Wykonanie budżetu Gminy Poraj za I półrocze 2015

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Wykonanie budżetu Gminy Poraj za I półrocze 2015

Post by Zdzisława Polak »

Dla zainteresowanych link do sprawozdania zamieszczonego na stronie internetowej Urzędu Gminy Poraj
http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=3259
Miłej lektury.Zapraszam do czytania.
pozdrawiam
ZP
Byly
VIP
Posts: 736
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Zdzisławo, kazałaś nam to czytać i wszyscy zamilkli :shock: :shock: :shock:
Dzisiaj piszą na onecie o Porębie http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/p ... twa/4enb4t
Co to będzie dalej z nami :roll:
Już niedługo władzę przejmie PiS, to może coś naprawią :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Były
Ja nic nie kazałam. Chciałam tylko ułatwić zapoznanie się z sytuacją finansową naszej Gminy.
Jak Państwo zauważyli sytuacja w naszej Gminie jest jeszcze gorsza niż w Porębie ponieważ w Porębie zadłużenie jak mówi sam burmistrz wynosi tylko 8 mln. zł a u nas około 22 mln. ( patrz załącznik Nr 11 tj Wieloletnia Prognoza Finansowa poz.6 -wydatki jest napisane stan zadłużenia Gminy
na dzień 30.06.2015 wynosi 21.202.913 zł)
Jak wiemy nasz Pan wójt ogłosił przetarg na kolejny kredyt w kwocie 5 mln.zł.
O Porębie jest program na Onecie (jak piszesz) a o Gminie Poraj nikt nic nie pisze. Ukazują się jedynie w naszej lokalnej prasie informacje przygotowane przez Urząd Gminy jako artykuły sponsorowane (czyli opłacone przez U.G.)
W I półroczu b.r. na promocję gminy wydano 86.176, 04 zł (patrz w Budżecie -wydatki rozdział 75075)
Obsługa długu publicznego czyli same odsetki od kredytów i pożyczek
za I półrocze b.r. to 414.000zł. (patrz rozdział budżetu-wydatki 75702).

Oj, przydałby się podobny program o gminie Poraj.
Co dalej z nami pytasz? Już dawno pisałam i mówiłam, że konieczny jest program naprawczy finansów gminy .
Pozdrawiam
ZP
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

w ZL ciągle piszemy o tych długach, a w Poraju CISZA,
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

A pani jako radna ma jakieś pomysły na poprawę finansów gminy, tylko niech pani znowu nie pisze o wydatkach na promocję czy sport bo to są grosze w całości. Ja uważam, że radni są teź od tego żeby proponować jakieś rozwiązania a nie bez przerwy labidzić, a od programu telewizyjnego ani nie przybędzie pieniędzy ani nie zmniejszą się długi.
Pozdrawiam..
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Klaro
Oczywiście, że miałam i mam wiele dobrych pomysłów by nie dopuszczać
do takiego zadłużania gminy. Ale P.Wójt wie zawsze lepiej.
A ja za szczere i uczciwe podpowiedzi jestem "niszczona"i "wkładana do wora" ustami naszego P.Wójta.
W tej sytuacji nie mam nic do powiedzenia.

pozdrawiam
ZP
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Np. Nie promować gminy w telewizji lokalnej wCz. Po co nam ta promocja. Mniej pieniędzywydawać na imprezowanie :cry:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

-Zdzichu ty to piszesz byle pisać nawet wtedy gdy nie masz nic mądrego do powiedzenia, a ja chciałabym poznać opinię radnej na temat przyczyn tego zadłużenia gminy, bo moim zdaniem to rozbuchane inwestycje są tego powodem, ale nigdy nie słyszałam z wypowiedzi radnych, które inwestycje były zbędne, może coś na ten temat pani Zdzisławo.-
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

A tyKlaro ciągle prowokujesz, jeśli jesteś taka ciekawa iżądna odpowiedzi to jedź na sesję i zapytaj . Tam będą wszyscy radni , udzielą Ci konkretnych , wyczerpujących odpowiedzi :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Klaro
Ty piszesz prowokująco. Prosisz o wymienienie zbędnych inwestycji po to tylko , żeby się potem spierać ze mną( bo Twoim zdaniem jest inaczej).
To Ci się nie uda.
Ja mogę stwierdzić jedno, że wszystkie inwestycje wykonane są potrzebne. Pamiętać jednak należy o tym, że jedne są bardzo potrzebne jak np. nasza kanalizacja gdyż gminie grożą kary za brak skanalizowania i to już od 2016r.
Inne inwestycje są mniej potrzebne jak np.
- wykonanie boiska przy szkole w Kużnicy St., która planowana jest do zamknięcia z uwagi na małą ilość dzieci.
-wykonanie w szkole w Choroniu ogrzewania przy pomocy pompy geotermalnej (wprawdzie w 80% ze środków unijnych) ale spowodowało to 10-cio krotny wzrost zużycia energii elektrycznej , która potrzebna jest do pracy tej pompy oraz konieczność wymiany instalacji elektrycznej, oraz zwiększenie przydziału mocy energetycznej a na dodatek konieczne było wykonanie gazowego ogrzewania alternatywnego bo pompa zawodziła. Tak więc inwestycja niby przydatna ale powodująca duże koszty bieżące.
-mógł również poczekać zakup samochodu gaśniczego dla OSP Choroń
( są tam 2 duże , sprawne samochody gaśnicze).
-po co nam było ponosić koszty utrzymania Centrum Informacji Turystycznej w budynku dworca w Poraju.
-po co nam dzierżawa terenu pod ryneczek w Poraju za ponad
4.000 zł/m-c od osoby prywatnej przecież był ryneczek na terenie gminnym.
-po co nam było utworzenie gminnej Spółki Poreco , która generuje duże koszty i straty?
-po co nam było utworzenie ZEASU - co nam to dało? tylko zbędne koszty.
-nie wspomnę już o złym wykorzystywaniu mienia komunalnego i samochodu służbowego oraz o wzroście zatrudnienia w UG o 100% to wszystko generuje ogromne koszty.
-po co i komu potrzebna jest nowa ,piękna droga w Choroniu pomiędzy ulicą Wolności a ulicą Partyzantów( do czyich działek prowadzi)?
-po co gminie koszty wytyczania dróg w lesie gdzie nikt nie mieszka ani nie buduje?
Mogę tak jeszcze długo wymieniać. Ale po co? Co to da ?
Klara i tak powie , że to ja nie mam racji bo jestem w mniejszości.

