PRL zniknie z ulic z miast i wsi

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

PRL zniknie z ulic z miast i wsi

Post by Byly »

Jak podała GW do sejmu wpłynął projekt PiS by "pożegnać" nazwy ulic i budynki użyteczności publicznej które kojarzą się z PRL. Wisi mi to, niech zmieniają 1 maja na 3 maja, żołnierzy radzieckich na żołnierzy amerykańskich, ale jestem przeciw, by u nas W Żarkach Letnisku zmienili nazwę szkoły z Imieniem Pokoju , na Jana Pawła, czy Lecha Kaczyńskiego. Nasza szkoła ma piękną nazwę POKOJU" jak zmienią na którąś z wymienionych będzie szkoła Wojny i kłótni!!! Proponuje zrobić taką sondę na stronie i zobaczymy wyniki. Może jeszcze są jakieś ulice które też każą nam zmieniać, bo "mądrym" będą się z czymś kojarzyły?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Były , co Ty pleciesz?. Szkoła Podstawowa nosi imię Pokoju zaś Gimnazjum
Jana Pawła II. Tak było i tak jest nikt nie zmienił i nie myśli zmieniać.
Zmieniona została nazwa jednej ulicy z 22-Lipca na Hr. Raczyńskiej w Ż.L. i to już bardzo dawna. Wydaje mi się, że nie mamy takich nazw kontrowersyjnych. Nie ma potrzeby zmieniać i robić sondy.
Masz dziwne skojarzenia, że od nazwy np.szkoły uzależniona jest atmosfera
w szkole.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Pani Zdzisławo .... Były ... nie plecie , widząc co teraz dzieje się w Polsce , wszystko jest możliwe .............. skąd pani wie że nie zmienią na imię jakiegoś świętego ?... Nasz rząd jest nieobliczalny ! i nigdy nic nie wiadomo :roll:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

tyko nie świętego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
moim zdaniem nie ma takiej potrzeby , no chyba ,że będzie likwidacja gimnazjum i zostanie tylko podstawówka . ale do tych zmian jeszcze DALEKO . nie siejmy paniki , bo jeszcze nic się nie dzieje .
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

no to ja już wolę o tym PRL -u pisać , niż obszczekiwać rodzinę p. Polakowej
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Nikogo nie należy "obszczekiwać" Amelko, chociaż jeżeli chodzi o mecenasa to nie masz takich obiekcji. A Pismo głosi: Kto miecze wojuje...
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

A jednak p.B .......""nie chcem, ale muszem"" drogi mecenasie 8)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Amelka..... :lol: następny żarecki detektyw :lol: :?:
Post Reply