów, popartych wieloma wskaźnikami i wizjami przyszłych inwestycji gminnych. Radni pełni podziwu z otwartymi ustami przyswajają sobie podstawy ekonomii, akceptując śmiałe plany wójta. To jest majstersztyk ekonomii. Tylko urzędnicy katowickiego RIO podkładają kłody wójtowi pod nogi. Pewnie są z PiS-u. Pan Petru bezzwłocznie powinien przyjechać na korepetycję do naszego wójta.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

no masz rację korki może udzielać , tylko niech przypadkiem na MADERĘ nie poleci :mrgreen:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka wrote:no masz rację korki może udzielać , tylko niech przypadkiem na MADERĘ nie poleci :mrgreen:
No, ciesze się, że wróciło Ci Amelko poczucie humoru.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Czy naprawdę nikt nie chcę pochwalić naszego wójta? Czy aż tak jest źle? Muszę coś na jutro przygotować, aby rozweselić Pana wójta.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by mecenas »

Zna się na ludziach i zatrudnia same wybitne umysły
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Nasz wójt to nie tylko dobry ekonomista, ale genialny strateg i polityk. Bardzo wiele zawdzięcza Pani Magdzie. Bystre oko Pani Magdy zauważyło młodego trenera. Pani Magda to doświadczony lewicowy samorządowiec z odchyleniem biznesowo-prawicowym. Dla Pani Magdy młody trener stał się inspiracją do stworzenia śmiałego planu polegającego na wychowaniu, wyszkoleniu i wylansowaniu nowego kandydata na wójta. Mając taką matkę chrzestną, przed młodym trenerem otworzyły się nęcące perspektywy. Ciąg dalszy nastąpi.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

C.D. Pani Magda już w końcówce lat osiemdziesiątych zostaje zatrudniona w Gminie Poraj przez komunistycznego Naczelnika Gminy Poraj Pana Andrzeja Plutę. W roku 1990 zostaje powołana na sekretarza Gminy Poraj przy boku nowego wójta Wacława Cesarza (Komitet Obywatelski S) i przewodniczącego Rady Gminy Pana Pluty. Pan Pluta nieformalnie pełnił funkcje wójta. Pani Magda prowadziła za rączkę wszystkich wójtów do 2001 r. Jednak śp. wójt Mesjasz trochę się „pogubił” i uległ Panu Jabłońskiemu (działaczowi KPN), godząc się na budowę pomnika J. Piłsudskiego w Poraju. Pan Jabłoński swoim uporem doprowadził do powstania pomnika, którego uroczyste otwarcie nastąpiło w 1998 r., w czasie kampanii wyborczej do samorządu. Doprowadziło to do wściekłości porajską lewicę. Ponieważ utrata poparcia porajskiej lewicy dla wójta Mesjasza stała się faktem, wójt próbuje uzyskać poparcie Ruchu Społecznego AWS w Poraju. Gdy to się nie udaje, tworzy swój Komitet Wyborczy „Samorządowiec”. Część bardziej rozgarniętej lewicy, rzutem na taśmę organizuje „apolityczny” Komitet Wyborczy „Siatkarze” i wygrywa wybory samorządowe. Radni wójta Mesjasza są w mniejszości. Wójtem zostaje wybrany przez Radę Gminy (wybory pośrednie), Pan Mariusz Musialik przy poparciu również radnych SLD. Pani Magda z „wrogiego obozu” pozostaje dalej sekretarzem Gminy. C.D.N.
Last edited by letnik on 05 Jan 2018, 14:04, edited 1 time in total.
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by jasiek »

To Pan Pluta jest komunistą :roll: Taki miły, przyjacielski porządny człowiek, często widziany w kościele :| A ta Pani Magda to ta blondyna, czy ta czarna co zawsze są obok Wójta :wink: Oby dwie piękne, ale nie znam nazwisk ani imion?
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by krotosz »

Ani ta, ani ta. Pani Magda to dosyć paskudna baba w bordo swetrach.
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Byly »

No letnik, poniedziałek a cd.. nie ma :(
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

C.D. Przed wyborami samorządowymi w 2002 r. porajska lewica robi następny taktyczny ruch. Pani Magda traci prace w Gminie (2001 r.), a śp. Pan Marian Szczerbak zostaje wice wójtem. Pan Szczerbak został wykreowany przez porajski lewicowy beton (m.in. przez byłych współpracowników Służby Bezpieczeństwa). Duet, Pani Magda i Pan Mesjasz i inni „wykluczeni” z porajskiej lewicy, szukają pomocy u prezydenta Częstochowy Tadeusza Wrony. Tadeusz Wrona to były działacz opozycji antykomunistycznej, m.in. twórca ruchu Liga Miejska. Pan Mesjasz i Pani Magda tworzą Komitet Wyborczy „Wspólnota”. Otrzymują wsparcie od nieświadomego prezydenta Wrony. Pan Musialik tworzy Komitet Wyborczy „Plus”. Pan Szczerbak startuje z Komitetu Wyborczego SLD-UP. Do drugiej tury (pierwsze wybory bezpośrednie wójtów) przechodzi Pan Musialik i Pan Szczerbak. Pan Mesjasz i K. W. „Wspólnota” w drugiej turze udzielają poparcia Panu Szczerbakowi. Pan Szczerbak zostaje wybrany w drugiej turze, wójtem Gminy Poraj. Gdy Pan Wrona dowiaduje się o poparciu „Wspólnoty” dla Pana Szczerbaka, zrywa wszelkie kontakty z porajską „Wspólnotą”. Pan Szczerbak to były komunistyczny działacz. Na Politechnice Częstochowskiej stał na czele komunistycznej organizacji studenckiej. Po skończeniu studiów został szefem młodych komunistów całego województwa częstochowskiego. Jako szef młodzieżówki komunistycznej, co tydzień składał meldunki dla Służby Bezpieczeństwa. Poparcie informatora SB przez „Wspólnotę” to dla Pana Wrony był oczywisty akt zdrady Pana Mesjasza i Pani Magdy. „Wspólnota” wprowadziła do Rady 4 radnych w tym Panią Magdę. Komitet Wyborczy „Plus” założony przez wójta Musialika (1998-2002 r.) i „miękką” lewicę, wprowadza do Rady Gminy Poraj młodego i obiecującego Łukasza Stacherę. C.D.N.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by widz »

Obiecujący to wójt jest. Bo obiecywać potrafi wyjątkowo przekonywująco.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

widz wrote:Obiecujący to wójt jest. Bo obiecywać potrafi wyjątkowo przekonywująco.
Gratuluje! To już druga, po mecenasie pozytywna opinia o wójcie. Oczywiście nie licząc moich.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

Jest przystojny i ma ładne oczka....już niejeden się na te łypiące oczęta NABRAŁ . :mrgreen: :mrgreen:
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Igor »

{Przystojny to był dawno temu, jak miał 30 klg mniej, teraz mu tylko te oczęta pozostały. A fryzurę ma obecnie zdecydowanie brzydką.
memento
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

letniku , bardzo ciekawe to twoje opowiadanie . Kiedy napiszesz c.d ? Czekam z niecierpliwością jak na telenowelę :mrgreen:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by BARBARA »

Według letnika pani Magda to taki gminny Machiavelli, Richelieu i Talleyrand razem wzięci, ale gwiazda już zgasła
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

