Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Dla zainteresowanych podaję link do Sprawozdania zWykonania Budżetu w Gminie Poraj za I półrocze 2016r . Zachęcam do zapoznania się z procentową strukturą wydatków .Jest tak,że wydatki tzw biężące to aż 87% wydatków ogółem zaś wydatki majątkowe czyli na inwestycje stanowią jedynie 13% ogółu wydatków.
Zobowiązania gminy (faktury do zapłaty) na dzień 30.06.2016 wynoszą 975.923zł
Należności wymagalne na dzień 30.06,2016 wynoszą 2.518.608zł
Koszty utrzymania samego Urzędu Gminy wynoszą za I półrocze 2.836.092zł( dla porównania podaję, że za poprzedniego Wójta koszty utrzymania Urzędu wynosiły poniżej 2 mln. ale za cały rok).
Promocja samorządu wynosi za I półrocze 100.999zł (wykorzystano już plan całoroczny). Za poprzednika koszty promocji to 4 tys.zł na rok. Ale kiedyś dziennikarze przychodzili na Sesje Rady Gminy i pisali w swoich gazetach to co usłyszeli i zobaczyli na Sesji. Obecnie to Rzecznik Urzędu pisze artyuł i Urząd Gminy przekazuje go do gazety opłacając jego publikacje.) Czy takie artykuły są obiektywne?
Dopłata dla Firmy PORECO do ścieków wynosi ponad 40 tys.zł. za I półrocze. Dlaczego wszyscy mieszkańcy muszą ponosić koszty tej dopłaty bez względu na to czy mają dostęp do kanalizacji czy nie?
Przewóz osób (usługa transportowa) ponad 40 tys.zł ( oczekuję na odpowiedż kogo wożono?)
Z Wieloletniej Prognozy Finansowej (załącznik Nr 11) można wyczytać jak zmienia się Plan dochodów z 37 mln na 44 mln,
w poz 6 jest kwota długu 20.310.911 zł . I tak przed zmianą planu dochodów relacja długu do dochodów wynosiła 54% a po zmianie planu dochodów relacja długu do dochodów wynosi 46% ( papier przyjmie wszystko gorzej jest z realizacją)
w poz. 5.1 Spłata rat kapitałowych wynosi 965.349 zł
Proszę zobaczyć jak w poz. 9.4 zmienia się wkażnik zadłużenia gminy) z 5,30% na 4,39% Do tego celu wystarczyło tylko zaplanować wyższe dochody w budżecie co uczyniono ( pokazałam wyżej). Tym sposobem nie przekroczono dopuszczalnego wskażnika zadłużenia w poz 9.61 po przekroczeniu którego gmina naruszyłaby art 243 Ustawy Finansów Publicznych. Czy to jest w porządku?
itd. itp.
http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=4652
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

I mamy ocenę z wykonania budżetu gminy Poraj za I półrocze 2016r. wydaną przez RIO Katowice. Jest pozytywna ale z uwagami.
Czekam na jej opublikowanie na BIP Gminy Poraj.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by BARBARA »

