Basen już czynny

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Basen już czynny

Post by jasiek »

Mamy już czynny basen codziennie w godzinach 10:00-20:00. Wstęp na basen jest bezpłatny a nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy WOPR. Możemy korzystać z szatni, sanitariatów, natrysków, z których leci ciepła woda :lol: Plaża piaszczysta, plaża trawiasta, wszystko pięknie, tylko jak tu się rozebrać, jak tak zimno :cry:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Jak tu wejść do wody , skoro do basenu dopływają ścieki z niektórych
domostw? A czyszczenie basenu było tylko częściowe.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

widzu..... jak jesteś ...guru .... to działaj ,by było lepiej , a tak nawiasem pisząc ..... kto zapewni słońce i pogodę by można było korzystać z basenu ? :D :D :D
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

widzowi, zawsze źle, basen, źle wyczyszczony, ścieki spuszczają do basenu, na sesji widza obrażają - masakra :x
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Nazwałeś się Zielony czyli powinieneś być proekologiczny.
Jest to tylko iluzja, gdyż Tobie nie przeszkadzają nawet ścieki wpuszczane do rzeki , które dalej płyną do basenu.
Sądzić można, że Ci się to rozwiązanie kanalizacyjne podoba?.
Nie podoba Ci się za to ten kto o tym pisze i ocenia krytycznie takie zjawisko.
Można Ci tylko współczuć takiego podejścia do życia.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Chodziło mi, że Ty z niczego nie potrafisz się cieszyć, że basen otwarty, że ciepła woda, a Ty widzisz wszędzie ZŁO. Oczywiście, że nie popieram wypuszczania ścieków do Czarki, czy spalania w kominach wszystkiego co palne. Wyszedł mi taki skrót myślowy :lol:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Ten problem istnieje już od lat ..... każdego lata wchodzi .... na tapetę.... jest dyskusja , czasem kłótnia między forumowiczami a problem nie znika .... radni mają ....ważniejsze .... sprawy niż ekologia i basen.... może są zbyt starzy i nie korzystają z kąpieli !!! :D :D :D
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Skoro basen jest czynny do 20 stej to dlaczego prysznice są zamykane ok 17-18?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

zg
Jutro też zapytam o czas zamykania natrysków na basenie.
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Z góry dziękuję, bo warto się po kąpieli w basenie umyć w czystej wodzie...
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

zg
Pan Wójt dzisiaj na komisji odpowiedział, że jest to nieprawdą co napisałeś.
Twierdził,że prysznice są otwarte tak jak basen do 20 godziny codziennie.
Jeżeli jest lub było inaczej to prosi o taką informację na piśmie do Urzędu Gminy.
To możesz tak zrobić.
Pozdrawiam
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Niestety Pan Wójt się myli. Sanitariaty owszem były otwarte ale prysznice nie.
Są na to świadkowie, których na forum nie będę podał z nazwisko bo mogą sobie tego nie życzyć. Ale mogą to również potwierdzić obecnie pracujący ratownicy. W ubiegłych latach taka sytuacja miała miejsce wiele razy, tłumaczono się, że się szambo przepełnia. Ale we wtorek ludzi nie był dużo a i tak zamknięto prysznice. Ja owszem mogę zgłosić to na piśmie jak będę w Poraju bo na maile niestety Urząd Gminy nie odpowiada.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