C.D. Przed wyborami samorządowymi w 2006 r. Pani Magda tworzy plan powrotu do gry. Zdając sobie sprawę z utraty poparcia lewicowych baronów, decyduje się na taktyczny, polityczny „romans” z posłanką PiS-u. Przeprowadza tajne rozmowy z młodym radnym i byłym trenerem, który jest bardzo istotnym elementem tworzonego planu. Atutem w rozmowach z posłanką jest właśnie szykowany na wójta młody radny Stachera. Posłanka z zadowoleniem kupuje tak „atrakcyjną” ofertę Pani Magdy. Jest jedno ale. Pani Magda kierując się wieloletnim doświadczeniem politycznym sugeruje taktyczną rezygnację w czasie wyborów samorządowych z szyldu PiS-owskiego. Ostatecznie przyjęto nazwę Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowe Porozumienie Prawicy. Żartowano, że jest to porozumienie Pani Magdy z Panią posłanką Wiśniewską. Pani Magda stała się faktycznie szefową kampanii wyborczej PiS-u. Układa listy wyborcze, pisze programy i deklaracje wyborcze. Spotkania z wyborcami odbywały się podobno w zakrystii kościoła w Choroniu w trybie tajnym. To był sprytny zabieg lewicy skierowany przeciwko „oszołomom” prawicowym. Te „oszołomy” sprzeciwiały się współpracy z Panią Magdą. Polityczny deal Pani Magdy z Panią posłanką był dla mieszkańców Gminy dużym zaskoczeniem. Znając lewicowe poglądy Pani Magdy można było przewidzieć, że przygotuje atrakcyjny prezent dla lewicy. Tuż przed wyborami kandydat na wójta pod przykrywką PiS-u, Pan Stachera rezygnuje z ubiegania się o wybór na wójta. To genialne pociągnięcie Pani Magdy spowodowało: pozbawienie PiS-u kandydata na wójta w Poraju, pozbawienie PiS-u jakiegokolwiek wpływu na władzę Gminy, otwarcie drogi dla ponownego zwycięstwa Panu Szczerbakowi, błyskawiczne przeniesienie Pana Stachery do Platformy Obywatelskiej, umieszczenie Pana Stachery na 2 miejscu listy do powiatu Platformy Obywatelskiej. Doświadczenie Pani Magdy nie poszło na marne. Porajski PiS został dziecinnie ograny i nie dopuszczony do „koryta”. C.D.N.
Last edited by letnik on 14 Jan 2018, 19:44, edited 1 time in total.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

letniku , coś Ci się popierdzielilo , bo ja znam troszeczkę inna wersję , PODOBNĄ, ale nie do końca jest tak jak ty to opisujesz . Mieszkańcy Ż. L. doskonale ten fragment Twojej telenoweli ZNAJĄ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sprawdź i napisz prawdę . a dokładnie " Jak z tym przejściem do PO było , dlaczego nie wystartował z PIS - u :roll:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka wrote:letniku , coś Ci się popierdzielilo , bo ja znam troszeczkę inna wersję , PODOBNĄ, ale nie do końca jest tak jak ty to opisujesz . Mieszkańcy Ż. L. doskonale ten fragment Twojej telenoweli ZNAJĄ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sprawdź i napisz prawdę . a dokładnie " Jak z tym przejściem do PO było , dlaczego nie wystartował z PIS - u :roll:
Amelko! Masz wolną rękę. Przedstaw swoją wersję!
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

Zapytaj , działaczy PO :cry:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka wrote:letniku , coś Ci się popierdzielilo , bo ja znam troszeczkę inna wersję , PODOBNĄ, ale nie do końca jest tak jak ty to opisujesz . Mieszkańcy Ż. L. doskonale ten fragment Twojej telenoweli ZNAJĄ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sprawdź i napisz prawdę . a dokładnie " Jak z tym przejściem do PO było , dlaczego nie wystartował z PIS - u :roll:
Nie wystartował z PiS-u, bo nie było takiego planu. To była zwykła podpucha. Wykorzystano brak doświadczenia politycznego posłanki. Zresztą ten brak doświadczenia widać w strukturach powiatowych PiS. PiS w powiecie myszkowskim praktycznie nie istnieje. Czy słyszałaś o jakimkolwiek stanowisku PiS-u w sprawach Gminy czy Powiatu?
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka wrote:Zapytaj , działaczy PO :cry:
Co boisz się pisać?
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

C.D. Pan Stachera dostaje się do Rady Powiatu Myszków z listy Platformy Obywatelskiej. Spryt i elastyczność polityczna Pana Stachery wzbudził powszechny podziw i zachwyt wśród działaczy Platformy Obywatelskiej powiatu myszkowskiego. Dzięki zagrywce Pana Stachery Pan Szczerbak (KW „Gospodarze”) zostaje wybrany wójtem w Poraju już w pierwszej turze (78% do 22%). Pod nazwą Komitet Wyborczy „Gospodarze” ukryli się radykalni działacze SLD. Konkurentem Pana Szczerbaka był nieznany w Gminie Pan Wartalski, wystawiony przez PO. To było kolejne ułatwienie dla Pana Szczerbaka. Mało rozgarnięci wyborcy lewicy nie docenili sprytu Pani Magdy oraz jej wielkich zasług dla lewicy i Pani Magda nie dostała się do Rady Gminy Poraj. C.D.N.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

twoja telenowela zapowiadała się bardzo CIEKAWIE , ale w tym momencie spierdzieliłeś co nie co :lol: :lol: :lol: nie wiem po co to opisujesz ....komu chcesz POMÓC , a komu zaszkodzić . dla mnie przeciętnego wyborcy są to po prostu NIECIEKAWE BZDETY :shock: ludziom w Ż. L. zaangażowanych w lokalna politykę WODY Z MÓZGU nie zrobisz i KITÓW nie wciśniesz :lol: :lol: :lol: :lol:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka wrote:twoja telenowela zapowiadała się bardzo CIEKAWIE , ale w tym momencie spierdzieliłeś co nie co :lol: :lol: :lol: nie wiem po co to opisujesz ....komu chcesz POMÓC , a komu zaszkodzić . dla mnie przeciętnego wyborcy są to po prostu NIECIEKAWE BZDETY :shock: ludziom w Ż. L. zaangażowanych w lokalna politykę WODY Z MÓZGU nie zrobisz i KITÓW nie wciśniesz :lol: :lol: :lol: :lol:
Wyszła Amelka z worka. Domyślam się, co Cię tak wkurzyło. Poczekamy na dalsze reakcje, zobaczymy, co jeszcze napiszesz! Na dzisiaj mogę powiedzieć, że wkurza Cię prawda. Jeżeli znasz swoją prawdę to ją przedstaw! Podejrzewam, że tego nie zrobisz, bo masz charakter zakłamanej nauczycielki.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

letniku ..nic więcej nie napiszę , bo to są jakieś BAJKI z kosmosu . :?: może ktoś na tym forum napisze LEPSZĄ telenowelę . Ja do BAJKOPISARZY nie należę ...nie wkurzaj się , chcesz to sobie pisz, ale mnie takie bzdety nie interesują :mrgreen: pozdrawiam Cię serdecznie i pisz dalej , może ktoś w te baje uwierzy . :lol: :lol: :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by BARBARA »

