Dziwny sposób wyceny gminnych działek

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Dziwny sposób wyceny gminnych działek

Post by Zdzisława Polak »

Na BIP-ie Urzędu Gminy Poraj zawieszono dwa ogłoszenia dotyczące sprzedaży gminnych działek.
Jedna działka nr 213/2 o powierzchni 1634m2 , położona w Żarkach Letnisku ul. Brzozowa cena 89 000 zł + 23% Vatu.
Druga działka nr 1390 o powierzchni 1554 m2, położona w Choroniu , cena 2 300 zł.
Trzecia działka nr 1403 o powierzchni 1058m2 , położona w Choroniu , cena 1600 zł.
Zachęcam do udziału w przetargach bo im więcej będzie chętnych do kupna to cena pójdzie w górę więc gmina uzyska większy dochód ze sprzedaży.
Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego do wartość pierwszej działki dolicza się Vat a do pozostałych działek nie?
Pozdrawiam ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Dziwny sposób wyceny gminnych działek

Post by zg »

Czy nie ma tu pomyłki w liczbach? działki w Żarkach są aż kilkadziesiąt razy droższe niż w Choroniu?.......
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dziwny sposób wyceny gminnych działek

Post by Zdzisława Polak »

Nie ma pomyłki w liczbach. Tak jest podane w ogłoszeniach wójta na Stronie Urzędu Gminy Poraj BIP Poraj.

Oto linki można sprawdzić:
http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=4739

http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=4740

A czy mieszkańców Żarek Letniska nie dziwi wogóle fakt sprzedaży działek gminnych w Żarkach Letnisku.
Posiadam dokumenty : Uchwałę Zebrania Wiejskiego z dnia 15.07.2014, z której wynika zakaz sprzedaży i zamiany gminnych działek,
Protest TPŻL i Rady Sołeckiej z dnia 08.08.2014r. złożony do Urzędu Gminy do Wójta i Rady Gminy Poraj.
Protokoł z Sesji Rady Gminy Poraj i Protokoł z zebrania wiejskiego , w których P. Wójt Łukasz Stachera oświadcza , że nie będzie sprzedawał działek w Żarkach Letnisko.

Ale wydaje mi się , że tak mówił tylko dlatego , że był to okres przed wyborczy . Obawiał się, że utraci żarecki elektorat. Ale jak wybory minęły to nasz Szanowny Pan Wójt już o tym zapomniał i dokonuje zamiany i sprzedaży działek gminnych . Bo działki w Żarkach Letnisku są atrakcyjne i można je sprzedawać za duże pieniądze zwłaszcza, że Gmina jest poważnie zadłużona ponad 23 mln. zł to wpływy do gminnej kasy są konieczne.
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Dziwny sposób wyceny gminnych działek

Post by zg »

działka w Żarkach ponad sto tysięcy a w Choroniu o podobnej powierzchni nieco ponad dwa tysiące...( jako wywoławcza)... heh, to mnie stać kupić sobie działkę w Choroniu ...:)
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Dziwny sposób wyceny gminnych działek

Post by widz »

W takim razie weżmy udział w przetargach . Ceny są bardzo atrakcyjne dla kupującego.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Dziwny sposób wyceny gminnych działek

Post by Amelka »

widzu....u mnie BIEDA Z NĘDZĄ ......emerytura skromna(wszystko daję na psy i koty)....latem dorabiam, a zimą przebywam w domu.....kredytu, też nie wezmę , bo nie dam rady (popadnę w długi)... :evil:
Post Reply