Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Zdzisława Polak »

W dniu 16.09.2016 r godz 11:00 odbędzie się Sesja Rady Gminy Poraj. W porządku Sesji jest m.in." Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zbycie niezabudowanych nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Poraj". Punkt 3 tej uchwały dotyczy sprzedaży działki nr 761/9 o powierzchni 622 m2 położonej w Żarkach Letnisku . Punkt 4 tej uchwały dotyczy działki nr 213/2 o powierzchni 1634m2 położonej w Żarkach Letnisku. Jest to uchwała pozwalająca na sprzedaż konkretnym osobom w trybie bez przetargu.
Co mieszkańcy Żarek L o tym sądzą?
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by mecenas »

A czy szanowna Pani radna byłaby uprzejma napisać, kiedy, ZGODNIE Z PRAWEM można mienie gminy zbyć bez przetargu. Bo jeżeli nie można to taką uchwałę można oprotestować u wojewody, a nawet zgłośić do prokuratury.Sam bym poszukał przepisu ale zbiesił mi się komputer i mam problem.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Marcin »

Nieruchomość może być zbyta bezprzetargowo, jeżeli:

-jest zbywana na rzecz osoby, której przysługuje pierwszeństwo w jej nabyciu,
-zbycie następuje miedzy Skarbem Państwa a jednostką samorządu terytorialnego oraz między tymi jednostkami,
-jest zbywana na rzecz osób prowadzących działalność charytatywną, na cele niezwiązane z działalnością zarobkową,
-zbycie następuje w drodze zamiany lub darowizny,
-nabywa ją jej użytkownik wieczysty,
-jeżeli może poprawić warunki zagospodarowania nieruchomości przyległej stanowiącej własność lub oddanej w użytkowanie wieczyste osobie, która ----zamierza tę nieruchomość lub jej część nabyć, jeżeli nie może być zagospodarowana jako odrębna nieruchomość,
-ma stanowić wkład niepieniężny do spółki (aport) albo wyposażenie nowo tworzonej państwowej lub samorządowej osoby prawnej lub majątek tworzonej fundacji,
-jest zbywana na rzecz zarządzającego specjalną strefą ekonomiczną, na terenie której jest położona,
-przedmiotem zbycia jest udział w nieruchomości, a zbycie następuje na rzecz innych współwłaścicieli nieruchomości,
-jest zbywana na rzecz kościołów i związków wyznaniowych mających uregulowane stosunki z państwem na cele działalności sakralnej,
-jest sprzedawana na rzecz partnera prywatnego lub spółki o której mowa w przepisach ustawy o partnerstwie publiczno-prawnym, jako wkład własny podmiotu publicznego w celu realizowania zadań publicznych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego,
-jest zbywana pod budownictwo mieszkaniowe lub realizację urządzeń infrastruktury technicznej albo innych celów publicznych realizowanych przez podmioty, dla których są to cele statutowe, a także gdy sprzedaż następuje na rzecz osoby, która dzierżawi nieruchomość na podstawie umowy zawartej co najmniej na 10 lat, jeżeli nieruchomość ta została zabudowana na podstawie zezwolenia na budowę.
Jeśli został spełniony jeden z punktów powyżej to nie ma przesłanek do bulwersacji tą uchwałą.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Byly »

Na tyle punktów na pewno jeden się przypasuje, odpuszczamy :wink:
Mnie bardziej interesowało, komu się te działki sprzedaje, trochę szukałem po numerach na geoportalu ale nie znalazłem gdzie one są położone?
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by mecenas »

Stokrotne dzięki Marcinie. Jak domniemywam z wielkości działek, to chodzi najprawdopodobniej o powiększenie czyjegoś już stanu posiadania, Czyli jest przepis umożliwiający radnym taką decyzję, bo kto kupi na przetargu działkę 600 metrową, na której może co najwyżej postawić camper. Mnie zdumiewa tylko ubóstwo informacji pani Radnej i to odwołanie się do mieszkańców. Przecież radni, bo to oni decydują o mieniu komunalnym, nie muszą zasięgać opinii mieszkańców sołectw w sprawie sprzedaży bądź nabycia gruntów na rzecz gminy. Były w projekcie uchwały na pewno jest nazwisko nabywców a projekty uchwał są na BIP-e
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Zdzisława Polak »

Proszę nie zmieniać faktów . Jedna działka ma powierzchnię 600m2 ale druga ma 1600m2. Ja jako radna nic więcej nie wiem w tej sprawie. Nie wiem za ile i komu wójt zamierza sprzedać?
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Marcin »

Pani to chyba mało wie, Pani Zdzisławo.

To Pani jest radną, dlaczego szuka Pani odpowiedzi na takie pytania na forum dyskusyjnym w Internecie ? Ma Pani wszelkie narzędzia aby zasięgnąć więcej informacji na ten temat.

PS. Jeśli został spełniony jeden z wyżej wymienionych warunków (a musiał, bo przecież nikt samowolki by nie robił) to chyba lepiej mieć w gminnej kasie kilkadziesiąt\kilkaset tysięcy złotych więcej, niż nie mieć, prawda ?

