Niekompetentni ludzie w Gminie Poraj

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Niekompetentni ludzie w Gminie Poraj

Post by Bruner »

Sprawa dotyczy podatku od gruntów i nieruchomości. Sytuacja moja jak zwykle się powtarza i dlatego postanowiłem to opisać. Mam działkę na której stoi dom i jeden budynek gospodarczy, jest to moja własność i współwłaściciel jest mój ojciec. Jak co roku przy podatkach, które zbiera sołtys na tą samą działkę i te same zabudowania, dostaję dwa podatki, jeden widnieje na mnie, drugi na ojca, zawsze co roku trzeba z tym jechać do gminy by niekompetentna pani, która płaszczy dupę na ciepłym fotelu, przepisała te dwa dokumenty w jeden, potem do sołtysa by opłacić podatek. Na dwóch dokumentach widnieje ten sam numer działki te same osoby jako właściciele posesji, ten same zabudowania, tylko na jednym jako opłatę ponoszę ja , na drugim ojciec, oczywiście oba dokumenty są na samą kwotę, bo jakby inaczej, skoro dotyczą tego samego. Gdybym to ja miał takich pracowników, którzy bezmyślnie drukują jak leci dokumenty, bez sprawdzenia poprawności, to bym i wyper......lił za zbyty pysk. To świadczy że w całej tej Gminie Poraj panuje dosłowny burdel, nikt nad niczym tam nie panuje. To samo tyczy się spółki (czytaj, złodziei) PROECO, firma która zbiera kasę ale nic nie robi by ciśnienie wody na Dzierżnie było na takim poziomie jak w cywilizowanych miejscowościach.
Na temat tego bałaganu napisałem już do telewizji, mam kolegę w TVN ze szkolnej ławki, poproszę go by nakręcono reportaż na temat tego co się tu dzieje.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Oj grubo Bruner...grubo....ale pewnie masz racje, szczególnie w tym poście o drogach....ja co prawda nie mam złych doświadczeń w kontaktach z UG , jedynie to, że nie odpisują na maile...( po co więc podają swój e-mail na www UG), ale cieszę się , że po 2 latach poruszania tematu ktoś wreszcie zajął się naprawą chodnika przed pawilonem handlowym...
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Witaj Bruner, ze swoich zawodowych doświadczęń w kontaktach z administracją wiem, że najskuteczniejszą formą reakcji na jej niedociągnięcia jest skarga. W twoim przypadku skarga do wójta na urzędnika. Nie zwykłe pismo, tylko z tytułem SKARGA, bo skargi zgodnie z KPA są traktowane nazwijmy to poważniej.Skargi wpisywane są w istniejącego w każdym urzędzie rejestru skarg i są przedmiotem sprawozdań urzędu do organów nadzoru. Ich rozpatrywanie podlega także kontroli ze strony organów nadzoru. W twoim przypadku jest to skarga na urzędnika, który wydał błędną decyzję, do wójta gminy. Wprawdzie to wójt gminy odpowiada "za wszystko" w gminie, ale nadzór nad pracą urzędu, to kompetencja sekretarza gminy, więc obydwie persony z całą pewnością dostaną po uszach.Urzędnicy gminny to nie służba cywilna i z kwalifikacjami pewnie bywa różnie, ale nieaktualizowanie list podatników to zwykłe niechlujstwo i nie powinno byc tolerowane.
niebieski
Stały bywalec
Posts: 60
Joined: 04 Jan 2016, 00:57

Post by niebieski »

Cała ta gmina to jedno wielkie GÓWNO odkąd nastał Stachera
Praca po znajomości.
Kto nie jest rodziną naszego ŁUKASZKA lub nie jest jego dobrym znajomym lub nie włazi mu do śmierdzącego tyłka nie ma pracy .Ludzie bez wykształcenia bez kompetencji ciemni, zacofani na wysokich stanowiskach w gminie co mogły by być jedynie sprzątaczkami ale to kuzynka przecież a może koleżanka, kolega , znajomy, przyjaciel pracę musi mieć !!!!!!
.ALE WÓJT TO RODZINA PRZECIEŻ głosować trzeba


TAK SIĘ WYGRYWA WYBORY :shock: :!: :!: :!:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

to sobie te WYBORY przypilnujcie !!!!!!! przygotujcie wielu mężów zaufanie , niech patrzą im na ręce. Mam nadzieję ,że i w tej sferze też będą DOBRE zmiany , na lepsze ...tak by nie mogli kombinować :cry:
ewunia44
Posts: 3
Joined: 10 Sep 2013, 10:05

Post by ewunia44 »

Popieram zdanie niebieskiego.
Ludzie popatrzcie co się dzieje w naszej Szkole Podstawowej. Tu też jest fajnie jak w Poraju.
Pani Dyrektor blondi wygrała tzw. "konkurs" już przed jego ogłoszeniem.
Teraz robi co chce i widać tego efekty.

Też pozatrudniała za przyzwoleniem swojego Łukasza wszystkie koleżanki, które utraciły pracę.
Tzw. "specjalistki z górnej półki" tylko nie do końca z odpowiedniego sklepu:)

Jeszcze nie tak dawno zwolniła jedną z nauczycielek (potem musiała po sądach biegać i wszyscy podatnicy finansowali jej fanaberie) a ostatnio były takie wielkie potrzeby że przyjęto aż 2-ie gwiazdy.
Jedna lepsza od drugiej...

Rodzice przyglądają się temu procederowi, a jak nie było opieki nad dziećmi po lekcjach tak nadal jej nie ma.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

W tej szkole klika goni drugą klikę, tak tu jest odkąd pamiętam. Na układy nie ma rady
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Na układy są rady.
Jest Przecież Rada Rodziców możemy ich poprosić aby wywiązywali się z przyjętych na siebie obowiązków , m.in. przyjrzeli się organizacji zajęć,
opiece nad dziećmi itp. Wszystkie te problemy jeżeli są - powinny być rozwiązywane w Szkole. Jeżeli się tak nie da to zainteresujemy Komisję Oświaty , P. Wójta itd..
Pozdrawiam
ZP
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Na szczęście moje dzieci już nie chodzą do tej szkoły, ale mam własne zdanie ta temat kliki tam panującej.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Dzisiaj w szkole jest dzień wolny od nauki bo egzamin rozumiem
ale jutro w dniu 06.04.2016 lekcje skrócone gdyż panie nauczycielki mają
szkolenie. Pytam dlaczego szkolenie nie może być po lekcjach ?
Dlaczego dzieci tracą swoje godziny lekcyjne? Co na to Dyrekcja?.
Post Reply