wyślij pismo listem poleconym, najlepiej z potwierdzeniem odbioru, może wtedy zareagują :wink:
a tak na marginesie ..skoro kolejny kredyt biorą , to chyba na wszystkim OSZCZĘDZAJĄ :!: :twisted:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Taniej wyjdzie podjechać do gminy i złożyć pismo na dziennik.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Piątek 17 lipca godz. 19-40, basen,jeszcze dość gorąco....
sanitariaty i prysznice zamknięte, ratownicy przebrani w "cywilne" ciuchy siedzą na ławce koło WOPR-ówki. Sprzęt pochowany....w wodzie ok 10 kąpiących się osób w tym sześcioro małych dzieci.....
a basen podobno czynny do godz. 20 stej.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Jest przecież GOSPODARZ tego obiektu niejaki pan Widawski z Masłońskiego, najlepiej na bieżąco zwracać się z uwagami do niego. Sołtys też miałby coś tu do powiedzenia, ale po blamażu z siłownią realizowaną z funduszu nomen omen sołeckiego pewnie woli się nie wtrącać.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Pani Barbaro widocznie temu Panu bardzo śpieszy się do domu skoro zamyka przed czasem, może lepiej żeby basenem opiekował się ktoś miejscowy....
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Pan Widawski też przecież miejscowy? Pewnie wygrał przetarg i on zarządza basenem. Trzeba przystąpić na przyszły rok do przetargu, wygrać i wziąć sprawy w swoje ręce.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Były zanim wygram przetarg i wezmę sprawy w swoje ręce, chciałbym się obmyć pod prysznicem po kąpieli w basenie i przebrać w suche kąpielówki ale w tym roku.
Wiem, że można to zrobić w krzakach pośród komarów, tylko po co w takim razie są pomieszczenia socjalne?
Last edited by zg on 18 Jul 2015, 10:33, edited 1 time in total.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Co Ty Były opowiadasz?
Pan Widawski -sołtys Masłońskiego
jest pracownikiem gminy na etacie zobowiązanym do gospodarzenia na basenie.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

to oznacza, że Gmina zrządza, basenem. Przecież podpisuję się Były, kiedyś byłem Stały :lol: tyle wiem co napiszecie i co jakiś czas coś usłyszę :roll:
ktoś
Posts: 9
Joined: 21 Jul 2015, 20:19

Post by ktoś »

Witam, wbrew temu co piszecie tutaj o ratownikach WOPR chciałbym ich pochwalić. Postarajcie się czasem ich zrozumieć i zauważcie, że w ubiegłym roku było ich dużo więcej, a teraz muszą radzić sobie we dwójkę. Poza tym gdy byłem ostatnio Pani Ratownik była i pilnowała równo do godziny 20. Ratownicy mimo ciężkich warunków, są zawsze uśmiechnięci,mile nastawieni do ludzi, a przede wszystkich profesjonalni. Dlatego też doceńmy ich odpowiedzialną pracę i nie wieszajmy na nich psów.

PS. Sanitariaty też są otwarte do 20. Pozdrawiam i całuje śliczną Panią Ratownik, której obecność sprawia, że człowiek chce się topić :D
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Wszystko jest OK, tylko żeby nikt się nieutopił....prokurator niebędzie miał litości i zrozumienia dlaczarującej p. ratownik . :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

nie utopił.....
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

nie będzie...
ktoś
Posts: 9
Joined: 21 Jul 2015, 20:19

Post by ktoś »

Z tym topieniem to tylko taki żarcik po prostu chcialbym zeby ktos, o takiej urodzie jak Pani Ratownik mnie ratowal :)
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Jestem po imprezie..jeszcze widzę w 3D . Idę na basen, popatrzećna śliczną p. r. :lol:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Szanowny "ktosiu", nikt tu nie wiesza psów na ratownikach. To co ja ew. piszę to są suche fakty. A fakt jest np.taki, że w niedzielę po południu mało co się nie utopiło małe dziecko na basenie. Zajście to zobaczyła matka lub babcia tego malucha i szybko pobiegła do wody na ratunek. Dziecko chyba w wieku ok 2-5 lat pływało w jakimś dmuchańcu i zachłysnęło się wodą, w sukurs podążył jakiś facet, chyba z rodziny. Miał wielkie pretensje do ratownika, bo ten pobiegł ostatni. Akurat w tym czasie piękna Pani ratowniczka poszła do baru po frytki.
Żeby było jasne, nie obwiniam ratowników, bo to tylko ludzie i potrzebują zjeść, skorzystać z wc jak każdy inny. Są też na pewno zmęczeniu upałem.
Po prostu zbieg okoliczności a winę za to co zaszło ponosi opiekun tego dziecka zostawiając go w wodzie , nawet płytkiej , samego. Bo dziecko trzeba pilnować.
2 ratowników to zdecydowanie za mało w dni wolne od pracy i upalne, gdy basen jest pełen ludzi. Ratownicy są skupieni na brodziku przy plaży a co by było gdyby potrzeba było ratować kogoś pływającego na odcinku od 1 schodków do wyspy..... Próbowałem policzyć w niedzielę kąpiących się od strony plaży.. to ok 100 do 150 osób i na pewno 2 osobom jest trudno wszystkich upilnować.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