Czytam z zainteresowaniem, chociaż z pewnym niedowierzaniem. Letniku, a co tak wkurzyło Amelkę?
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

P. Basiu ..a cóż by mnie miało wkurzać . Stwierdziłam , że to jest jakaś paranoja ....bzdury z kosmosu. Możecie sobie pisać co chcecie , moim zdaniem ten Wójt jest sprytny i prawdopodobnie wygra kolejne wybory . I p. Magda do szczęścia nie jest mu potrzebna . :lol: :lol: :lol:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

BARBARA wrote:Czytam z zainteresowaniem, chociaż z pewnym niedowierzaniem. Letniku, a co tak wkurzyło Amelkę?
Prawdopodobnie Amelka maczała palce w tej "prawicowej" komedii i została ograna. W następnych odcinkach opiszę, jak władze powiatowe PO bezgranicznie ufały Panu Stacherze. Udział Pana Stachery w kampanii wyborczej PiS-u nie było przeszkodą w zajmowaniu odpowiedzialnych stanowisk w Radzie Powiatu. Czy to nie dowód, że ta cała akcja z PiS-em była rozegrana przez czołowych działaczy PO z powiatu i wyżej? (Kleszczewski, Picheta). Przewodnicząca PO w Poraju dostała przecież polecenie z "góry" aby umieścić Pana Stacherę na 2 miejscu na liście w ostatniej chwili. Nawet przygotowane były listy z podpisami poparcia Ktoś podpisywał listę, nie znając kandydata. Wystarczyło tylko wpisać w tytule Łukasz Stachera. Niewątpliwie była to świetna i potrzebna nauczka dla lokalnego PiS-u, że nie wolno bratać się z lewicą i "podejrzanymi" ludźmi. Niestety była to bolesna nauczka, z której nie wyciągnięto żadnych wniosków. Zamiast lepiej będzie jeszcze gorzej.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

letniku ...daleko mi do prawicy i w dodatku nie po drodze :lol: :lol: :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

letniku ... no to napisz , kto na ten stołek wójta się szykuje, bo jak na razie CISZA ( chętnych BRAK ) :(
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka wrote:letniku ...daleko mi do prawicy i w dodatku nie po drodze :lol: :lol: :lol:
Ależ ja cię o prawicowe poglądy już nie podejrzewam. Żeby być bliżej prawicy to trzeba mieć wiedzę, a przynajmniej nie bulwersować się na prawdę. Ujawniłaś swoje poglądy, ale nie wiem, czy szczerze. Domagałaś się następnych odcinków "telenoweli" Nagle wkurzyłaś się, gdy zacząłem pisać na temat PiS-u. Jeszcze bardziej się wkurzyłaś, jak opisałem naiwność porajskiego PiS-u opanowanego przez lewice. Ty lewicówka przejmujesz się PiS-em? A może ty jesteś "kretem" w porajskim PiS-ie? Może wytyczoną drogą przez Panią Magdę i Pana Stacherę jesteś przygotowywana przez PO do kolejnego wykiwania PiS-u w czasie nadchodzących wyborów w zamian za przyszłe profity?
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka wrote:letniku ... no to napisz , kto na ten stołek wójta się szykuje, bo jak na razie CISZA ( chętnych BRAK ) :(
Nooo. Podpuszczasz jak wytrawny "kret". Chciałabyś już wszystko wiedzieć? Wiem, że "centrala" się niecierpliwi, ale pomalutku! Wszystko w swoim czasie.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

letniku ..rozbawiłeś mnie do łez ...masz bardzo bujną fantazję . Polityki nie znoszę , jest brudna i zakłamana. No pisz, pisz , zobaczymy co jeszcze wymyślisz :lol: :lol: :lol:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka wrote:letniku ..rozbawiłeś mnie do łez ...masz bardzo bujną fantazję . Polityki nie znoszę , jest brudna i zakłamana. No pisz, pisz , zobaczymy co jeszcze wymyślisz :lol: :lol: :lol:
Właśnie o to mi chodzi! Chce Cię zabawiać do łez! Jeżeli chodzi o politykę, to polityka dla mnie to jest służba dla społeczeństwa, dla człowieka. U Arystotelesa polityka jest rozumiana, jako rodzaj sztuki rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne. Dla lewicy jest brudną i zakłamaną walką o władzę (Marks). Czy to nie przypomina naszych bohaterów z PO, PSL i SLD? Amelko, wszystko się zgadza?
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

C.D. Ponieważ są wątpliwości, wyjaśniam dokładniej zastosowany mechanizm w kampanii wyborczej 2006 r. Wpis z dn. 14 grudnia jest nieaktualny.
Szansę Pana Stachery na wygranie z Panem Szczerbakiem nie były wtedy tak oczywiste. Start Pana Stachery z ugrupowania prawicowego (PiS) byłoby odebrane jako zdrada lewicowych wyborców Pana Musialika i jego samego. Przecież Pan Stachera startował (2002 r.) z Komitetu Pana Musialika i został radnym tego Komitetu. Liczenie na ultra lewicowych wyborców Pana Szczerbaka przez prawicowego kandydata też nie wchodziło w rachubę. Nie można było ogłosić, że to wszystko jest gra przeciw PiS-owi, a Pan Stachera jak zwycięży to i tak nie zdradzi starych towarzyszy. Te okoliczności sprawiły, że Pani Magda czuła zbliżającą się klęskę. Jednak nie wzięła pod uwagę blisko 50% mieszkańców niechodzących z reguły na wybory, Widocznie uważała, że liczenie na ten elektorat jest też zbyt ryzykowne. Jednak wyborcy prawicowi musieliby, mimo dyskomfortu głosować na Pana Stacherę. Wszystko wskazuje na to, że Pani Magda z kandydatem przystąpiła do tajnych rozmów z „górą” Platformy Obywatelskiej (Klesczewski, Picheta). Rozmowy to nadzieja Pani Magdy na odzyskanie zaufania lewicy i Platformy Obywatelskiej. To odzyskane zaufanie przydało się później przy nominacji na Sekretarza Powiatu mimo „skażenia” PiS-em. Opracowano więc plan szantażu posłanki Wiśniewskiej. Zażądano dla Pana Stachery 1 miejsca na liście PiS-u do powiatu. Wiadomo było, że ten postulat nie przejdzie, ponieważ 1 miejsce było zarezerwowane dla Pani Służałek. Zdjęcie Pani Służałek z 1 miejsca na liście groziłoby „7-letnim nieurodzajem” dla PiS-u. Okazało się, że mimo 1 miejsca na liście PiS-u i wejścia Pani Służałek do Rady Powiatu, nieurodzaj trwa już 11 lat i końca nie widać. Potwierdzeniem rozmów duetu Magda-Łukasz z „górą” PO jest sposób przyjęcie Pana Stachery na listę PO do powiatu. W ostatniej chwili przewodnicząca PO Gminy Poraj (Holi) dostaje polecenie z „góry” wpisania na 2 miejsce na liście PO do powiatu Pana Stacherę. Były wcześniej przygotowane listy poparcia kandydata bez wpisanego nazwiska. Wpisano tylko nazwisko Łukasz Stachera. Ktoś podpisywał listę poparcie, nie znając nazwiska popieranego? Czy to nie był plan dużo wcześniej przyjęty i systematycznie realizowany? C.D.N.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