Nikt nie zabrał głosu w sprawie "nieporządku" w wykonaniu budżetu za I półrocze, bo też radna pisze jak wytrawny polityk. Niby coś sygnalizuje, ale dla przeciętnego zjadacza chleba nic z tego nie wynika. Dlaczego radna nie pisze wyraźnie o tym, że budżet gminy zjadają wydatki na jedną tylko dziedzinę, a tą dziedziną jest oświata. I to tylko SZKOŁY bo przedszkola są zadaniem gminy.Chyba się nie pomylę, że w tej chwili roczna dopłata z naszych podatków do tego co na oświatę daje państwo przekracza 9 milionów zł. A wszystko dlatego, że we właściwym czasie nie zreorganizowano sieci szkół tak, by państwowych pieniędzy wystarczyło na ich prowadzenie. To, że tak jest w wielu gminach dla mnie nie jest żadnym wytłumaczeniem. Oczywiście racjonalizować wydatki trzeba w każdej dziedzinie, ale dlaczegoZdzisławo wykazujesz te, które nie tak dużo kosztują, ale jeżeli tak bulwersują cię wydatki na urząd gminy, to oblicz jaki procent kosztuje utrzymanie rady gminy i jej obsługa i ile wynosi kosztuje godzina "pracy" radnego. A jaka to PRACA, obydwie dobrze wiemy.Może więc warto głośno mówić, dlaczego wydatki bieżące pochłaniają pieniądze na inwestycje, może warto dać przykład i oszczędności zacząć od rady gminy i np. tak zmniejszyć WYPŁATY radnym by starczyło na spłatę rat chociaż jednego kredytu.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Mamy już opinię RIO z wykonania budżetu w Gminie Poraj za I półrocze 2016r oto link poniżej
http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=4693.
Tu wyczytacie Państwo jakie jest zadłużenie gminy na dzień 30.06.2016r oraz, że gmina znowu w I półroczu 2016 r. zadłużyła sie ponad 3mln.zł robiąc tzw. debet na rachunku bankowym. Ciekawa jestem czy w II półroczu zadłuży się jeszcze o kolejne 2mln.zł? Bo Rada Gminy Poraj jeszcze w poprzedniej kadencji podjęła uchwałę pozwalającą Panu Wójtowi zadłużać się w ramach debetu do kwoty 5mln.zł. (obecna Rada Gminy Poraj też nie zmniejszyła tego limitu pomimo moich wniosków). Każdy taki debet na rachunku gmina musi spłacić do końca roku. Jeżeli nie spłaci to naliczane są karne -bardzo wysokie odsetki. W 2015 roku już gmina konsekwencje nieterminowej spłaty debetu odczuła dotkliwie. Ciekawa jestem jak będzie na koniec tego roku ? Czym gmina ureguluje ten dług?
Pozdrawiam
ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Mamy już opinię RIO z wykonania budżetu w Gminie Poraj za I półrocze 2016r oto link poniżej
http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=4693.
Tu wyczytacie Państwo m.inn.jakie jest zadłużenie gminy na dzień 30.06.2016r oraz, że gmina znowu w I półroczu 2016 r. zadłużyła sie ponad 3mln.zł robiąc tzw. debet na rachunku bankowym. Ciekawa jestem czy w II półroczu zadłuży się jeszcze o kolejne 2mln.zł? Bo Rada Gminy Poraj jeszcze w poprzedniej kadencji podjęła uchwałę pozwalającą Panu Wójtowi zadłużać się w ramach debetu do kwoty 5mln.zł. (obecna Rada Gminy Poraj też nie zmniejszyła tego limitu pomimo moich wniosków). Każdy taki debet na rachunku gmina musi spłacić do końca roku. Jeżeli nie spłaci to naliczane są karne -bardzo wysokie odsetki. W 2015 roku gmina Poraj konsekwencje nieterminowej spłaty debetu już odczuła dotkliwie. Ciekawa jestem jak będzie na koniec tego roku ? Czym gmina ureguluje ten dług?
Pozdrawiam
ZP
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Bruner »

Najlepiej dla Żarek byłoby odłączyć się od Gminy Poraj, i być tylko pod Powiatem, bez hieny zwanej gminą.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by BARBARA »

Bruner gratuluję tworzysz nową strukturę administracyjną Polski, bo jak na razie to powiat tworz ą gminy, a nie sołectwa. Ja mam lepszą propozycję, na wzór przedwojennego wolnego miasta Gdańska zróbmy z naszej miejscowości WOLNĄ AUTONOMICZNĄ ENKLAWĘ - ŻARKI lETNISKO.Wówczas podlegać będziemy tylko SOŁTYSOWI.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Byly »