I tak wygląda oszczędzanie :cry:
ktoś
Posts: 9
Joined: 21 Jul 2015, 20:19

Post by ktoś »

Dobrze, ze zauwazyles ze ratownik to tez czlowiek i potrzebuje zjesc .... Zajscie to owszem mialo miejsce ale skoro ludzie zostawiaja male dzieci same w wodzie to nie dziwcie sie ze 2 ratownikow to za malo
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

przecież napisałem, że się nie dziwię, i rozumiem ratowników, jesteś jednym z nich? czy Ci ludzie złożyli skargę?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Proponuję zatrudnić jeszcze 2 takie dziewczyny i będzie OK 8)
ktoś
Posts: 9
Joined: 21 Jul 2015, 20:19

Post by ktoś »

nie jestem jednym z nich ale staam sie ich zrozumiev
ktoś
Posts: 9
Joined: 21 Jul 2015, 20:19

Post by ktoś »

Pani Ratownik jest jedyna w swoim rodzaju nikt nie jest w stanie jej zastapic :D
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Nie będzie zrozumienia, bo życie ludzkie jest najważniejsze :!: powinni zatrudnić przynajmniej 1 ratownika lub zakupić obecnym pampersy i przenośne lodówki(będzie taniej i bezpieczniej) :?: :twisted:
ktoś
Posts: 9
Joined: 21 Jul 2015, 20:19

Post by ktoś »

Dlatego tez nie wieszajcie psow na ratownikach szczegolnie na Pani Ratownik to nie ich wina ze gminw oszczedza na naszym bezpieczenstwie
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Roxana, która była w ubiegłych latach też była niczego sobie...
ktoś
Posts: 9
Joined: 21 Jul 2015, 20:19

Post by ktoś »

tak tak ale ta mi sie bardziej podoba
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

coż .....de gustibus non est disputandum...
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

zg...ma rację , o upodobaniach się nie dyskutuje. Tak jak powiedziałem ważniejsze jest bezpieczeństwo . :!:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

ktosiu, spróbuj się podtopić na basenie gdy pobliżu będzie Pani ratowniczka...masz szansę na bliższy kontakt cielesny.... :-)
ktoś
Posts: 9
Joined: 21 Jul 2015, 20:19

Post by ktoś »

Podoba mi się ten pomysł :) Już się nie mogę doczekać .... :D
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Na naszym basenie w sobotę kilka osób dostało wysypki na ciele.
Ciekaw jestem jaka przyczyna?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Nawet kilkanaście, a przyczynę bada Sanepid.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Raczej nie sinice, tylko bakterie coli :twisted:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Biorąc pod uwagę nieustępujące od dłuższego czasu upały i objawy jakie mają ludzie, którzy się kąpali skłaniał bym się raczej do zdania, że to raczej sinice zakwitły.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

A czy to nie jest przyczyną -spuszczanie rurami ścieków do rzeki Czarki?
Ten preceder kwitnie u nas od lat.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

I co teraz ma do powiedzenia Zielony? Po kąpieli w basenie można wyglądać
jak podobizna Zielonego?
A co na to wójt Lukasz Stachera i jego sztab kryzysowy,ochrona środowiska?
Co na to radni, sołtys, rada sołecka, TPŻL?
Co na to Sanepid i ochrona środowiska w starostwie?
Wszyscy milczą a ludzie trują się dalej.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Basen zamknięty, zakaz kąpieli.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