Letniku(p.A)...już lepiej ....pozdrawiam i proszę o c.d.B-)
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka wrote:Letniku(p.A)...już lepiej ....pozdrawiam i proszę o c.d.B-)
Ooo... Pani Amelka jakieś szyfrogramy stosuje. Szkolenie nie poszło na marne.
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Byly »

Kontynuuj dalej letniku, ciekawe :) Tylko dalej nie wiem, kto to ta P. Magda? Czy ta Pani pełni jakąś funkcje, czy może pracuje w UG? Wpisałem w Google "magda UG Poraj" i wyskoczyło mi nazwisko Maria Magdalena Gurbała :wink: czy to ta tajemnicza pani?
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

Były .. tak, to ta pani , a letnik to jet chyba z Poraja . Znam tylko jedną osobę , która tak szczegółowo śledzi, naszych byłych i obecnych WŁODARZY . To co opisuje , to 99 % PRAWDY :shock:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka wrote:Były .. tak, to ta pani , a letnik to jet chyba z Poraja . Znam tylko jedną osobę , która tak szczegółowo śledzi, naszych byłych i obecnych WŁODARZY . To co opisuje , to 99 % PRAWDY :shock:
Amelko! Co się dzieje? Twoja niestabilność emocjonalna mnie zasmuca. Najpierw nazywasz moje wpisy telenowelą, a następnie ją oceniasz jednoznacznie, że to jest jakaś paranoja ....bzdury z kosmosu. Po pewnym czasie wszystko się zmienia i piszesz "To, co opisuje (letnik) , to 99% PRAWDY". Nawet nie używasz już tylu mordek. Skąd ta zmiana?
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

sprawdziłam , czy to jest tak jak opisujesz... no i to jest PRAWDA, a wydawało mi się , że to historia wymyślona niczym z kosmosu :mrgreen: letniku napisz książkę , będzie ciekawa 8)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by BARBARA »

Letniku, całą swoją opowieść snujesz po tytułem NAJLEPSZE CECHY PANA WÓJTA. Cy mam rozumieć, że pani Magda to też NAJLEPSZA CECHA PANA WÓJTA?
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

BARBARA wrote:Letniku, całą swoją opowieść snujesz po tytułem NAJLEPSZE CECHY PANA WÓJTA. Cy mam rozumieć, że pani Magda to też NAJLEPSZA CECHA PANA WÓJTA?
Barbaro! Mamy pełną wolność w interpretacji. Każda wersja dozwolona.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

C.D. Przeanalizujmy elementy transakcji. Były na talerzu dwie oferty: PiS proponował pełne poparcie Pana Stachery na stanowisko wójta i 2 miejsce na liście do powiatu. PO proponowała tylko 2 miejsce na liście do powiatu. Dlaczego wybrano gorszą ofertę? Wybór dla naszego duetu był oczywisty. Zgodnie z przysłowiem „wilka zawsze ciągnie do lasu” wybrano wariant mniej korzystny, ale dający perspektywę na przyszłość. Chodziło o uzyskanie zaufania partii lewicowo-liberalnej PO (zwanej przez niektórych złodziejską) dającej większe możliwości „samorealizacji”. Nagle lewicowy radny Komitetu Pana Musialika zmienia barwy i staje się „prawicowym” kandydatem PiS-u na wójta. Potem znowu nagle przepoczwarza się w lewicowo-liberalnego kandydata Platformy Obywatelskiej. Czy to brak wyrobienia politycznego, czy prostytucja polityczna? Nie. To wszystko było czynione dla „dobra POwszechnego” i zablokowania PiS-u. W ten sposób lewicowy duet Magda- Łukasz sprytnie przygotował bardzo atrakcyjne prezenty dla lewicy liberalnej w Gminie i Powiecie.
Dla Gminy i Pana Szczerbaka: 1. Pozbawiono PiS kandydata na wójta w ostatniej chwili. 2. Otwarto prostą drogę do zwycięstwa Panu Szczerbakowi w 1 turze. 3. Wystawiono na wójta Gminy Poraj mało znanego w Gminie Pana Grzegorza Wartalskiego (PO). 4. Pozbawiono PiS jakiegokolwiek wpływu na władzę Gminy.
Dla Powiatu: 1. Uzyskano „bardzo dobrego i zaradnego organizatora”. 2. Uzyskano „młodego ekonomistę, lojalnego przyjaciela, społecznika i sportowca, który godnie i sumiennie wykonuje swe obowiązki”. 3. Zdobyto przyszłego kandydata na Starostę z charyzmą trenera.
Wieloletnie doświadczenie Pani Magdy nie poszło na marne. Porajski PiS został dziecinnie ograny i niedopuszczony do gminnego „koryta”. Można po latach pocieszać się słowem „na szczęście”, ponieważ Pan Stachera nie wątpliwie wyprowadziłby PiS na „Pustkowie Gęzyńskie”. Dodam jeszcze, że trud Pani Magdy nie poszedł na marne. Pani Magda wraca pod koniec 2009 r. w objęcia już urzędującego Starosty Stachery i zostaje Sekretarzem Powiatu. Od tego momentu już nikt nie rozłączy duetu Magda-Łukasz. C.D.N.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

letnik wrote:Amelka podsunęła mi następne pozytywne cechy wójta. Uczciwy, prawdomówny i wrażliwy. To są cechy prawdziwego chrześcijanina. Dlatego nie dziwi wysokie poparcie wójta wśród starszych, praktykujących osób. Amelko, nie dziel Polaków, nie używaj słowa "moherowe berety", bo to słowo nie jest w treści Modlitwy Polaka i działa na niekorzyść wójta. Proszę więc umieszczać tylko pozytywne opinie.
Muszę tu wyjaśnić, że Amelka usunęła swój wpis z 3 grudnia odsyłający do artykułu przedstawiającego w bardzo złym świetle Polaków. Właśnie tam umieszczono m.in. Modlitwę Polaka. Prawdopodobnie Amelka wystraszyła się proboszcza.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

Nie poprostu byłam wściekła , zła na cały porąbany świat...stąd moje nastroje i dlatego lubię się z Tobą kłócić :lol: :lol:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