Dodam tylko jedno , że gminą należy tak zarządzać jak własnym budżetem domowym w sposób gospodarny, oszczędny i racjonalny.
W myśl zasady "tak mnie znać jak mnie stać"
Cóż to za osiągnięcie budować tylko za kredyty i pożyczki?
Pozdrawiam
ZP
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ZDZICHU.... Ja po prostu pytam, podejrzliwy głupku a pani Zdzisława adwokata nie potrzebuje....
Dziekuje p. Zdzisławo za odpowiedz , nie będę się z panią spierać , bo ja jestem szeregowym mieszkańcem Ż-L i nie jestem tak zorientowana jak pani
, dziwi mnie tylko że inni radni siedzą tak cicho ...
Pozdrawiam ...
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Klaro :!: ty wstrętny BABSZTYLU....odczep się głupkowata JĘDZO :lol: pozdrawiam i miłego dnia Ci źyczę 8)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Ubodło cie.... ZDZICHU.... nie każdy musi słuchać i czytać tego co masz do powiedzenia !!!
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

:shock:
zg
VIP
Posts: 538
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Klaro..." Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli." a Zdzicha nie zmienisz....
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Klaro
Dziękuję Ci za wspaniały Twój wniosek "dlaczego inni radni siedzą tak cicho"
Dodam jeszcze, dlaczego inni radni na to pozwalają? Przecież to radni stanowią prawo w postaci uchwał a każdy wójt czy burmistrz jest tylko wykonawcą tego lokalnego prawa. Dlaczego radni zgadzają się na każdy wniosek i na każdą propozycję wójta bez względu na jej skutki?
Pozdrawiam
ZP
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Pani Zdzisławo - Ja chętnie poznałabym rację tych innych radnych, bo na pewno mają swoje argumenty, kiedys jeszcze wypowiadała się Barbara, teraz nie uświadczysz wypwiedzi innych radnych. Próbowałam czytać protokoły z sesji, ale są wyjątkowo nudne i formalistyczne. W nich nie ma żadnych dyskusji nad uchwałami rady. Pewnie takie dyskusje są na komisjach, a przecież nie będziemy chodzili na komisje. Może by pani jako radna powiedziała innym radnym o naszym forum, przecież na nim może się wypowiedzieć każdy radny nie tylko ten z Żarek Letniska. A przecież temu panu rzecznikowi prasowemu z gminy też by korona z głowy nie spadła gdyby na naszym forum przedstawiał stanowisko gminy, byłoby to na pewno taniej niz drukowanie artykułów w gazetach.
Pozdrawiam....
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Klaro
Inni Radni z Gminy Poraj i Pan Rzecznik Urzędu Gminy wiedzą o tym forum i być może się wypowiadają ale jak widać anonimowo.
Jest pewna grupka radnych starszych wiekowo , którzy nie nabyli umiejętności korzystania z internetu.
Protokoły z Komisji też nie są tajne, można je czytać na BIP-ie Urzędu Gminy Poraj.
pozdrawiam
ZP
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Ciekaw jestem co ta Klara jeszcze wymyśli :lol:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ZDZICHU.... nos w sos ....zęby w otręby :lol: :lol: :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Klaro i Zdzichu
Proszę Was dajcie spokój . Takie wzajemne pyskówki nic nie dają. Szkoda Waszych nerwów. Dyskutujmy o problemach to jest mile widziane.
Trzeba potrafić różnić się pięknie.
Pozdrawiam i życzę miłego odpoczynku.
ZP
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

SZ.P.Zdzisławo, bardzo mi przykro, ale zemnie już taki malutki, nieobliczalny ZIMMY DRAŃ....i w myśl zasady, KTO SIĘ CZUBI, ten się LUBI
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zimny drań, z kiepską znajomością polskiej ortografii.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Wiele osób na forum ..... nie przywiązuje wagi do orografii.... szkoda bo kiedyś nas tego uczono a teraz i w szkołach nie przykłda się uwagi do pisowni :lol: :lol: :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Największy problem mam z wyrazem ALKOHOLICZKA :lol: 8)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Nawet nie wiesz Zdzichu, który wyraz napisałeś niepoprawnie, bo z określeniem własnej osoby nie masz już ortograficznych problemów.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

:shock: łatwiej jest MENEL z najwyższej półki :lol: :lol: :lol:
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Na BIP poraj jest ocena Regionalnej Izby Obrachunkowej Katowice
wykonania budżetu gminy Poraj za I półrocze. Można przeczytać.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
Post Reply