widz.u.....z tego co czytam to widzę że nie wychodzisz z domu a wiadomości masz................ z zielonego lasu .... powiem co ja wiem i widzę , nikt w taki upał nie chodzi na siłownię ,..... no chyba że jest zdesperowany ..... a w sobotę wieczorem ja i moja przyjaciółka kąpałyśmy się wieczorem w basenie .... i co ? i nic .... nie mamy żadnej wysypki czy innych rewelacji ....woda była cudowna.... nie wiem czemu ? ale we wszystkim widzisz .... co innego niż reszta !!!!
Przeczytałam .....basen zamknięto .... co nie oznacza że w sobotę było jakieś szczególne zagrożenie !!!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Jest to niepokojące zjawisko, że w basenie pojawiły się jak piszecie -
sinice, bakteria coli. Ale mam nadzieję, że sytuacja ta przemówi wreszcie
do wyobraźni osób za to odpowiedzialnych i podejmą stosowne działania w tej sprawie. Będę nadal o to zabiegać.
pozdrawiam
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Czy wiadomo już coś na temat wody w basenie, kiedy będzie można się kąpać?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

W wodzie nic nie wykryto, żadnych bakterii. może komuś wyskoczył trądzik młodzieńczy a powiedział, ze to wina wody w basenie :lol:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

tak , tak masz rację zwłaszcza na 4 literach :twisted:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Tak też myślałem bo ja i wielu znajomych się kąpaliśmy w basenie i nie mamy żadnej wysypki...
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Znam drogę przepływu rzeki Czarka i często będąc na ulicy Zielonej , czuję silny odór pompowanego szamba , zapachy unoszące się w powietrzu są jednoznaczne , a gdzie to spływa , wiadomo do rzeki. Więc kąpcie się dalej , jak to kiedyś jeden powiedział że w g...ie nikt się nie utopił , ale zachorował.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Przeciż ta sutuacja trwa od lat ..... i każdego lata był poruszany ten temat ..i co ? i nic ....w tym roku .....przypiekło..... sloneczko i larum od nowa.Pani radna znów będze interweniować , co niewiele pomoże..... bo za chwilę ...jesień .....i nie będzie sprawy :lol: :lol: :lol:
A w przyszłe lato będzie temat do pisania na forum .... :D :D :D
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Kilka lat temu wykąpałem się w żareckim basenszambie :lol: i nigdy więcej do tego g....nie wlazłem. 8)
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Ja sie kąpie regularnie od lat i moja dzieciaki też i nikt nidgy nie dostał wysypki czy czegos tam.
Znam ludzi co maja tak wrazliwą skóre że wysypki potrafia dostać jak im past do zębów na dekolt spadnie i poleży tam 20 sek - nasz basen nie jest dla takich osób oczywiscie i to oni powinni o tym wiedzieć po pierwsze.

Nie twierdze że woda jest krystaliczna - wiadomo ze ludzie czasem szambo spuszczą, ale to jest basen przepływowy i to poza wstrętem niektórych problemu nie powoduje. Przecież na każde rozpoczęcie sezonu basen jest badany i jakoś dostaje zgode - chyba nie chcecie powiedziec ze Wójt jezdzi po domach wzdłuż Czarki i prosi o niewylewanie szamba jutro, bo bedzie badanie...

Z tych wpisów to moża wywnioskować że Wam ten basen przeszkadza i najlepiej to go zlikwidować. Jesli myślicie że sie doczekamy wypasionego basenu z fontannami, filtrami, molem dla łódek i co tam sobie jeszcze zarzyczymy... to myślcie dalej.
Jak bedzie wiecej takich donosów to sanepid to po prostu zamknie na stałe, a wójt wam powie ze nie jest przygotowany na grubsze wydatki i wszyscy bedziemy sie kapać w Czarce (woda ta sama) lub w Poraju (woda o wiele gorsza).
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

No cóżnie mam uczulenia, ale na samą myśl robi mi się mdło i po co mam puścić p..... i ulepszyć komuś kąpiel. :lol:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Polecam basen w Żarkach miasto, woda czysta, ludzi średnio, są ratownicy i dobre jedzenie na miejscu.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

tamte władze dbają , tam się da, a u nas " gnojowica " w basenie :roll:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Tam chyba nie ma jak wpuścić ścieków do cieku, który doprowadza wodę do basenu. Zresztą chyba miasto ma kanalizację.
Post Reply