Sołtys nie podoła. Natychmiast należałoby powołać Policję, by czuwała nad bezpieczeństwem mieszkańców. Bez Policji nawet dwa tygodnie nie byłoby spokojnie, zaczęłyby się rozruchy uliczne :mrgreen: Kto tym Policjantom by płacił, pewnie też nauczycieli należałoby opłacić, naprawiaczy dróg, odśnieżaczy dróg, nie damy rady, ni ma tyle kasy :wink: Wójt nie dołoży :twisted: Zostawmy po staremu.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Amelka »

Ja wolę PORAJ, nie chcę należeć do Ż.L......ciągle się kłócicie...jesteście roszczeniowi z NICZEGO niezadowoleni...w Poraju jest lepiej , tam są zupełnie INNI ludzie :evil:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by widz »

Co Ty Były wypisujesz. Nie wciskaj ludziom ciemnoty marny "urzędniczyno".
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by BARBARA »

Były nasz sołtys jest zdolny,na wszystkim się zna i wszystkiemu podała. I panować nam będzie ku satysfakcji całej społeczności jeżeli tylko wybijemy sie na niepodłegłość spod władzy gminy. Pokój zapanuj, powszechny dobrobyt i Bruner będzie miał właściwe ciśnienie wody.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Byly »

Bruner teraz ciśnienie wody to ma wystarczające, on z ciśnieniem ma kłopoty w wakacje. Teraz ciśnienie mu się podnosi gdy przejeżdża ulicą Skrajną :lol:
Ja obawiam się sołtysa, bo on zaraz podwyższy podatki :evil:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Bruner »

były, wody jak nie było tak nadal nie ma, fakt latem jest jeszcze gorzej, wiadomo stonka z miasta się zjeżdża. Byłeś na ulicy Skrajnej, to sobie idź i popatrz na to jak wygląda. Płacę podatki jak każdy, więc mam prawo pisać co jest źle, i robione jest kilka razy w roku bez efektu. Czasem taniej wychodzi dużo drożej. Nie wtrącam się w sprawy parafii bo dokonałem apostazji i te sprawy nie dotyczą mnie. Nie interesuje mnie również co będzie z pawilonem, też mam to gdzieś, ktoś kupił więc zrobi co będzie chciał. Przypominam tylko sprawy które, nie tylko mnie dotyczą. Z wodą jest problem od dawna, ale zamiata się go pod dywan, i do lat jedyna zmienna to cena za wodę. Podobnie ma się z ulicą Skrajną ale nie tylko z tą, takich bubli jest więcej. Oraz marnotrastwo kasy na beznadziejne imprezy typu folkloriada czy imieniny hrabiny. Bo-Shit
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Byly »

Bardzo dawno nie byłem na Skrajnej, ale byłem na Wesołej i innych, to wiem jak te drogi wyglądają. Zgadzam się z tobą, masz rację ale inni też mają rację gdy chcą organizować imieniny hrabiny. Oni pewnie mieszkają bliżej centrum, to i ciśnienie wody mają lepsze i drogi pewnie utwardzone. Jak widzisz trudno wszystkim dogodzić :roll: Czytam twoje posty pewnie już kilka lat, zawsze coś ciekawego napiszesz, sprawiasz wrażenie człowieka twardego, zdecydowanego, z zasadami, sztywnego, wydaje mi się że nigdy nie wrzucasz na luz? czasami trzeba wyluzować, bo złapie cię jakiś zawał, udar, czy coś innego, czego oczywiście ci nie życzę. Skoro tak osobistą sprawę podałeś do publicznej wiadomości, że dokonałeś apostazji, to może zaspokój moją ciekawość i napisz, czy zrobiłeś to w naszej parafii czy innej? To jest decyzja, która pokazuje, że jesteś FACET! Chociaż ze mnie marny katolik, ale pewnie czegoś takiego bym nie zrobił? Strach by mi nie pozwolił, a jak by się okazało, że po śmierci ktoś tam będzie :twisted:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Bruner »

