OJ BĘDZIE , BĘDZIE ZABAWA

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

OJ BĘDZIE , BĘDZIE ZABAWA

Post by BARBARA »

Będzie się działo ... W najbliższą sobotę, w amfiteatrze, bo grać będzie niezawodny Romaczek, a ponieważ zabawę sponsorują wszyscy właściciele barów, biletów wstępu nie będzie. POCZĄTEK GODZ.20
Szampańskiej zabawy życzę.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Zabawa była przednia, ale chyba trzeba by zaangażować kogoś do pilnowania porządku aby Romkowi nie wchodzili tancerze na scenę...:)
no i koniecznie trzeba naprawić "parkiet" bo już się wysłużył i się sypie....
a niefajnie się tańczy na gruzie.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Zabawa była fajna. Uczestnikom dopisywał humor, pogoda wytrwała do końca. Oprawa muzyczna dobra. Wszyscy się ubawili.
Jedyny mankament to sypiący się "parkiet ".
Taniec na takim podłożu jest wstrętny, mało tego,że pod butami przesuwa się żwirek i większe kamyki to jeszcze się okropnie kurzy.
A za tydzień mamy Folkloriadę i w związku z tym dużo zaproszonych gości
jak co roku.
Myślę, że P.Dyrektor GOK-u i Kierownik Gospod. Komunalnej U.G. nie wiedzą , że w takim stanie jest ten "parkiet".
W tej sytuacji musimy stanąć na wysokości zadania i zrobić szybko nową wylewkę.
Pozdrawiam
ZP
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

jak zwykle w "czynie społecznym ", a może UG zapłaci :roll:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

A cóż na to nasz lokalny gospodarz, przecież taki stan parkietu jest od początku sezonu, czyżby uszło to jego uwadze? Sołtys jest przecież gospodarzem amfiteatru, może zamiast "rewitalizować" ulice i budować kanalizację zajmie się zorganizowaniem szybko wylewki, a rachunek przedstawi gminie. Wójt jest na razie na urlopie, więc zanim gmina podejmie decyzje to nie będzie czasu by beton związał. PANIE SOŁTYSIE, DO DZIEŁA.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

nie wiem czy sołtys czy wójt ale ktoś powinien naprawić tę wylewkę bo czasu do folkloriady już zostało niewiele i będzie wstyd!
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

GOK jest odpowiedzialny za imprezę. Moim zdaniem należy zwrócić się z tym problemem do p. dyr GOK-u :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Uzyskałam informację od Z-cy Kierownika Działu Gospod. Komunalnej
Urzędu Gminy, że nie tylko do Folkloriady ale do końca tego roku nie jest przewidziana nowa wylewka na " parkiecie" w amfiteatrze.
Na dzień dzisiejszy zaplanowano tylko zamiatanie.
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Chyba powinny być zabezpieczone środki finansowe na takie ewentualności, przecież niedługo imieniny hrabiny. Jak to będzie wyglądało z takim podłożem.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

A może zrobimy to .... w czynie społecznym :) przecież to dla nas ! skoro gmina ma nas w ...... zróbmy to sami , mamy przecież ludzi którzy się na tym znają i mamy firmy które _ użyczą materiału ..... fajnie by było :) :)
widz
VIP
Posts: 714
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Fajnie by było Klaro zrobić w czynie społecznym.
Ale rozważ, pożytki z placu obok PKP czerpie gmina , imprezę (Folkloriadę)
organizuje GOK i też zbiera do swojej kasy wpłaty od"wesołego miasteczka" za cały tydzień pobytu oraz od innych osób i firm, które będą handlować lub się reklamować w trakcie Folkloriady , to dlaczego kosztami mamy się obarczać sami?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

A pieniądze z opłaty targowej :?: już dawno powinni zrobić wylewkę i porządki wokół amfiteatru :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Tak jest , macie rację. W dniu dzisiejszym oglądałam stan przygotowań amfiteatru do imprezy. Było tam 3 Panów ,którzy rozpoczęli malowanie ławek i drewnianych części sceny. Parkiet do tańca nie był nawet pozamiatany. Zobaczymy co dalej?
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Pani Zdzisławo ..... co w pani ustach znaczy .... zobaczymy...? ? ? pani powinna wiedzieć ....co dalej , to my szare ludki .... zobaczymy ?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Zobaczymy w sobotę , może GOK co ś wykombinuje :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Klaro
Wiem jedno, że gmina w tym roku nie będzie remontować naszego amfiteatru ( co już wcześniej napisałam) ,obiecano nam tylko zamiatanie.
Wiem również , że pomysł wybudowania amfiteatru zrodził się kiedyś w głowach naszych mieszkańców na okoliczność uczestniczenia Żarek Letniska w konkursie " Złota Miejscowość Radia Katowice".
Wtedy to przy wielkim zaangażowaniu sił i środków naszych mieszkańców przy finansowym wsparciu sponsorów wybudowaliśmy nasz piękny leśny amfiteatr.
Dotychczas kolejne Rady Sołeckie mając pewne dochody dbały jak mogły o jego przyzwoity stan i wygląd. Ostatnio jednak Gmina pozbawiła Radę Sołecką możliwości pozyskiwania dochodów więc musi wziąć na siebie również obowiązek remontowania amfiteatru, ponieważ Rada Sołecka Ż.L. nie ma środków.
Tak więc czekamy na działania Gminy.
Pozdrawiam
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Klaro zrobienie takiej wylewki równo i porządnie to nie jest wcale prosta sprawa. Skąd weźmiesz piach, cement, zbrojenie, betoniarkę i ludzi?
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