C.D. Pan Stachera dostaje się do Rady Powiatu Myszków z listy Platformy Obywatelskiej (z 2 miejsca). Spryt i elastyczność polityczna Pana Stachery wzbudziły powszechny podziw i zachwyt wśród działaczy Platformy Obywatelskiej powiatu myszkowskiego. Najbardziej się podobała ręka myszkowskiego PiS-u w samorządowym nocniku. Pan Szczerbak (KW „Gospodarze”) zostaje wybrany dzięki pomocy PO po raz drugi wójtem w Poraju już w pierwszej turze (78% do 22%). Zacietrzewiona porajska lewica dopiero po wielokrotnych tłumaczeniach zorientowała, co się stało i o co chodziło. W końcu przyjdzie taki czas, kiedy odwdzięczą się Panu Stacherze wysokim poparciem. Pani Magda startowała do Rady Gminy z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Samorządowe Porozumienie Prawicy (w skrócie PiS). Zdezorientowani i mało rozgarnięci wyborcy lewicy jednak jeszcze nie docenili sprytu Pani Magdy oraz jej wielkich zasług dla lewicy. Nie głosowali na Panią Magdę i niestety nie dostała się do Rady Gminy Poraj. Komitet Pana Szczerbaka „Gospodarze” - SLD wprowadził do Rady Gminy 8 radnych: Kozak Jolanta (Poraj), Hetmańczyk Waldemar (Poraj), Glinka Leszek (Poraj), Szustak Krzysztof (Poraj), Czarnecka Anna (Jastrząb), Konieczko Julian (Choroń), Pasternak Witold (Gęzyn), Krzysztofik Jan (Żarki Letnisko). Mamy tu cały kwiat porajskiej radykalnej lewicy w całej okazałości. Należy przypomnieć, że PiS wtedy rządził w kraju, a porajska lewica drżała w posadach ze strachu i złości. Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowe Porozumienie Prawicy (PiS) otrzymał 3 mandaty: Lis Bożena (Poraj), Konieczko Zbigniew (Choroń), Koszela Szczepan (Masłońskie), Mała reprezentacja PiS-u w Radzie Gminy z czasem rozmyła się w szeregach zarozumiałej lewicy. Komitet PO otrzymał 2 mandaty: Minkina Marek (Poraj) i Klimek Krzysztof (Żarko Letnisko). Słabiutki wynik PO potwierdza nieufność porajskich lewicowych wyborców do tego ugrupowania. Jednak ich lojalna służba wójtowi Szczerbakowi zmieni w przyszłości to nastawienie. Komitet PSL otrzymał 1 mandat: Zalega Jolanta (Jastrząb). Komitet „dla Żarek Letnisko” wprowadził do Rady Zdzisławę Polak. Mamy więc zabetonowaną Radę Gminy Poraj przez lewicowych działaczy wspieranych przez PO. Jednak powolna ewolucja (nie mylić z Darwinem) poglądów wyborców lewicowych doprowadzi do wypłynięcia działaczy PO na szczyty poparcia w Gminie Poraj. Jednym z warunków ogólnokrajowych była jednoznaczna deklaracja PO dla wolności obyczajowych. Wolność obyczajowa dla młodzieżówek lewicowych jest bardzo ważną rzeczą. Jest podstawą rozwoju i jedności ruchów lewicowych, jest podstawą tworzenia jednopłciowych Komitetów Politycznych walczących o prawa i wolności dla mniejszości. C.D.N.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Klara »

A może dajcie już spokój ...wójtowi .... idą Święta !!! Jesteście katolikami i wiecie co mówi kościół (nie ksiądz) na temat świąt !!! ZGODA , ZGODAi WYBACZENIE !!!
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

letniku .. a ty co proboszcza się nie boisz .. IDĄ ŚWIĘTA ...zrób prezent pod choinkę i daj święty spokój naszemu włodarzowi :?
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Klara wrote:A może dajcie już spokój ...wójtowi .... idą Święta !!! Jesteście katolikami i wiecie co mówi kościół (nie ksiądz) na temat świąt !!! ZGODA , ZGODAi WYBACZENIE !!!
Jeżeli rzeczywiście jesteś katoliczką, to wiesz, że przed wybaczeniem kroczy rachunek sumienia.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

tak trzymaj :lol: :lol: :lol:
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Byly »

Zapytam z czystej ciekawości? Letniku, czy ty to wszystko pamiętasz, te wybory, kogo wybrali, jak wybrali, czy masz to zapisane i teraz nam serwujesz lekturę ale ze swoich zapisek? Znałem kiedyś gościa z Poraja, ponad 2 metry wzrostu, on miał taką pamięć i też interesował się polityka, możne to TY :roll:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Byly wrote:Zapytam z czystej ciekawości? Letniku, czy ty to wszystko pamiętasz, te wybory, kogo wybrali, jak wybrali, czy masz to zapisane i teraz nam serwujesz lekturę ale ze swoich zapisek? Znałem kiedyś gościa z Poraja, ponad 2 metry wzrostu, on miał taką pamięć i też interesował się polityka, możne to TY :roll:
Były! Jedno i drugie, a jeżeli chodzi o metry to nie potwierdzam i nie zaprzeczam.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Ponieważ prośba miłych i pięknych Pań: Amelki i Klary jest dla mnie rozkazem, wstrzymuje kolejny odcinek telenoweli do czwartku po świętach. Święta Bożego Narodzenia niech będą dla Was uroczystością radosną i pełną blasku, zapowiedzią szczególnie głębokiego doświadczenia łaski i miłosierdzia Bożego.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Amelka »

Dzięki ...zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia Ci życzę :wink:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Amelka wrote:Dzięki ...zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia Ci życzę :wink:
Dzięki.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Witam po świętach i zapraszam na dalszy ciąg tasiemcowej telenoweli.
W Radzie Powiatu Myszkowskiego po wyborach samorządowych w 2006 r. zasiadło 19 radnych. Reprezentantami Gminy Poraj w Radzie Powiatu w Myszkowie zostali: radny Łukasz Stachera (PO, otrzymał 490 głosów), radna Danuta Służałek-Jaworska (PiS, otrzymała 304 głosy) i radna Socha Anna (PSL, otrzymała 149 głosów). Pan Mariusz Musialik (Samoobrona, otrzymał 213 głosów) nie dostał się jednak do Powiatu, ponieważ Samoobrona zajęła 5 miejsce i nie załapała się na podział mandatów (PiS - 879 głosów, PO – 816 głosów, SLD – 550 głosów, PSL – 509 głosów, Samoobrona – 317 głosów). Wyniki przytoczyłem na podstawie danych PKW. Na I sesji Rady Powiatu Myszkowskiego (27 listopada 2006 r.), rusza machina nakręcana przez strategów Platformy Obywatelskiej. Stratedzy ci, wierni marksistowskiej praktyce (kij i marchewka), budują powiatową wielopartyjną lewicowo-liberalną pajęczynę. Budowę tę aktywnie rozpoczyna nasz uniwersalny bohater. Pan Stachera zgłasza na Przewodniczącego Rady Powiatu Janusza Jakubca z Platformy Obywatelskiej. Pan Jakubiec przechodzi większością głosów (12 głosów za). Przewodniczący Jakubiec zgłasza kandydaturę Mariana Wróbla (Przyszłość) na Starostę. Pan Wróbel zostaje wybrany na Starostę (11 głosów za). Już na pierwszej sesji widać pełne zaufanie władz PO do radnego Stachery. Widać jak na dłoni, że romans Pana Stachery z PiS-em był tylko sprytną zagrywką polityczną kontrolowaną przez PO. Na II sesji Rady Powiatu Myszkowskiego (6 grudnia 2006 r.), Pani Socha (PSL) zgłasza Łukasza Stacherę (PO) na wice przewodniczącego Rady Powiatu. A przy okazji należy zapytać, co Pani Socha, osoba wykształcona i inteligentna robi w PSL, w partii ludowo-komunistycznej? Pan Stachera zostaje wybrany wice przewodniczącym Rady (13 głosów za). Starosta Wróbel zaproponował J. Kierasa (PSL) na wice starostę. Został wybrany 11 głosami. Starosta Wróbel zaproponował radnych: J. Skalec (PO), A. Jastrzębskiego (Samoobrona), M. Morawca (PO) na członków Zarządu. Zaproponowani radni: J. Skalec (12 głosów za), A. Jastrzębski (13 głosów za), M. Morawiec (18 głosów za) zostali wybrani członkami Zarządu. Wybrano koktajl: PO-Samoobrona-PSL-Przyszłość. Koktajl wymiotno-przeczyszczający, do którego dołączy za chwilę jeszcze SLD. A Prezydentowi Wałęsie ciągle się wydaje, że obalił w Polsce komunę. Pewnie dlatego jest teraz tak szanowany i uwielbiany właśnie przez komunę. „Europejska” (dawniej moskiewska) lewica lubi takich, co kit wciskają, bo sama kitem się żywi. C.D.N.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

