Nasze Żarki-L....

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Nasze Żarki-L....

Post by Klara »

Piszę Żarki-L.... bo tyle po letnisku zostało :( . Chodząc w którąś tam niedziele , przy wcale ładnej pogodzie , zobaczyłam że nasze L..... jest puste .... nic się nie dzieje w centrum , parę osób kąpiących się w basenie , ulice prawie puste ...Zosieńka prawie pusta .... niewiele osób w PALERMO i prawie nikogo u SOSNY, w lodziarni 2 osoby w barze SOSENKA ceny wygórowane że też świeci pustkami ... Myślę sobie ...Boże ...co się stało z tym LETNISKIEM , które jeszcze 3-4 lata temu w każdą niedzielę tętniło życiem ....śpiewem dzieci , grą muzyków , i innym rodzajem występów , w prawie każdą sobotę była zabawa w amfiteatrze (teraz odnowiony) też świeci pustkami !CZYŻBY W Ż-L panowała żałoba !!! Tylko po kim ? i dlaczego tak długo !!! :lol: :lol: :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Klaro ....nie 3-4...tylko 2 lata temu Ż.L. jeszcze tętniły życiem towarzyskim , ale po licznych wyborach WŁADZA się zmieniła , no i dlatego jest trochę inaczej . Wcale nie jest tak źle , jak opisujesz. Kto chce , to się bawi. Basen pusty, bo pogoda nie dopisuje :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Jak to?
Przecież wczoraj na basenie była impreza dla młodzieży tzw. "Strefa Dobrej Muzyki" W poprzednią sobotę Rada Sołecka zorganizowała zabawę taneczną na płycie w Amfiteatrze (już drugą w tym sezonie letnim). I będą kolejne zabawy i imprezy.
Pozdrawiam
ZP
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Obie panie nie do końca mnie zrozumiały (tak myślę ) ja spacerując po Żarkach-L.... odniosłam takie ważenie .... ciepła niedziela ... a ludzi w centrum .....jak na lekarstwo ... to co pisze radna Polak to prawda , ale to epizody w porównaniu do poprzednich lat .... nie widzę działalności T.P.Ż.L , RADY SOŁECKIEJ , STRAŻAKÓW i innych organizacji którym zależałoby na ....przyciągnięciu ...do Ż-L
i jego centrum osób przyjezdnych ....bo coś fajnego się u nas dzieje ....
W sobotnie popołudnie sklepy puste ! w niedzielę po mszach w kościele ulice pustoszeją ... a jak było kilka lat temu ?.... przypomnijcie sobie panie ... ale tak uczciwe ! Walczyliśmy o siłownię ... było dużo sporów , jest siłownia ! i co ? Od czasu do czasu ćwiczy kilka młodych osób ! byłam tam wszystkie przyrządy są sprawne , jest w miarę czysto.... a ludzi brak ! Nawet letni LETNISKOWIEC nie ukazał się dotychczas !!! Nie uważacie moje panie że COŚ JEST ...NIE TAK !!
Pozdrawiam ....
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

Wszystkie Panie macie rację, ale ja bym dodał, że w tym roku do takiego stanu przyczyniła się pogoda :cry: W ubiegłym roku codziennie mieliśmy około 30 stopni a w tym? W ubiegłym roku bywałem prawie codziennie na basenie dumnie prezentując moje brązowe ciało, w tym roku jeszcze nie byłem i zastanawiam się jak pierwszy raz wejść na basen taki biały :wink:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Klaro.. bardzo dobrze zrozumiałam....mamy NOWE WŁADZE i w R.S. i w TPŻL- u .......czy musi być tak samo jak w ubiegłych LATACH????. A na dodatek w całym tym NOWYM BAJZLU brakuje WSPÓŁPRACY i CHĘTNYCH RĄK DO PRACY !!!!!!!! :wink:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Klarze chodzi tylko o to żeby obśmiać i skrytykować obecne władze Rady Sołeckiej i TPŻL bo Klara już została z nich wyautowana.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

...bawić , to każdy się CHCE , ale do PRACY SPOŁECZNEJ to chętnych BRAK 8)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

widz_u .... masz k=jakąś fobie !!! to nie ujawniaj , bo wezmą Cię ludzie za ...dziwaka ... !!!
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