wszystko jest w zasięgu "ręki", trzeba tylko trochę szczerych chęci :roll:
wbrew pozorom w Ż.L. jest bardzo dużo społeczników i daeczyńców. 8)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Jestem tego zdania co Małgosia ..... może nasi..... notable .....podadzą rękę TYM.... co wiele mogą a potrzebują tylko .....dobrego słowa ....a dla swojej miejscowiści nie poszczędzą środków :)
Kmicic
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2009, 19:06

Post by Kmicic »

Stara wylewka była wykonana przez mieszkańców- w większości emerytów i rencistów za sołtysowania pana sołtysa mieszkającego na ul.Wiejskiej. Był też stosowny napis z datą tego czynu w lewym narożniku od wejścia. W ostatnich latach ktoś celowo lub nieświadomie palił tam ogniska by zatrzeć te ślady. W ubiegłym roku położono nową wylewkę (byłem świadkiem jak 3-panów z gminy mazało pędzlami jakąś zaprawę-nie jestem fachowcem w tej materii ale mnie się to nie podobało ).Gdy wyjawiłem swoje wątpliwości to mi powiedziano, że tak jest dobrze , że kierownik tak im kazał. Zatelefonowałem do owego kierownika który rozwiał moje obawy powołując się na znajomość sztuki budowlanej. Obecnie ten Pan awansował z gminy do powiatu-a my teraz się głowimy jak poprawić pozostały bubel.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Małgosiu, zgadzam się z pierwszą częścią twojej wypowiedzi , a co do drugiej mm zdanie niestety odmienne i wiem coś o tym. Przede wszystkim jednak brakuje w Żarkach gospodarz z inicjatywą i prawdziwą, a nie deklarowaną troską o dobro mieszkańców i miejscowości. Słów i obietnic przy wyborach było dużo, a co pozostało to widzimy w centrum. Jak zwykle zaniedbane trawniki, brudne ulice, gablota Rady Sołeckiej z 2 starymi ogłoszeniami, wyrośnięta trawa w parkach i gruz na parkiecie amfiteatru. Ktoś się pewnie zlituje i przed sobotą ten parkiet zamiecie, a reszta pozostanie bez zmian. I tak zaprezentujemy gościom naszą miejscowość, "A wszystko to oczywiście wina GMINY."
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Przepraszam, że się wtrącam....droga Basieńko już raz pisałem , że " zgoda buduje, a kłótnia rujnuje.....nie miej pretensji, bo dziś byłoby zupełnie INACZEJ :lol:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ZDZICHU..... widzę że czepiasz się nie tych , których powinienieś , z tego co czytam na forum , to widzę że wszystko co jest złe w Ż-L to wina byłej radnej ..... czyżbyś miał jakieś ....papiery na nią ? :shock: :shock: :shock:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Klaro...i ty i Basieńka, doskonale wircie, że mam rscję :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Parkiet w amfiteatrze jest pozamiatany ale powierzchnia jest bardzo nierówna.
Rozmawiałam dziś w UG również z Z-cą kier. Gospodarki Komunalnej w sprawie tej nawierzchni. Powiedział, że ma pomysł wylanie tam odpowiedniej
warstwy asfaltu ale nie w tym roku.
ZP
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

będą pieniądze , to i amfiteatr wyremontują :?:
Jutro impreza i tak będzie udana , tyle atrakcji . Jest fajnie i kolorowo :wink:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Ciekawe jak na tym dziurawym "parkiecie" tancerze będą wywijać oberka, kujawiaka czy też zbójnickiego.....
widz
VIP
Posts: 714
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

No i jaka była zabawa na tej dziurawej posadce ?
Nikt sobie nogi nie skręcił?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
Post Reply