Wystąpienie pokontrolne RIO Katowice ws. Gminy Poraj.

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Wystąpienie pokontrolne RIO Katowice ws. Gminy Poraj.

Post by Zdzisława Polak »

Dla zainteresowanych : można zapoznać się z wynikami kontroli RIO Katowice w Gminie Poraj. Oto link http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?p=d ... ar_id=4670
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Zdzisławo, podejrzewam, że tam w tej uchwale są jakieś zastrzeżenia? Nie czytałem do końca bo długie, jednak należy być obiektywnym i wrzucać na forum, też te wyniki, gdzie Wójta chwalą http://poraj.bip.net.pl/?a=4493
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Były , mnie też dziwi dlaczego jeszcze w kwietniu 2016r Wójt otrzymał pozytywną opinię RIO za sprawozdanie z wykonanie budżetu w 2015 roku, skoro ostatnia kontrola RIO badała m.in. rok 2015 i wykazała naruszenia ustawy o finansach publicznych?.Czy może przyczyną jest to ,że P.Wójt zatrudnił w Urzędzie Gminy Poraj córkę P.Naczelnik Wydziału Kontroli RIO?
Dla lepszego zrozumienia sprawy polecam artykuł w piątkowym wydaniu Dziennika Zachodniego.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Bardzo jestem ciekaw, czy jakieś instytucje państwowe zajmą się tymi nieprawidłowościami w finansach gminy? Czy jest przyzwolenie na takie praktyki?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Widzu czyli alter ego pani ZP, ciekawa jestem czy ty naprawdę nie rozumiesz różnicy między pozytywną opinią z WYKONANIA budżetu, a nie przestrzeganiem pewnych przepisów przy jego wykonywaniu, co wynika z protokołu kontroli, czy też wykorzystując powszechną nieznajomość tych spraw szczujesz ludzi przeciwko wójtowi. Jakimże to jest przestępstwem wypłacenie ludziom funduszu socjalnego w grudniu z pieniędzy leżących na koncie depozytowym, przeznaczonych na styczniowe pensje. Pensje w styczniu wypłacono ze środków własnych i tyle. To oczywiście sprzeczne z przepisami, których u nas jest bez liku, ale nie ze zdrowym rozsądkiem. I takie są mniej więcej te spostrzeżenia kontrolne, a wnioski dotyczącą WZMOŻENIA kontroli nad pracownikami. Zaręczam ci, że gdyby były prawdziwe a nie FORMALNE nieprawidłowości, to wnioski dotyczyłyby skierowania spraw do prokuratora. I nie szukaj instytucji, która ma ukrócić te praktyki, bo jest nią RADA GMINY która ma więcej ZDROWEGO ROZSĄDKU niż ty. Dlatego to tylko TY jesteś zawsze przeciw.
Post Reply