Dokonałem apostazji w parafii, w której byłem ochrzczony w brew własnej woli. Jestem niewierzący, i strach nie ma tu niczego do gadania, dupa po śmierci nie rządzi, mój dziadek też był ateistą gdy umarł na pogrzebie nie było księdza tylko mistrz ceremonii. Czarę przelało to co się dzieje, jakie machlojki i skandale są za kościołem. Pedofilia na porządku dziennym, ponadto znam aż za dobrze historię kościoła więc ciemnoty mi nie wcisną. Obecnie facet w sukience chce mi mówić jak mam wychowywać dzieci, jak mam żyć, aborcja i to wszystko, nie bądźmy śmieszni, taki kit jak kościół wciska ludziom jest nie do przyjęcie. Nie chce mieć z tą instytucją nic wspólnego. Dla mnie każdy ksiądz to agent obcego państwa (Watykańskiego). Moje pojęcie wolności też jest inne dla mnie wolność to: nie należeć do żadnej partii politycznej, do żadnych związków zawodowych, do żadnych religii, do żadnych społecznych ruchów, ponieważ zapisanie, przynależenie do takowych instytucji to tak naprawdę przytakiwanie i podporządkowanie się jakiemuś liderowi, każda taka instytucja ma kogoś na czele. Ja nigdy nie chcę nikomu czapkować jestem panem sam dla siebie, innych traktuje na równi sobie, każdy jest tylko człowiekiem, wystarczy jedna prosta zasada by nie robić komuś tego czego sam byś nie chciał doświadczyć na sobie. Jak powiedział kiedyś mądry człowiek Albert Einstein, " Moralność człowieka zależy od zdolności współodczuwania z innymi ludźmi, wykształcenia oraz więzi i potrzeb społecznych; żadna religia nie jest do tego potrzebna. Człowiek byłby zaiste żałosną istotą, gdyby kierował się w życiu wyłącznie strachem przed karą i nadzieją na nagrodę po śmierci."
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Amelka »

No cóż ...twoje zasady są Ok, ale większość społeczeństwa szuka WSPARCIA, przynależności do grupy 8) część z nich to CWANIACY ,a reszta to SŁABEUSZE wspierający cwaniaków :roll:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by widz »

I znowu dyskusja na Budżetem gminy Poraj zeszła na psy. Przykład typowej manipulacji.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Bruner »

widz » Ktoś pytał więc według zasad kultury odpowiedziałem, jeśli dla Ciebie takie postępowanie to zejście na psy to pozostaje mi pogratulować inteligencji
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by widz »

Bruner. Cwaniacy Cię podpuszczają , żeby tylko odejść od tematu a Ty jak na spowiedzi wyjawiasz swoje osobiste sprwy. Dyskutujmy o budżecie.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Amelka »

Jałowa dyskusja nad budżetem też niczego nie zmieni :roll: no przecież widzu widzisz, że jakoś sobie radzą.... :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by BARBARA »

No widzisz widzu, jakoś twoje rewelacje budżetowe nie budzą emocji, ba nawet zainteresowania nie budzą. Budżet jest uchwalany, realizowany, potem otrzymuje się absolutorium i niedługo będzie półmetek obecnej kadencji. I co tu szukać dziury w całym. Co innego strach Byłego przed Bogiem, Jahwe, Allachem czy innym Jowiszem.Co będzie jak w niebie zastanie Allacha a nie Boga Ojca ? Zostanie mu jego wiara zaliczona czy nie? A co stanie się z Brunerem, który ani w Boga nie wierzy, ani w więzi społeczne? To są widzu tematy do dyskusji i to nie tylko na tym forum.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Byly »

Widzu to naprawdę ciekawe, jakbyś to wytłumaczył, na świecie istnieje około 200 religii, dodamy niewierzących to będzie 201 :wink: I może wszyscy ci wierzący modlą się tak: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną” Tak ja napisała Barbara, gdy znajdziesz się w niebie to tam może być 200 bogów? Widzu jaką masz pewność, że ten Twój Bóg to ten prawdziwy? A gdybyś urodziła się w Indiach to kogo byś czciła? Chyba przyznasz to to ciekawe, skomplikowane, tajemnicze....
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Bruner »

