Historia Żarek Letniska

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Historia Żarek Letniska

Post by BARBARA »

Nakładem Centrum Informacji Turystycznej Gminy Poraj ukazało się opracowanie historii naszej miejscowości.Jest to pierwsza całościowa publikacja oparta na aktualnie dostępnych materiałach. Być może po jej ukazaniu, osoby posiadające dokumenty, potwierdzone informacje lub inne materiały dotyczące naszej miejscowości zechcą je udostępnić, a wtedy możliwe będzie drugie wydanie rozszerzone i uzupełnione.
Publikację można otrzymać w kiosku Kolportera i w kwiaciarni pana Seleweta.
Egzemplarz jest bezpłatny i stanowi upominek Wójta Gminy i autorki opracowania dla mieszkańców naszej miejscowości z okazji 100-lecia Żarek Letniska.
Last edited by BARBARA on 22 Jul 2015, 07:00, edited 2 times in total.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Autor ,....o ile pamiętam, to BARBARA 8)
zg
VIP
Posts: 538
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Pani Basiu, zrobiła Pani kawał dobrej roboty. Bardzo dobre jest to opracowanie, mnóstwo dat, nazwisk i faktów historycznych oraz ciekawych grafik. Wiele przydatnych informacji. Moje gratulacje i uznanie za wkład pracy.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Dzięki za dobre słowo.
Do druku przygotowana jest także najnowsza mapa Żarek Letniska, poprawiona i zaktualizowana. Czeka na sponsora i wydawcę.
zg
VIP
Posts: 538
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Bardzo by się przydała taka mapa, szczególnie duża na tablicy w centrum Żarek. Dla przyjezdnych, kurierów itp.
zg
VIP
Posts: 538
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Na 32 stronie opracowania jest rycina Dokumentu nadania ziemi z 1951 r.
W dolnej części tego dokumentu jest zapis:
"Nabywca ma prawo wspólnego użytkowania działek z tego samego majątku oznacz. nr. 29, 30, 98, 242, 243."
Czy ktoś się orientuje jak należy to rozumieć?
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

W tym wydaniu historii jest wiele błędów i nieścisłości.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Widz już ma swoje zdanie :lol: :lol: :lol:
zg
VIP
Posts: 538
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Widzu jeśli masz jakieś materiały to ja chętnie poczytam, podeślij na priw lub udostepnij na forum.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Widzu będę bardzo zobowiązana jeżeli podasz chociażby na tym forum te błędy i nięścisłości, oczywiście poparte wiarygodnymi źródłami, a nie zdaniem jednej pani, która opowiada, że tych "błędów i nieścisłości" jest 17, bo jej zdaniem było inaczej. Solennie obiecuję przeanalizowanie wszelkich uwag, konkretnych uwag, bo jak zaznaczyłam w pierwszej swojej wypowiedzi, zawsze może być wydanie drugie, poprawione i uzupełnione.
Tym, którzy chcieliby podzielić się swoją opinią podaję mój adres mailowy
tamaryszek3@op.pl
Post Reply