C.D. Wynagrodzenie dla starosty Wróbla uchwalono na 10 320 zł. (12 głosów za). Radni PiS odmówili wyborów na przewodniczących komisji??? Pani Socha (PSL) została zaproponowana przez Przewodniczącego Rady Powiatu Jakubca (PO), na Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej (18 głosów za). Pan Łukasz Stachera zostaje wybrany na Przewodniczącego Komisji Oświaty i Kultury. Pan Chachulski (SLD) zostaje wybrany na przewodniczącego Komisji Budżetowo-Finansowej. Pan radny Łukasz Stachera na sesjach prawie nie zabiera głosu. Czy myśląc dalekowzrocznie, nie chcę się nikomu narazić? Czy marzy już o konkretnym stanowisku? Na IV sesji Rady Powiatu Myszkowskiego (29 stycznia 2007 r.), Pan Andrzej Jastrzębski (Samoobrona) zgłasza radnego Stacherę (PO) do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Pan Stachera zostaje wybrany do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. O co chodzi? Czy o porządek publiczny, czy o „porządek” w Radzie Powiatu? Bieg wydarzeń potwierdza misterną budowę powiatowej pajęczyny między PO, PSL, Przyszłością, Samoobroną i SLD. Co łączy tak niby różne programowo ugrupowania? Tak złożona politycznie „pajęczyna” znakomicie rozmywa odpowiedzialność władz powiatu przed wyborcami. Czy takie działanie radnych Powiatu służy dobru wspólnemu? A może służy wspólnemu interesowi powiatowych liberałów i lewicy ? C.D.N.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by BARBARA »

Letniku, a może tak na koniec roku wrócic do pierwotnego tematu i przyznać, że Łukasz Stachera jest dobrym mówcą, ma konkretną koncepcje rozwoju gminy, bardzo łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi, umie słuchać i argumentować, jest dobrym pracodawcą.
A co ty chcesz udowodnić swymi "wypisami"? Nie rozumiem, że polityka jest be, że niedobrze jak na szczeblu powiatowym porozumieją się różne opcje polityczne, by rządzić wspólnie, bo twoim zdaniem to szwindel? Czyli najlepiej jak rządzi jedna, słuszna partia-WIADOMO JAKA.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

BARBARA wrote:Letniku, a może tak na koniec roku wrócic do pierwotnego tematu i przyznać, że Łukasz Stachera jest dobrym mówcą, ma konkretną koncepcje rozwoju gminy, bardzo łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi, umie słuchać i argumentować, jest dobrym pracodawcą.
A co ty chcesz udowodnić swymi "wypisami"? Nie rozumiem, że polityka jest be, że niedobrze jak na szczeblu powiatowym porozumieją się różne opcje polityczne, by rządzić wspólnie, bo twoim zdaniem to szwindel? Czyli najlepiej jak rządzi jedna, słuszna partia-WIADOMO JAKA.
Szanowna Barbaro! Proszę nie narzucać mi treści mojej telenoweli. Można tutaj wypisywać najlepsze cechy wójta do woli. Mieliśmy właśnie taką jedynie słuszną partię, która chciała narzucać jedyną słuszną prawdę. Jakoś niektórzy do dzisiaj nie wyzbyli się tych metod. Każdy może wyciągać własne wnioski z mojego opisu. Ja uważam, że koalicja Platformy Obywatelskiej z Samoobroną to niezły pasztet. Jaki cel może mieć koalicja partii liberalnej z partią lewicowo-populistyczno-ludową? Przypomnijmy jej hasło: Balcerowicz musi odejść! Efekty rządzenia koalicji PO, PSL, Samoobrona, Przyszłość i SLD opiszę w skrócie w następnych odcinkach. Czy jeśli uważasz, że jak rządzi, wiadomo jaka partia (nie bój się napisać, że chodzi o PiS) i możesz się dowiedzieć wreszcie prawdy o szwindlach PO i PSL to dobrze czy źle?
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Szampańskiej zabawy, szalonych chwil, udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku! Życzy letnik.
http://gifyagusi.pl/wp-content/uploads/ ... czenia.gif
http://gifyagusi.pl/obrazki/gif7.gif
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Nowy Roczek już się cieszy na przyjście do Żarek Letniska! Oczekuje serdecznego powitania!
https://groups.drupal.org/files/1-dancing%20baby.gif
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

C.D. Ponieważ dochodziły do mnie „tajne” informacje w czasie sylwestrowych rytmów, że Pan Wójt próbuje wrócić na łono prawicy i uzyskać poparcie PiS-u, skoncentrujmy się na chwilę na bieżących sprawach. Umieszczenie płatnej (przez Gminę?) reklamy w tygodniku katolickim „Niedziela” nr 43/17, pod tytułem „Gmina Poraj dba o historię i tradycję” jest sygnałem, że coś takiego może mieć miejsce. Budowa dobrych relacji z posłami PiS-u i regionalnymi hierarchami Kościoła ma też określony cel. Przypomina to lata 2006-2014 jak nasz wójt mocno się starał o zaufanie działaczy, ale Platformy Obywatelskiej. Kościół wtedy dla wójta nie był jeszcze taki „modny”. Oczywiście każdy ma prawo zmieniać poglądy, ale taka zmiana musi być pełna i szczera. Pierwszym elementem musi być oficjalne i jawne wystąpienie ze struktur PO i przyznanie się do grzechu przynależności do tej partii. Następnym krokiem musi być rachunek sumienia. To są czynności konieczne, ponieważ PO to partia działająca (szczególnie w ostatnim okresie) na szkodę Polski i Polaków. Platforma Obywatelska, oszukując władzę europejskie, że w Polsce jest łamana Konstytucja, wymusiła na UE zastosowanie art. 7 traktatu UE w stosunku do Polski. Działanie takie przyczyniają się do pogorszenia zaufania Polaków do UE. Są to wyraźne próby podejmowane przez PO wywołania wśród nas anty unijnych nastrojów i jednoczesne oskarżanie władzę polskie o próby wyprowadzenia Polski z UE. PO „sprytnie” chce pozbawić Polskę dopłat z UE i oskarżyć o to PiS. Na tej krzywdzie wyrządzonej Polsce chce wygrać wybory. Jest to szczyt hipokryzji przypominający Targowice. Czy oni naprawdę uważają, że Polacy są aż takimi durniami? C.D.N.
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Byly »