Na temat pracy urzędu Gminy Poraj to szkoda sobie języka strzępić. ja bym tam wszystkich wyp....lił na zbity pysk. Potem zatrudniłbym ludzi, którym chce się pracować. Zadłużania gminy nie widać końca, pan Wójt robi sobie prywatne urodziny na tuż przy zalewie, wstęp wzbroniony był tylko dla szlachty wejście. Więc po co dyskutować , wybraliście władze samorządowe no to macie. Podziały na równych i równiejszych widać nawet w Zosieńce, tam rezerwacja dla tych najbardziej zamożnych. Nie będę sypał nazwiskami, każdy wie o kogo chodzi. Taka sama procedura jest w gminie, same pociotki, jak widać stare przyzwyczajenia pomimo że od upadku komuny minęło już ćwierć wieku to nadal trwa
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by widz »

Brawo Bruner. Tak właśnie jest w Gminie jak napisałeś. Co do Zosieńki to mogą robić co zechcą bo to ich prywatny biznes. Ale Gmina musi być przejrzysta . Nie może organizować wójtowi urodzin. To jest karygodne.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Klara »

Bruner.... nie widzisz tego co się dzieje w całej Polsce ? ..... toż komuna wraca i to nie małymi krokami ,a może twór gorszy od komuny !!! Czego tu się czepiać gminy jeśli władza wyższa robi CO CHCE !!! więc ci na dole biorą z nich przykład , widzu ....a Ty pogadaj na ten temat z księdzem .... może przejrzysz na oczy ! :lol: :lol: :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Amelka »

Urzędnicy za poprzedniej POwładzy ,też robili co chcieli.....nikt nie przebije AFER poprzedniej POwładzy :mrgreen:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by slimak »

W tym przypadku zgodzę się z widzem, dyskusja zeszła na zupełnie inny temat.
Na większości forach coś takiego - offtop- po polsku odejście od tematu jest napiętnowane, zgodnie z tzw. netykietą. Szanujmy siebie i swój czas. Wchodzę w temat "Wykonanie budżetu ..." a czytam o tym jak Bruner dokonał apostazji. Brak tutaj moderatora na tym forum który zaprowadziłby porządek. Barbara aż podskakuje z radości, że dyskusję na temat budżetu udało się przekierować na Brunera i jego światopogląd.
Proponuję założyć osobny temat np. Apostazja Brunera lub Bruner i jego światopogląd i tam kontynuować, przyznam się sam, ciekawą dyskusję.
Jeśli nie ma nikt nic do powiedzenia na temat budżetu to niech tu nic nie pisze albo w ogóle temat zamknąć.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Amelka »

Przecież zaczęli pisać o budżecie , a dokładniej o HUCZNYCH URODZINACH 8)
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Bruner »

