Czy to Bruner lata helikopterem?

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Czy to Bruner lata helikopterem?

Post by Byly »

Byłem kiedyś na ulicy Zielonej, naprawiony asfalt w wakacje, to dzisiaj tragedia. Dlatego zastanawiam się, czemu Bruner nie "wrzeszczy" że niszczy sobie zawieszenie? Pomyślałem sobie - kupił helikopter, lata taki nad Żarkami Letnisko, szczególnie słychać go rano gdy startuje :roll:
Znajomy mój opowiedział mi jak naprawiano odcinek drogi Zielonej w okolicach domu P. Wioli.
Przyjechał sprzęt do frezowania asfaltu, chcieli sfrezować tak jak na ulicy Słonecznej. Załączyli frezy na głębokość 5 cm i się zaczęło :roll: Maszyna frezowała asfalt, którego grubość wynosi 3 cm (trzy centymetry) i przy okazji sfrezowała podkład też o kilka centymetrów. Następnie na piach wysypali asfalt sfrezowany gdzieś z innych ulic i walcowali. Prace trwały 2 tygodnie. Do dzisiaj leży kupka - kupa niesprzątniętego "sfrezowanego asfaltu"
Pani radna Polak, gdyby Pani podała, kto był architektem takiej naprawy, kto był kierownikiem budowy, kto odbierał te roboty, ile zapłacono, co z gwarancją............... Pracuję w firmie budowlanej, wykonujemy takie roboty, robimy kosztorysy, mógłbym zrobić kosztorys dla porównania :?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy to Bruner lata helikopterem?

Post by Zdzisława Polak »

Były- w tym przypadku zgadzam się z Tobą i zapytam w Urzędzie Gminy o wszystko o co pytasz w tym poście w/s ulicy Zielonej.
A co nasz Bruner miał zrobić żeby nie jeżdzić po dziurawej drodze? Być może, że "lata helikopterem".

ZP
Tom_Tom
Posts: 6
Joined: 05 Jun 2017, 21:05

Re: Czy to Bruner lata helikopterem?

Post by Tom_Tom »

Zielona to i tak jeszcze wygląda zacnie w porównaniu do Wesołej i Podleśnej... Nie wygląda to "wesoło" po ostatnich deszczach. Armagedon.
Może tutaj powinno się przenieść cześć mocy prac naprawczych.. :(
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Czy to Bruner lata helikopterem?

Post by Bruner »

Nazywasz to remontem, oni położyli ten z frezowany asfalt na nowo pomieszany ze smołą.
prawdopodobnie tak funkcjonuje cała zakichana gmina.
Ręce opadają dziś umieszczę film na Youtube z odpowiednim komentarzem
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Czy to Bruner lata helikopterem?

Post by Amelka »

Bruner , gdzieś z asfaltem ...no to latasz tym helikopterem , czy nie ....bo na fb widziałam za sterem dziewczynę ..pewnie córcia lub synowa :wink: mnie na starość wystarczy HULAJNOGA , może na Koziegłowskiej sobie trochę pojeżdżę , ....a jak ekologicznie i bez dziur :?: ...może protezy nie zgubię ... :mrgreen: :mrgreen:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy to Bruner lata helikopterem?

Post by Zdzisława Polak »

Były
Zgodnie z moim zobowiązaniem, że zapytam w Urzędzie Gminy o tematy, które poruszyłeś i odpowiem na Forum , odpowiadam.
Już kilkakrotnie o to pytałam i na komisjach i na sesjach i zero odpowiedzi. Zapytałam też Pana wójta na dzisiejszej sesji; kto jest pomysłodawcą takiego sposobu remontu nawierzchni ulicy Zielonej, kto jest wykonawcą, dlaczego tak wykonawca spartolił ten "remont" i ile Gmina za to zapłaciła?
Niestety odpowiedzi nadal nie otrzymałam. Pytała też o inne drogi, chodniki i rowy, finanse gminy itp
W zamian za to usłyszałam od Pana Wójta Gminy Poraj lawinę nieuzasadnionej krytyki, uwag, oskarżeń i zarzutów pod moim adresem. Do tego ciągłego ataku słownego w wykonaniu Pana Wójta Gminy Poraj już się nawet przyzwyczaiłam. (co dzisiaj oświadczyłam na sesji).
Oświadczam, że nadal nie ulegnę. Nadal będę zadawać niewygodne pytania i przekazywać mieszkańcom prawdę. Bo taki jest mój obowiązek radnej w stosunku do wyborców.
Pozdrawiam
ZP
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Czy to Bruner lata helikopterem?

Post by Byly »

Czytałem kiedyś, że uchwalono ustawę, ze urzędnicy nie muszą na wszystko odpowiadać, może ta ustawa, czy uchwała już działa :twisted:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Czy to Bruner lata helikopterem?

Post by Bruner »

Pani Zdzisławo dlaczego mnie to nie dziwi. Szkoda sobie języka szarpać na cały ten bajzel w Gminie.
Pan Wójt już dawno dał się poznać z tej drugiej niestety strony. Więc hipokryzja i zakłamanie na mnie nie robi wrażenia.
My sobie tu możemy biadolić a i tak władza ma nas w dupie
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy to Bruner lata helikopterem?

Post by Zdzisława Polak »

I jest odpowiedż Kierownika Gospodarki Komunalnej Pana Adama Zaczkowskiego na zadane pisemne pytanie i ustne na sesji w/s naprawy, remontu ulicy Zielonej w Żarkach Letnisku. Odpowiedż brzmi:

Pani Zdzisława Polak
adres....

" W związku z pismem z dnia 19.10.2017 r uprzejmie informuję, że nawierzchnia ul. Zielonej w Żarkach Letnisku wymaga remontu kapitalnego. Do czasu jego wykonania prowadzimy czynności związane z utrzymaniem przejezdności drogi. Roboty wykonujemy siłami własnymi. Małe ubytki w nawierzchni asfaltowej uzupełniamy masą asfaltowa na zimno. Większe ubytki naprawiamy przy użyciu destruktu asfaltowego." (koniec cytatu)

Podpis i pieczątka Kierownika

Czy nas mieszkańców to zadawala? Czy zostaliśmy załatwieni?
Pozdrawiam
ZP
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Czy to Bruner lata helikopterem?

Post by krotosz »

Jak się głupio formułuje pytanie, to dostaje się taką odpoiewiedź
fruzia
Ekspert
Posts: 122
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Czy to Bruner lata helikopterem?

Post by fruzia »

Jeżeli pytanie o dziurawe drogi i ich naprawę jest głupie to proszę sformułować mądre. Tylko nie wiem jaka będzie odpowiedż.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Czy to Bruner lata helikopterem?

Post by Zdzisława Polak »

Oj Krotosz. Jeszcze nie wiesz jakie zadałam wójtowi pytanie ale Ty już wiesz, że żle. Ogarnij się człowieku. A najlepiej to zadaj pytanie sam kiedy wyremontują nawierzchnię ulicy Zielonej i innych dróg w tym również nieasfaltowych. Jak zadasz mądre pytanie to remont wykonany zostanie natychmiast.
Post Reply