Letnik, wyszło szydło z worka, czytałem twoje posty, bo były ciekawe, jak kto głosował, jakie były układy, ale tyś przyszedł nas tutaj nauczać głosić ta twoja religię. Spadaj, nie jesteś z Żarek Letniska. Wszyscy się dali nabrać w UE i zagłosowali 27:1 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Teraz jak Wójt przejdzie do PISU, to nie masz szans na wybór 8) Ani z Pisu, ani z KPNu, kto cię poprze :lol: :lol: :lol: :lol:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Byly wrote:Letnik, wyszło szydło z worka, czytałem twoje posty, bo były ciekawe, jak kto głosował, jakie były układy, ale tyś przyszedł nas tutaj nauczać głosić ta twoja religię. Spadaj, nie jesteś z Żarek Letniska. Wszyscy się dali nabrać w UE i zagłosowali 27:1 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Teraz jak Wójt przejdzie do PISU, to nie masz szans na wybór 8) Ani z Pisu, ani z KPNu, kto cię poprze :lol: :lol: :lol: :lol:
Były! Będzie ciąg dalszy. Spokojnie. Ten twój śmiech na 10 mordek chyba coś znaczy. Alergia Cię dopadła? Reaguje na plotki, które pojawiają wśród mieszkańców obserwujących sytuację w gminie. To ty jeszcze KPN pamiętasz? Ja tylko przedstawiam warunki zmiany orientacji politycznej wójta zatroskany o jego sukces wyborczy. Targowica to nie religia. Swoim wpisem dałeś mi motywację do poświęcenia więcej czasu na Targowicę. C.D.N.
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by Byly »

Wcale mi nie chodzi o wójta, i o jego przynależność, ani ten wójt mi nie pomógł, ani inny nie pomoże. Pisz o wójcie o wyborach, tylko nie pisz bzdur które usłyszałeś w mediach, które wbili ci w głowę i ty w to uwierzyłeś. 7 czy 8 europosłów PO spowodowało, że na Polskę chcą nałożyć sankcję. Najgorsze jest to że ty w to wierzysz i próbujesz nam to wmówić. Rozumiem polityków z górnej półki, którzy cynicznie takie rzeczy powtarzają, zamachy, sztuczne mgły...... ale ty? Ty tylko jesteś sympatykiem jednego ugrupowania i uwierzyłeś co ci przekazali. Z ciekawości powiem, nie głosowałem w ostatnich wyborach na PO. Nie będę więcej odpowiadał na twoje posty, papa
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

Byly wrote:Wcale mi nie chodzi o wójta, i o jego przynależność, ani ten wójt mi nie pomógł, ani inny nie pomoże. Pisz o wójcie o wyborach, tylko nie pisz bzdur które usłyszałeś w mediach, które wbili ci w głowę i ty w to uwierzyłeś. 7 czy 8 europosłów PO spowodowało, że na Polskę chcą nałożyć sankcję. Najgorsze jest to że ty w to wierzysz i próbujesz nam to wmówić. Rozumiem polityków z górnej półki, którzy cynicznie takie rzeczy powtarzają, zamachy, sztuczne mgły...... ale ty? Ty tylko jesteś sympatykiem jednego ugrupowania i uwierzyłeś co ci przekazali. Z ciekawości powiem, nie głosowałem w ostatnich wyborach na PO. Nie będę więcej odpowiadał na twoje posty, papa
Były! Nie osądzaj mnie według swojej miary. Nie jestem sympatykiem jednego ugrupowania, ale mam skrystalizowane poglądy zawsze oparte o fakty. Uważam, że najlepszą opcją dla rozwoju Polski jest konserwatyzm w obyczajach i prawie a liberalizm w gospodarce. Gdybyś miał wiedzę i nie był uzależniony od innych mógłbyś odzyskać trzeźwe spojrzenie na obecną sytuacje w kraju i UE. Udowodnię Ci, sam bez pomocy polityków, ale na podstawie Konstytucji, że to Ty jesteś pod wpływem lewicowo-liberalnej narracji, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Cierpliwości Były. Podpowiadają mi tu " doradcy", że ta Twoja histeryczna reakcja wynika z dużych szans na zostanie szefem kampanii wyborczej wójta na Żarki Letnisko a być może na całą Gminę. Więc zwracam ci uwagę, że stanie wójta w rozkroku naraża jego miękkie części ciała na niebezpieczeństwo. Może w ten sposób zrazić sobie wyborców lewicowych, a wyborcy prawicowi tylko szczątkowo mogą poprzeć wójta. Dlatego jest potrzebna jednoznaczna deklaracja wójta. Przykładem jest śp. Lech Mesjasz. Mając duże poparcie lewicy, próbował rozszerzyć swoje poparcie na prawicę (umożliwił budowę pomnika Piłsudskiego oraz paktował z Ruchem Społecznym AWS). Skończyło się to klęską, ponieważ lewica zorganizowała swój Komitet Wyborczy "Siatkarze" i wygrała wybory. Pan Musialik w ten sposób został nowym wójtem. Takie niebezpieczeństwo ze strony lewicy jest realne.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

C.D. Słysząc kwik członków PO bulwersujących się porównaniem do Targowicy i twierdzących, że działają z pobudek patriotycznych w imię obrony zagrożonej wolności, poświęcę trzy kolejne odcinki na wyjaśnienie tej kwestii. Twierdzą, że Europa z taką sławą, sprawiedliwością i wspaniałością panująca nie może się mylić. Czyżby? Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, o co walczyli targowiczanie? W Petersburgu przeciwnicy reform Sejmu Czteroletniego, ze Stanisławem Potockim i Sewerynem Rzewuskim na czele, pod hasłem obrony zagrożonej wolności, zawiązali za zgodą Rosji konfederację przeciw królowi Stanisławowi Augustowi i Konstytucji 3 Maja. Konstytucji, która była drugą na świecie (po Ameryce) i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Była aktem wzmacniającym państwo Polskie i wolności obywatelskie, co było wielkim zmartwieniem państw ościennych. Konstytucja 3 maja też zapowiadała reorganizację sądownictwa, przewidując stworzenie stale urzędujących sądów ziemskich i miejskich oraz sprawujących nad nimi nadzór w drugiej instancji - Trybunału Koronnego i sądów asesorskich. Właśnie ci „patrioci” targowiccy uznali, że te wolności konstytucyjne obywateli zagrażają ich wolnościom. Podobnie stawia sprawę PO, PSL i Nowoczesna. Uważają, że obecne reformy sądownictwa zagrażają ich wolnościom i tym elitom, które na plecach polskiego społeczeństwa bezkarnie łamiąc prawo, dorabiały się fortun. Bronią bohatersko i zawzięcie za granicą władzę sądowniczą, która nie daje sobie radę z aferami, złodziejami oraz dekomunizacją kraju. C.D.N.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by mecenas »

Piszesz i piszesz te swoje banialuki letniku i coraz bardziej widać, że niektórym propaganda zamienia mózgi w łajno. Fakty przeczą twoim słowom, a słowa opiniom.Na szczęście jest sporo ludzi, którzy mają pamięć i na których gebelsowska teoria propagandy naprawdę nie działa.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by widz »

Od osoby mianującej siebie MECENASEM należałoby oczekiwać podejścia prawnego do tekstu a tu mecenas napisał o łajnie i Gebelsie. Te sprawy są mu bliższe na pewno. Wstydzić się musimy za takich Mecenasów. :mrgreen:
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

mecenas wrote:Piszesz i piszesz te swoje banialuki letniku i coraz bardziej widać, że niektórym propaganda zamienia mózgi w łajno. Fakty przeczą twoim słowom, a słowa opiniom.Na szczęście jest sporo ludzi, którzy mają pamięć i na których gebelsowska teoria propagandy naprawdę nie działa.
Mecenasie! W przyszłym tygodniu otworzę nowy wątek, to podyskutujemy o Konstytucji i jej zapisach. Okaże się wtedy, kto ma w głowie łajno.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

