Imieniny i po imieninach

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Imieniny i po imieninach

Post by kobek »

Od lat tradycją i sztandarową imprezą Żarek Letnisko są "Imieniny Hrabiny". Jak dla mnie w tym roku była to najgorzej zorganizowana impreza odkąd pamiętam. Porusza się tu wiele tematów ale o ostatniej imprezie jakoś cicho.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Imieniny i po imieninach

Post by zielony »

Zgadzam się z kobkem. Nie wyszła ta impreza :x
To wszystko przez kłótnie, Polakowa - Wójt i etc... Nie wiem kto zawinił, ale kłótnie niech będą na obradach w Gminie, poza obradami powinniśmy się wszyscy bawić. Hrabia był, a jakoby go nie było :lol: Gdyby był hrabia, pewnie byłoby lepiej? Nie wiem kto tam zawalił, ale była kicha.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Imieniny i po imieninach

Post by kobek »

Zawalili organizatorzy w końcu są odpowiedzialni za to. Biedna Hrabina została słomianą wdową :lol:
Zawsze Hrabinie towarzyszył Wójt , ale jak Żarki Letnisko czyt. Dzierżno chce się odłączyć od gm Poraj to Wójt nie chce być piątym kołem u wozu na imprezie gdzie go nie chcą więc pewnie o to poszło.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Imieniny i po imieninach

Post by Amelka »

Kobek.....mieszkam w Dzierżnie i nic na ten temat nie słyszałam....bardzo Cię proszę napisz JAŚNIEJ :shock: co :?: gdzie :?: i dlaczego się ODŁĄCZAJĄ :!:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Imieniny i po imieninach

Post by Amelka »

Kobek...to nie Dzierżno, to stała ekipa z Ż.L.(garstka mieszkańców) kombinuje i mąci ......wpadli na szatański pomysł przyłączenia całych ŻL. do Żarek Ż. :shock: no i na miejscu p.Wójta też bym zarzuciła FOCHA :D :D :D
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Imieniny i po imieninach

Post by BARBARA »

Chciałoby się powiedzieć SAM TEGO CHCIAŁEŚ GRZEGORZU DYNDAŁO. Niektórym w Żarkach się wydaje, że praca społeczna to splendory, profity bo przecież "kto by się starał za darmo, więc chętnie zgadzają się kandydować w różnych wyborach, a potem gdy przyjdzie podziałać to ani pomysłów ani chętnych do pracy nie ma.Pan sołtys upojony łatwym wyborczym zwycięstwem postanowił naśladować pewną panią i z toksycznej niechęci do wójta uczynił myśl przewodnia swojego urzędu. Trzeba być naprawdę aniołem, żeby po tych wszystkich donosach, skargach, protestach na każde działania wójta robić dobrą minę i bawić się jako hrabia na imprezie właśnie w Żarkach Letnisku. A trzeba też mieć czelność by mu tę rolę proponować. Po kilku edycjach impreza zamiast się rozwijać i trzymać poziom zrobiła się przaśna jak chorońskie prażuchy. Hrabina z łapanki i z Myszkowa, hrabiego niet i jedyne co nie zależało od organizatorów udało się świetnie to pokaz ogni sztucznych.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Imieniny i po imieninach

Post by kobek »

Amelka wrote:Kobek.....mieszkam w Dzierżnie i nic na ten temat nie słyszałam....bardzo Cię proszę napisz JAŚNIEJ :shock: co :?: gdzie :?: i dlaczego się ODŁĄCZAJĄ :!:
Co tu dużo mówić plotki krążą od pewnego czasu że Dzierżno czy nawet całe ŻL chcą się odłączyć od gm. Poraj. Jak tu zostało wspomniane pewne osoby mąciły i mącą. Bo im się nowa siłownia podobno nie podoba a zrobiona za takie pieniądze a w sumie nie wiedzą jakie. A to kanalizacja a to droga a to działka i ogólnie Wójt jest do bani bo nic nie robi dla ŻL. Sprawdziłem te opowieści będąc ostatnio na zebraniu wiejskim. Sołtys omawiając tematy zebrania nawet nie wspomniał o takowym temacie. Dopiero z sali jedna z osób przypomniała mu o temacie odłączenia się i wniósł do porządku obrad.
Jak już przyszło do tematu to nikt nie był nawet chętny do zajęcia stanowiska w tej sprawie. I ustalono że można by ewent. spróbować konsultacji społecznych i tyle. Temat chyba już był kilka razy w wcześniejszych latach poruszany ale to są tylko pobożne życzenia kilku osób które mają w tym swój prywatny interes. Takie ja mam odczucia i tyle.

Ogólnie poziom tego zebrania bardzo mierny, sołtys prowadzący zebranie plątał się nie miłosiernie. Pewne zachowanie można zwalić na garb braku doświadczenia ale podstawy trzeba zachować. Jak zwykle p. Polak grała pierwsze skrzypce poprawiając i pouczając Sołtysa sama mijając się z prawdą jako Członek Komisji Rewizyjnej na temat inwestycji wykonanych z budżetu wiejskiego. Ogólnie z obserwacji nie ma co się dziwić jaki Sołtys takie zebranie. Czasami warto się wybrać posłuchać i zabrać głos w sprawie naszej wsi. Patrząc na to wszytko i pracę ludzi pod wodzą sołtysa to widzę przyszłość naszej miejscowości w czarnych kolorach.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Imieniny i po imieninach

Post by Amelka »

Dzięki. :D
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Imieniny i po imieninach

Post by BARBARA »

Myślę, że pomysły secesja Żarek Letniska to nie interesy ale idee fixe kilku osób, które z uporem maniaka i zupełnie bez sensu wracają do niej co kilka lat. . Chyba najbardziej kuriozalnym pomysłem formy tej secesji było nawiązanie do przedwojennej koncepcji Raczyńskich i utworzenie strefy wydzielonej MIASTA-OGRODU Żarki Letnisko.Wśród niektórych mieszkańców, a ci mącą najwięcej pokutują poglądy o "krzywdzie" jaka spotyka naszą miejscowość od kolejnych wójtów Poraja, że zamiast "jako ta turystyczna perełka świecić w koronie gminy" jak to było przed wojną, traktowani jesteśmy tak jak inne sołectwa. Cóż trochę prawdy w tym jest, ale moim zdaniem przyczyną jest kompletna nieumiejętność współpracy lokalnych środowisk z wójtem gminy, z obsesyjnie krytykancką radną na czele. Żle przygotowane i prowadzone zebrania wiejskie też nie dają szansy na wypracowanie wspólnego stanowiska i postulatów mieszkańców pod adresem władz gminy. Ale jak mówi przysłowie JAK SOBIE POŚCIELESZ TAK SIĘ WYŚPISZ.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Imieniny i po imieninach

Post by Amelka »

No i po co zmiany i tak to niczego nie zmieni.....w Dzierżnie i tak nic nie będą ROBIĆ 8)
Post Reply