TPZL i RS nie przyciągną ludzi do naszej miejscowości. Ich przyciągnąć mogą tzw "atrakcje" a tu takich nie ma..... basen z brudną wodą i niebezpiecznym dnem oraz brzegami to anty atrakcja, siłownie takie jak tu powstała są teraz na kążdym osiedlu i w nawet małych wiejskich "dziurach"...aby się napić piwa w barze nie trzeba koniecznie przyjeżdżać aż do Żarek... ta miejscowość straciła swój unikatowy dawny letniskowy charakter.....w dodatku te niedawne wycinki i wykopy! z biegiem lat powstanie tu betonowa pustynia i Myszków to wchłonie jako swoja dzielnice.....
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

I całe szczęście że jest co raz mniejszej stonki przyjezdnej. Dla mnie każdy weekend to jakaś zmora. Przyjeżdzają zaraz kosiarki i chalasynz imprez na działkach. Im
Mniej przyjezdnych tym lepiej. Spokój cisza i tak niech zostanie.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

W Dzierżnie...cisza, spokój ...i deszczówki pod dostatkiem. :lol: :lol: :lol: urlop mi się kończy. :cry:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Bruner .... Ci co mają działki będą przyjeżdżać , bez względu na pogodę i z tym musisz się pogodzić ! :) Mój post dobrze zrozumiał ....zg.... właśnie o tym pisałam .... nic w ŻARKACH-L.... się nie zmienia , nuda :) a jeszcze 2-3 lata wstecz . było wesoło i kolorowo :) :) :)
Pozdrawiam ....
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

BARBARO......dlaczego milczysz :?: wytłumacz wszystkim czemu tak NUDNO w Ż. L. :roll:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

P.Basia się nie nudzi...gra w brydża 8)
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Niestety Bruner odgłosów kosiarek i ciętego drewna nie da się wykluczyć w takiej miejscowości jak nasza. Czym innym jest głośne zachowanie sąsiadów... to już kwestia kultury...
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

No i po urlopie....wracam do miasta( tam dopiero jest KICHA i NUDA)....fajnie było , ale się skończyło :lol: :lol: :lol: :lol:
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

Szkoda, przyjedź jeszcze do nas, zapowiadają słoneczną pogodę, może spotkalibyśmy się na basenie :wink: Przecież do szkoły jeszcze przynajmnie 1,5 miesiąca :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

dzięki :wink: ale ja nie pracuję w szkole :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Nic się nie dzieje, tylko wspomnę że organizuje się w naszej miejscowości imprezy kompletnie niepotrzebne. Np. Folkloriada wieś tańczy i śpiewa dla dziadków to impreza nudna i bez sensu. Szkoda naszego czasu na tego typu imprezy w których wątpliwa jest reputacja miejscowości. Dno dno dno. Z drugiej strony ja tam wole jak komuniści z Sosnowca i Dąbrowy nie przyjeżdżają tutaj.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Bruner...nie bój żaby , ja nie KOMUCHA i w dodatku nie z Sosnowca , ani z Dąbrowy...ja MEDALIK z CZ-WY :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

No to fajnie. Zapraszam na piwko do baru Amerykanos. Najlepiej w sobotę.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Dzięki..... nie ze mną takie numery .....a tak na poważnie, to o 6.00 bladym świtem idę do pracy ( mam BANDĘ do wykarmienia 4 psy i 5 kociaków) :shock:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

No to faktycznie nie zazdroszczę. Ale jakby co brunera łatwo znaleźć 😀
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Amelka co ty karmisz to ja nie wiem, ale na pewno nie psy i koty. Dobra jesteś w budowaniu swojej LEGENDY, wprawdzie fałszywej ale pomysłowej, dlatego pomyśl o pisaniu powieści, albo chociaż opowiadań z Żarek Letniska. Talent pisarski masz, pole obserwacyjne ogromne, wolnego czasu też sporo. A jak zaczną wydawać Letniskowca to może ci wydrukują. Pierwszy tytuł ci podpowiem, gdybyś miała z tym problemy " Trup na działce, czyli rower w krzakach".
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

p.Basiu. .....z tymi zwierzakami to jednak prawda.. pani ma świnki i psy , a ja kicie i psy ...pozdrawiam i miłego dnia życzę :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

widz wrote:Klarze chodzi tylko o to żeby obśmiać i skrytykować obecne władze Rady Sołeckiej i TPŻL bo Klara już została z nich wyautowana.
Widzu odpowiadasz niby to Klarze, a jak zwykle obsesyjnie pijesz do mnie wiesz dobrze, że z tego towarzystwa wyautowałam się sama, a do tamtego TOWARZYSTWA ciebie przez lata przyjąć nie chcieli.
A tak nawiasem po polsku nie mówi się "obśmiać" tylko ośmieszyć pani magister.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Trudno się oprzeć wrażeniu, że na tym forum pisze tylko kilka osób, posługując się kilkunastoma nickami.....
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