C.D. A oto fragmenty Deklaracji Konfederacji Targowickiej, która powstała przeciw wolnościowej Konstytucji 3 Maja z 1791 r.: … A że Rzeczpospolita pobita i w rękach swych ciemiężycielów moc całą mająca, Własnymi z niewoli dźwignąć się nie może siłami, nic jej innego nie zostaje, tylko uciec się z ufnością do Wielkiej Katarzyny (czytaj do Unii Europejskiej), która narodowi sąsiedzkiemu, przyjaznemu i sprzymierzonemu, z taką sławą i sprawiedliwością panuje, zabezpieczając się tak na wspaniałości tej wielkiej monarchini (czytaj tej wielkiej Unii Europejskiej), jako i na traktatach, które ją z Rzeczpospolitą wiążą … Bracia nasi, wołamy do was! Wznosimy ręce nasze do was, za tą wspólną Ojczyzną, która ginie, a którą wy zachować możecie, nie idzie tu o nas tylko, zginiecie i wy, gdy Rzeczpospolita ginąc będzie, pomnijcie, iż gdzie się sadowi tyrania, tam na czas zwlec zgon swój można, ale go nie uniknąć, później czy prędzej wszystko, co tchnie wolnością, pod ciężarem despotyzmu upaść musi. … Na prośbę targowiczan 18 maja 1792 roku 98-tysięczne wojsko rosyjskie przekroczyło granice Rzeczpospolitej. Pod względem liczebności, uzbrojenia, a także doświadczenia bitewnego, wojsko polskie w obronie Konstytucji 3 Maja, znacznie ustępowało armii rosyjskiej - liczyło około 37 tysięcy. Naczelne dowództwo nad wojskiem sprawował Stanisław August, frontem ukraińskim dowodził książę Józef Poniatowski, a wojskami na Litwie książę Ludwik Wirtemberski. Targowiczanie utrzymywali, że „Intencjami wprowadzenia armii Jej Wysokości Cesarzowej Rosji Katarzyny Wielkiej, sojuszniczki Rzeczypospolitej, są i zawsze były przywrócenie wolności Polakom i Rzeczypospolitej, a w szczególności zapewnienie wszystkim obywatelom bezpieczeństwa i szczęścia”. Epilogiem wojny polsko-rosyjskiej 1792 roku i rządów Targowicy był II rozbiór Polski, dokonany w styczniu 1793 roku przez Rosję i Prusy. C.D.N.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by mecenas »

Łatwo wstydzić się za innych, trudniej za siebie, mnie oburza fakt, że traktujesz Polaków jak kretynów, pozbawionych wiedzy, pamięci historycznej i zdrowego rozsądku.Zamiast zaśmiecać to forum, napisz książkę HISTORIA NAJNOWSZA WEDŁUG LETNIKA, na pewno znajdziesz czytelników.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

mecenas wrote:Łatwo wstydzić się za innych, trudniej za siebie, mnie oburza fakt, że traktujesz Polaków jak kretynów, pozbawionych wiedzy, pamięci historycznej i zdrowego rozsądku.Zamiast zaśmiecać to forum, napisz książkę HISTORIA NAJNOWSZA WEDŁUG LETNIKA, na pewno znajdziesz czytelników.
Mecenasie! Nie oburzaj się! Odnoś się do faktów, a nie oskarżaj! Podobno jesteś obrońcą, a nie prokuratorem. Współczuje twoim klientom. Kto Ci dał prawo oceny, jak ja traktuje Polaków? W następnym odcinku opisze, jak Polacy potraktowali zdrajców.
letnik

Re: Najlepsze cechy Pana wójta.

Post by letnik »

C.D. 9 maja 1794 roku przywódcy konfederacji targowickiej zostali publicznie powieszeni w Warszawie. Powieszono biskupa inflancko-piltyńskiego Józefa Kossakowskiego, przywódcę konfederacji targowickiej na Litwie; hetmana wielkiego koronnego, generała Piotra Ożarowskiego; marszałka Rady Nieustającej Józefa Ankwicza oraz hetmana polnego litewskiego, generał Józefa Zabiełło. W nocy z 27 na 28 czerwca 1794 r. przed pałacem Prymasa Polski Michała Poniatowskiego postawiono szubienicę. Jej widok, mówi jedna z wersji opowieści, miała przyprawić prymasa o takie przerażenie, że umarł. Inna powiada, że rodzina królewska w zaistniałej sytuacji postanowiła ułatwić krewnemu godną śmierć i podała mu truciznę. Lud warszawski podsumował to wierszykiem: „Książę prymas zwąchał linę, wolał proszek niż drabinę”. Wystawiono zwłoki Prymasa na widok publiczny. Twarz zmarłego była bardzo obrzękła, wobec czego przykryto ją zieloną chustą, jednak unieść mógł ją każdy odwiedzający. Jak pisze Rymkiewicz: „Mogła to zrobić każda k…a za Żelaznej Bramy”. Kolejnym agentem, ukaranym śmiercią, był biskup wileński Ignacy Massalski, powieszony 28 czerwca. Massalski się opierał, więc go bito pięściami po głowie i poganiano. Że nie było pod ręką sznura, więc powieszono go na końskich lejcach od stojącego w pobliżu wozu. Przed kościołem św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu powieszeni zostali: kasztelan przemyski Antoni Czetwertyński, poseł do Turcji Karol Boscamp-Lasopolski, szambelan Stefan Grabowski, instygator królewski Mateusz Roguski, szpieg rosyjski Marceli Piętka, adwokat Piotr Wulfers i instygator sądów kryminalnych Józef Majewski. Przywódcy konfederacji Targowickiej Stanisław Szczęsny Potocki mieszkał w Hamburgu, Franciszek Ksawery Branicki przebywał w swym majątku na Ukrainie, Seweryn Rzewuski wyjechał do Austrii. Mimo to sąd skazał Stanisława Szczęsnego Potockiego, Franciszka Ksawerego Branickiego, Seweryna Rzewuskiego, Jerzego Wielhorskiego, Antoniego Polikarpa Złotnickiego, Adama Moszczeńskiego, Jana Zagórskiego i Jana Suchorzewskiego na karę śmierci przez powieszenie, wieczną infamię, konfiskatę majątków i utratę wszystkich urzędów. Wobec nieobecności skazanych wyrok wykonano in effigie 29 września 1794. In effigie - wykonanie kary śmierci na wizerunku skazanego, który nie dożył egzekucji lub zbiegł.
Nasz wójt został wykreowany przez Platformę Obywatelską. Dalej działa (podobno) aktywnie w strukturach PO. To środowisko polityczne obecnie żywi się w kraju i zagranicą głównie zarzutem, że obecna władza i prezydent łamią Konstytucję. A co na to Konstytucja? Aby to przeanalizować, postanowiłem otworzyć nowy wątek na naszym forum poświęcony manipulacji Platformy Obywatelskiej wokół Konstytucji RP p.t. „Nasze sprawy a Konstytucja”. Zapraszam. C.D.N.
Locked