Pani się nawet nie raczyła pofatygować do przeglądnięcia BIP-u, gdzie jak teraz widzę są napisane stosowne uzasadnienia.
Właściciel działek przylegających do nieruchomości oznaczonej numerem ewidencyjnym 761/9,
obręb Żarki Letnisko wystąpił 12 sierpnia 2016 r. z wnioskiem o wykup części działki, która przecina
działki będące jego własnością.

Właścicicel działki przylegającej do nieruchomości oznaczonej numerem ewidencyjnym 213/2
obręb Żarki Letnisko wystąpił 5 sierpnia 2016 r. z wnioskiem o wykup przedmiotowej działki.

Osoba fizyczna wystąpiła 20 maja 2016 r. i 22 lipca 2016 r. z wnioskami o wykup działek 1390 i
1403 obręb Choroń w celu rozwinięcia działalności rolniczej.
Przykład pierwszy z brzegu, działka 761/9. Szybki rzut okiem na Geoportal i z tego co widzę to do tego numeru działki należy ulica Ogrodowa. Zgodnie z uzasadnieniem chodzi zapewne o tej skrawek przebiegający pomiędzy działkami 764 a 761/8. Ślepy nieużytek, zapewne nawet zagospodarowany przez właściciela, ponieważ jakoś nie kojarzę takiej odnogi w prawo od ulicy Ogrodowej. Lepiej chyba sprzedać nieużytek i mieć pieniądze na szkołę\chodnik\przedszkole niż trzymać coś takiego w majątku gminy. Jeśli jest zainteresowany to czemu nie ?

Image

Podobnie sprawa ma się pewnie z pozostałymi gruntami, nie mam czasu już tego sprawdzać. Ale Pani powinna, Pani Zdzisławo. Bo aby siać zamęt to dobrze by było jeszcze do tego przygotować odpowiednio.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Zdzisława Polak »

Marcinie ja się nie mam zamiaru tłumaczyć przed Anonimem. Wybrałeś akurat taki przykład, że w stosunku do tej małej działki mam podobne zdanie . Jeżeli chodzi o tę działkę ponad 1600 m2 to uważam inaczej. Każdy może mieć swoje zdanie i proszę moich informacji nie oceniać jako "zamęt". Mnie właśnie zależy, żeby gmina miała jak największy dochód ze sprzedaży. ( Jeśli nie ma innego sposobu napozyskiwanie dochodów tylko wyprzedaż mienia).
Skoro masz podobny cel to proszę o współpracę na rzecz Żarek L. i gminy. Po co to zaraz krytyka? Przecież ja wogóle nie muszę nikogo informować.
pozdrawiam.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Marcin »

Zdzisława Polak wrote: Przecież ja wogóle nie muszę nikogo informować.
Złożyła Pani mandat radnego ? To przepraszam, nie wiedziałem.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by BARBARA »

Czasami człowiek musi, inaczej się udusi... ujawnić swoje oblicze prawdziwe a nie na pokaz. I co widzimy IGNORANCJA "Jako radna nic nie wiem w tej sprawie" (po posiedzeniach komisji rady gminy )AROGANCJA "Ja nie mam zamiaru tłumaczyć się. Przecież ja w ogóle nie muszę nikogo informować"-pisze osoba z publicznego wyboru. MANIPULACJA -"Czy mieszkańcy Z.L o tym wiedzą-
A może znowu zaczniemy "zbierać" podpisy?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Zdzisława Polak »

Inii radni nie udzielają żadnych informacji na Forum i jest dobrze. A ja muszę?
Pozdrawiam wszystkch moich krytykantów. Bądżcie zdrowi. Niech Bóg ma Was w swojej opiece.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Byly »

Czasami człowiek musi, inaczej się udusi... :lol:
Niech Pilarski ma Was w swojej opiece :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Zdzisława Polak »

Zeby nikt się nie udusił z ciekawości to informuję, że radni z Żarek Letniska oprócz mnie głosowali za sprzedażą działek położonych w naszej miejscowości. Jedna działka budowlana 1600 m2 przy ul Brzozowj, a druga 600m2 położona przy ul. Ogrodowej.
pozdrawiam
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Byly »

To jeszcze prosimy o informację za ile sprzedano tę działkę przy ulicy Brzozowej?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Zdzisława Polak »

Jeszcze nie sprzedano . Dopiero Rada Gminy dała zgodę na sprzedaż. O cenie nie było mowy.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Klara »

Pani radna P.... cedzi pani te informacje jak krople z nosa :lol:
Udaje pani świętą .... a zna pani to powiedzenie ?
MODLI SIĘ POD FIGURĄ , A DIABŁA MA ZA SKÓRĄ ?
Niech do diabła napisze pani konkretnie a nie będzie ....zbędnych pytań !!!
Pozdrawiam .... :) :) :)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja Rady Gminy w Poraju w dniu 16.09.2016 godz 11

Post by Zdzisława Polak »

Oświadczam , że będę pisać na tym Forum co zechcę . Nikt mi nie może nic nakazać .Za treść moich postów ja ponoszę odpowiedzialność.Twoja krytyka Klaro jest bezowocna , gdyż ja zawsze pozostanę sobą.
Pozdrawiam
Post Reply