PRAWDA :roll:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

w rzeczywistości te osoby bardzo dobrze się znają, a tu jeden drugiemu SZPILECZKĘ wbija 8)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

zg .... to tylko domysły :) mnie też się wydaje że ....znam.... kilka osób i czasami dopasowuje nicki , a pózniej czytając dalsze posty ... wiem że się myliłam , tak samo wydaje mi się , że.... Amelka ..... to inny nick tej samej osoby ! Ja piszę pod jednym nickiem a jeżeli ktoś podszywa się pod ten nick ..... to już nie moja wina .... :)
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Mam tylko 1 :cry: ale mogę założyć więcej i robić zamieszanie :lol: :lol: :lol: :lol: na chwilę obecną jeden mi wystatczy 8)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

powiedzmy !!!
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

PUDŁO... :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Najlepszym SHERLOCKIEM jest p.Basia 8)
mieszkaniec111
Bywalec
Posts: 27
Joined: 04 Dec 2009, 13:39

Post by mieszkaniec111 »

moi drodzy co do pustki w barach to troche nie nasza wina tylko wlascicieli kto nachodzi jak piwo kosztuje 7zl i kawalek pizzy od 20zl gdzie te czasy co co niedziele jadalo sie we fregacie za grosze a teraz jest tak wszedzie drogo ze malo kogo stac na przesiadywanie czesciej
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Najlepsza pizza jest w Zosieńce. Warto zapłacić i zjeść coś pysznego. :lol: :lol:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Piwo u Amerykanosa jest po 5 zeta w Zosieńce jest po i 7 tyle to ja płaciłem za piwo nad morzem przy samej plaży
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

jest drogo, zwłaszcza jeśli ktoś jest stałym bywalcem :lol: ale w Ż.L. w ponury , zwykły dzień nie ma innej rozrywki.....zostaje picie piwka nad basenem :lol: :lol: ja nie piję, ale mam słabość do moich zwierzaków, lubię im coś dobrego kupić do jedzenia :wink: naszczęście pizzy nie jedzą 8)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Amelka ..... czyżby w Częstochowie pod Twoim nosem była taka sama ...Zosieńka .... jak w Żarkach ? .... już po urlopie ? a dalej..... nadajesz..... z Żarek !!! Lejesz wodę .... a ludziom wciskasz .... że deszcz pada !!! :D :lol: nic nie wspominasz czym karmisz rybki ?....bo też masz !, i pewnie pizzy też nie jedzą ! :lol: Kiedy Ty masz czas na pracę ..... ciekawe ?! :lol: :lol: :lol:
Wpadasz we własne sidła :lol: :lol: :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Klaro......nie muszę się przed Tobą tłumaczyć. Ja tylko stwierdzam , że najlepszą pizzę jadłam w ZOSIEŃCE... :lol: Rybek nie znoszę, obleśne świństwo 8) Mój kocur zapewne uwielbia, ale i tak nie dostanie :lol: :lol: :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Klaro....kup sobie smartfona, zobacz jak to działa 8)
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

nie ma to jak odpowiedni marketing i reklama.....
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Tylko, że Zosieńka otwarta jest kilka godzin wieczorem, to trochę za krótko by było jakieś "życie" na Żarkach :)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Kloro, złoty okres z tłumem turystów Żarki już z pewnością mają za sobą i nic tego nie zmieni. Może to i było fajne, zwłaszcza kolejki od świtu przed jednym sklepem, odrapane stoliki i kiepskie żarcie we Fregacie, po które też ustawiały się kolejki.Ja tam za tym nie tęsknię i wcale nie czekam, aż ktoś mi coś zorganizuje, bo interesujące zajęcia i rozrywki organizuję sobie sama.
A jak chcesz usłyszeć, gdzie tętni bujne życie towarzyskie to usiądż przy altance i posłuchaj odgłosów z sąsiedniej posesji.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

BARBARO..... ja też umiem sobie zorganizować .... życie towarzyskie.... ale ja pisałam , o..... pustkach.... na żareckich ulicach i nie tylko ! Lubię poznawać ludzi, nowych nie związanych z Ż-L..... u nas tylko działa TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI ....a reszta na AUCIE . Porównaj sobie choćby RANCZO (ja wiem że to satyra )ale ludzie potrafią się dogadać nawet w tak małej społeczności !a u nas ?... nikt z nikim się nie dogada !!!
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

no bo widzisz moja droga , to nie jest RANCZO , tylko Wilkowyje :roll:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Tu SAMI SWOI .....Karguli i Pawlaki :lol: :lol: :lol:
Post Reply