No więc po kolei
BARBARA nie martw się o mnie, ja sobie radę dam i sam sobie dobieram towarzystwo lub nie dobieram sobie nikogo do rozmowy, wolna moja wola.
Klara » to że komuna ma się w Polsce dobrze do wiem od dawna, dlatego nazywam sprawy po imieniu, póki jeszcze policja nie zapukała do moich drzwi w sprawach wyraźnych przekrętów będę używał języka dość ostrego. Jak mówiłem póki jest wolność słowa, bo to za komuchów z PiS-u może się zmienić.
Z księdzem to sobie sama porozmawiaj ponieważ ja z tymi ludźmi nie rozmawiam, bo nie mamy o czym. Kler zabrał ludziom słońce w zamian oferując świeczkę. Ja dobrze na oczy widzę i nie potrzebuję żadnego czarodzieja w sutannie by mi morały prawił. Władza z kościołem ma powiązania biznesowe więc dla mnie to zwykła mafia.
widz » Tak zgadzam się że Zosieńka może sobie robić tak, ale podałem takie porównanie bo te kontrasty pięknie widać.
Amelka » PiS już przebił wszelkie machlojki nie będę przytaczał przykładów bo to nie temat naszej sprawy. Obecna władza marnuje kasę na zbędne imprezy, które nie przynoszą żadnych zysków gminie. Mam na myśli folkloriadę i urodziny hrabiny. Zaraz posypią się gromy że urodziny to taka tradycja, tylko szkoda że z naszej kasy, i dla szlachty i przydupasów. Z całym szacunkiem dla pana wójta, ale takie drogie przedstawienia niczego nie wnoszą i przynoszą straty finansowe. No może tylko bary zarobią bo piwko i inne takie się sprzedają. Dziwne chyba władza czyta to co tu pisze ponieważ ulica Skrajna jest po retuszu na jakieś 2-3 tygodnie potem pewnie liczą na zimę która zasypie śniegiem dziury. To w tym roku 7 remont tego odcinka, oczywiście technologia bez zmian tylko lekko pługiem wygładzone, po deszczu droga się rozmyje. I tak się marnuje kasę, zamiast zrobić raz dobrze to szewcują po kilka razy bez efektu.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Amelka »

Bruner napisał : PiS już przebił wszelkie machlojki nie będę przytaczał przykładów :shock:

no i tu się z Tobą nie zgodzę 8) no ale wracajmy do naszego budżetu... władza faktycznie marnuje NASZE pieniadze :twisted:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Klara »

Bruner..... sorry , ale do księdza na rozmowę proponowałam pójść ....widz...owi :) Z Twoim zdaniem w dużej części się zgadzam :)
Pozdrawiam....
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Amelka »

a na Górnej ,to kiedy planuje coś robić nasza gmina , bo nogę sobie dzisiaj skręciłam :twisted:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Byly »

ja w sprawie imienin, czy urodzin Wójta. Czy ktoś widział jakiś rachunek, że został zaksięgowany w Gminie z tej uroczystości? Bruner pierwszy poruszył ten temat. Skąd wiesz, że to Gmina zorganizowała imieniny Wójta? A jak sam wójt zapłacił za lokal, alkohol, zakąski i sam zaprosił gości i było to prywatne jego przyjecie, to jak mogłeś iść na te imieniny bez zaproszenia :D Zdzisławo, jesteś z wykształcenia ekonomistą, możesz sprawdzić ile wydała Gmina na te imieniny? Jesteś radną, to chyba masz prawo iść i sprawdzić czy to prawda? Jeżeli prawda to należy napiętnować i ukarać, a co jeżeli to prywatna impreza wójta? Spojrzałem w kalendarz 18 października było łukasza 8)
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Amelka »

Zaś się obrazi, bo to pewnie tylko ploty i pomówienia :D
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Były
Sprawdzanie finansów gminy leży w kompetencji Komisji Rweizyjnej. Ja nie jestem członkiem tej Komisji. Ale w składzie tej Komisji jest Radny z Żarek Letniska Pan Mariusz Karkocha to jego można poprosić. Dodam jeszcze, że już II kadencję Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest Wujek Pana Wójta. To co ta komisja sprawdzi?
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Bruner »

Wiem że było takie przyjęcie ponieważ osobiście znam osoby które tam były. mam relacje z pierwszej ręki. Nie będę ujawniał nazwisk bo następnym razem nic nie powiedzą
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: każdyWykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Amelka »

Każdy zakład pracy może imprezować w ramach FUNDUSZU SOCJALNEGO 8) i nie są to pieniądze podatników, tylko naszych urzędników ....i to jest ICH sprawa .....gdzie :?: i co świętują :lol: :lol: :lol: :lol: mają swój wewnętrzny regulamin 8)
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Byly »

