Mamy V-ce Wójta w Gminie Poraj

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Mamy V-ce Wójta w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Wójt Gminy Poraj Lukasz Stachera swoim Zarządzeniem z dnia 30.09.2016r. powołał na stanowisko V-ce Wójta Panią Katarzynę Każmierczak. Dotychczas Pani Każmierczak pracowała jako nauczyciel w Gimnazjum w Poraju i jednocześnie pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Gminy Poraj.
Jest to wielkie zaskoczenie i zamieszanie wymuszające konieczność zmian w organizacyji szkoły jak i zmian w Radzie Gminy Poraj oraz powołanie nowego Radnego.

Dlaczego nie zrobiono tego w wakacje?. Dlaczego teraz taki pośpiech? Jakie są przyczyny takiego działania wójta? Czy sam Wójt już sobie nie radzi? Dlaczego nie było konkursu?. A czy ta zadłużona Gmina udżwignie jeszcze dodatkowe koszty wynikające z powołania nowego stanowiska?
Mam nadzieję, że Pan Wójt podzieli się swoją pensją ze swoim zastępcą ? Dodać należy , że Pan Wójt pobiera możliwie najwyższą kwotę wynagrodzenia i najwyższy dodatek specjalny . Skoro podzielił się pracą to należy podzielić się również płacą. Tak będzie uczciwie.
Pniżej link do Zarządzenia wójta
http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=4687
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Mamy V-ce Wójta w Gminie Poraj

Post by Byly »

Pani Polak, Pani to nie śledzi co teraz się dzieje? Teraz jest taka dobra zmiana. Widziała pani, czy słyszała, by ktokolwiek teraz konkurs ogłaszał? Przecież przykład zawsze idzie z góry.
Tak z ciekawości zapytam, brała Pani udział dzisiaj w czarnym proteście? Jako radna, powinna Pani protestować?
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Mamy V-ce Wójta w Gminie Poraj

Post by Amelka »

No , no .....trzeba wyszkolić następcę 8)
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Mamy V-ce Wójta w Gminie Poraj

Post by Byly »

Moje spostrzeżenia :wink: Zauważyłem, ze nasza radna dalej jest aktywna na forum lecz nie jest już taka agresywna - buńczuczna(zawał jak zwał) Bardzo nie lubi naszego Wójta i tutaj nie wiem czy jest to taka wrogość osobista, czy specjalnie przygotowana walka polityczna? Jeżeli to pierwsze to mi się nie podoba, jeżeli drugie, no to mogę zrozumieć. Zdzisława tego tez nie powie, więc nawet nie pytam. Wiadomo, że "góra" przygotowuje przyspieszone wybory samorządowe na wiosnę - przynajmniej tak by chcieli. Jeżeli tak będzie to strategia Zdzisławy jest dobra, chociaż niepiękna :cry:
Pozostali radni dla mnie "zero" Może coś robią ale ja czerpię informacje tylko z mediów, a do tych co zaglądam, nic się nie podaje by cokolwiek zrobili. Radny z ulicy Raczyńskiej, to chyba działacz z Poraj, tam pełni chyba funkcję szefa strażaków, więc nie rozumiem, czemu mieszkańcy Żarek Letniska wybrali go na radnego jako naszego przedstawiciela?
Radnego z Nadrzecznej w życiu nie widziałem, przeczytałem tylko, że prowadzi jakieś kursy, taką ma firmę? Dla jasności radna Polak próbuje coś robić, ale nic chyba z tego jej nie wychodzi?
Wniosek; CZAS NA ZMIANY? :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Mamy V-ce Wójta w Gminie Poraj

Post by Amelka »

mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Mamy V-ce Wójta w Gminie Poraj

Post by mecenas »

Nasz wójt się starzeje, kondycja już nie ta co onegdaj więc potrzebne mu wsparcie. Wsparcie też potrzebne miłej pani Katarzynie bo przyszłość w gimnazjum niepewna. Tak więc wilk syty, tylko owca, czyli budżet gminy trochę bardziej oskubana.Aż dziw, że wójt dotychczas nie pomyślał o wzmocnieniu nadzoru nad oświatą, po nieudanym eksperymencie z ZEAS-em.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Mamy V-ce Wójta w Gminie Poraj

Post by widz »

Eksperyment z ZEAS-em mimo, że nieudany dalej funkcjonuje w gminie Poraj i tworzy niepotrzebne koszty. Stworzony był po to by dać miejsce pracy koleżance wójta. A teraz może to tylko troska o kolejną koleżankę?
Post Reply