Insynuacje mamy nie tylko u Pana Macierewicza, ale tutaj w Żarkach też mamy, nie wiem czy zamierzone, czy tak wyszło? Zgadzamy się co do jednego, impreza była. Lecz rozmowa tak się potoczyła, że balowali za Gminne (nasze pieniądze), tak ja to odczytałem. Zdzisławo nie wciśniesz mi kitu, że wujek, czy ciotka będzie robiła takie numery, dla 2 czy 3 tysięcy złotych, bo pewnie więcej takie imieniny nie kosztują. Uwierzę jak pokażesz mi dowody, chociaż gdybyś miała dowody, to już zaniosłabyś w odpowiednie miejsce 8) Wiem ze manipulują wszyscy (prawie) ale nie dajmy się robić w h.. w konia. Ktoś kiedyś powiedział, że Ojciec Tadeusz rozbija się Maybachem, no i co ma tego Maybacha? Wg mnie nie ma, ale 3/4 Polaków to ciągle powtarza.
Co do budżetu, to nie przeczytałem co tam napisałaś i tak się nie znam a domyślam się, że wybrałaś sobie to co jest złe. Gdybyś opisała, że wydatki takie a takie zwiększyły się w stosunku do lat ubiegłych o tyle i tyle, że ty proponujesz żeby obniżyć te wydatki, podwyższyć tamte wydatki, to pewnie bym przeczytał. Chciałbym wiedzieć jakie Twoje są pomysły? Prawdopodobieństwo przyspieszonych wyborów samorządowych jest duże, będziesz chyba startować, to byśmy mieli ułatwione zadanie na kogo zagłosować. Teraz łatwiej wyrobić sobie opinię, później wszyscy drukują ulotki, i wypisują bzdury, że będą likwidować bezrobocie, naprawiać drogi i etc... Miałaś jakieś takie hasło wyborcze? Jak miałaś to zatrudniłaś jakiegoś bezrobotnego :lol: :lol: :lol:
No to teraz czekam, jak mi przywalisz :mrgreen:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Klara »

Na pewno Ci ....przywali !, a co do wyborów .... to nie jest dobra kandydatka ...która sieje ferment i nic dla Ż-L do tej pory nie zrobiła .... bidulka .... której nikt nie słucha !!!.... Wybierzmy do cholery ....młodych , zdolnych i wykształconych ludzi (są tacy u nas ) dla których nasza miejscowość jest WAŻNA !!! a nie wieczne niesnaski wśród starych ....RADNYCH !
Wiem że będzie dużo hejtu .... ale mam to gdzieś ! PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO MŁODYCH !!! a starzy niech się sami rozliczą ze swoją przeszłością !!!
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Amelka »

ależ Klaro , zapomniałaś jaszcze o jednej bidulce z ulicy Górnej :mrgreen: ta też nie zapomni o startowaniu w wyborach :D :D :D
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Amelka »

wybory wyborami .....wracamy ponownie do jałowej dyskusji o budżecie :?: no właśnie skąd będą pieniądze na wynagrodzenie NOWEJ p. wójt, czy były przewidziane takie środki w budżecie , skąd taka POCHOPNA decyzja ...z jednej strony zamykają szkołę w Kuźnicy i przekazują pod stowarzyszenie (szukają oszczędności w oświacie ) a z drugiej strony tworzą zbędne ETATY
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by widz »

Polakowj nie można zarzucić, że nie jest wykształocona. Młodzi radni też są wykształceni bardziej nawt niż Wójt. Ale co z tego poukładali się z wójtem i milczą . Nawet tu na forum nic nie informują.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Wykonanie Budżetu za I półrocze 2016r w Gminie Poraj

Post by Bruner »

Amelka. Od kiedy urzędnicy mają swoje pieniądze. Żaden urzędnik nic nie produkuje i każdy urząd żyje z nas podatników. Nawet ich tzw fundusz socjalny jest z puli kasy gminy. Żaden rząd czy samorząd nie ma własnych pieniędzy jeśli komuś chce dać to komuś musi zabrać
Post Reply