Pozew zbiorowy do Sądu przeciwko spółce PROECO

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Pozew zbiorowy do Sądu przeciwko spółce PROECO

Post by Bruner »

Zamierzam złożyć pozew zbiorowy przeciwko spółce Proeco, rozmawiałem już z prawnikiem chętnie podejmie się tej sprawy. Mam ekspertyzę inżyniera do spraw gospodarki wodnej , który jednoznacznie stwierdził że ciśnienie , które jest w wodociągu jest dużo poniżej normy i nie ma możliwości normalnego funkcjonowania sieci wodociągowej. Niniejszym spółka nie wywiązuje się z umowy o dostarczaniu do odbiorców wody pod odpowiednim ciśnieniem , skoro jest brak ciśnienia to też jest brak wody w bardzo wielu domostwach. Na prawdę nie interesuje mnie to że pompa czy wodociąg jest stary , skoro ktoś podpisuje ze mną umowę że ma dostarczać mi to i owo na takie a nie inne pieniądze więc płacę i żądam by druga strona wywiązywała się z tego co podpisała. Będę zbierał podpisy , zamierzam to zrobić w jedną z niedziel około godziny 13 :00 , informację zamieszczę tutaj oraz na tablicy ogłoszeń. Kto chętny by wesprzeć ten pozew , jestem ciekawy ilu mieszkańców ma problemy z wodą , szczególnie gdy wraca się z pracy i zachodzi konieczna potrzeba skorzystania z kąpieli.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Pół niedzieli straciłem by umieścić sobie zielonego ludzika :wink:
Bruner już twój post spowodował, że ciśnienie wzrosło :lol: Rano gdy wszedłem pod prysznic myślałem, że mi ktoś zmienił natrysk i założył bicze szkockie, takie było ciśnienie :lol: :lol: :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

po takiej kąpieli jesteś uroczy :shock:
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

Post by Elutka »

ja tam mam bardzo dobre ciśnienie wody i nigdy tej wody nie brakuje
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

U mnie ciśnienie spada gdy jest sezon ogórkowy i wszyscy podlewają co się da.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Bruner
Proszę Cię ruszaj z tą akcją zbierania podpisów chętnie złożymy podpisy
i przygotujmy ten proces zbiorowy.
Mieszkańcy ulic na południe od Zielonej cierpimy na bardzo niskie ciśnienie
wody. Nie mamy zamiaru płacić za taką obsługę dostarczania wody.
Najwyższy czas wziąć sprawy w swoje ręce.
Bruner podaj kontakt telefoniczny.
Last edited by widz on 08 Feb 2016, 13:06, edited 1 time in total.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Co się dzieje z wodą na ulicy Podleśnej?
Z kranów leci brunatna , śmierdząca chlorem woda.
Dlaczego tak jest? Nasze interwencje w PORECO nic nie dają.
Proszę coś z tym zrobić.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

W dniu jutrzejszym tzn. 03.03.2016r o godz.11 w Urzędzie Gminy Poraj
odbędzie się Sesja Rady Gminy Poraj.
W porządku obrad jest punkt dotyczący podwyżki cen wody.
Będzie Pan Prezes Spółki Poreco.
Zapraszamy do wzięcia udziału w Sesji.
ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Rada Gminy Poraj zaproponowaną podwyżkę ceny wody zatwierdziła.
Pana Prezesa Spółki Poreco na Sesji Rady Gminy nie było (wójta też nie było).
Moje pytania typu:
-dlaczego podnosimy cenę wody,
-dlaczego koszty wzrosły,
-ile osób spółka zatrudnia,
-jakie są straty wody,
-dlaczego spółka kupiła gminną oczyszczalnie ścieków w Poraju oraz gminny budynek biurowca przy ul.Górniczej.Wydała tym samym 2,5 mln. zł. a przecież mogła z tego majątku korzystać jak dotychczas w oparciu o umowę użyczenia czyli nieodpłatnie.
-dlaczego spółka tworzy nieuzasadnione koszty?
Moje pytania pozostały bez odpowiedzi.
Tyle niejasności a jednak uchwała podjęta.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

To ile teraz konkretnie będziemy płacić za wodę ?
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Oj dużo, i te opłaty ciągle będą rosły. :roll: ale mnie to nie dotyczy , bo na mojej ulicy nie ma ani wody, ani kanalizacji i jeszcze dłuuuuugo nie będzie :wink: robią co chcą,, a my na to pozwalamy :?:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

POLSKA to dziwny kraj, pełen absurdów i niejasności :lol: ......gmina sprzedaje mienie spółce......spółka bierze kredyt , bo musi zapłacić gminie za budynek i oczyszczalnię.......żebyspłacić kredyt musi podnieść opłaty za wodę i ścieki......i kółeczko się zamyka , a mieszkańcy spłacają DŁUGI ( trochę zagmatwane, ale sprytne).... 8)
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

A nie pisałem wcześniej, że jak Poreco kupi ten biurowiec to cena wody wzrośnie....która to podwyżka w ostatnim czasie? Pytanie Amelki jak
najbardziej zasadne: dlaczego na to pozwalamy?
Pozostaje wykopać studnię i mieć wodę za darmo...
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

zg ..... i studnia nie wiele Ci pomoże , bo w wielu studniach , które są ... wody jest malutko !!! :( :( :(
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Proponuję ODWET...np. paliwo, można kupić w innym miejscu 8)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Od 01.04.2016r obowiązująca cena wody to:
- 2,98zł /m3,
- plus opłata abonamentowa 7.09 zł/2 m-ce.
Do momentu powołania spółki Poreco cena wody wynosiła 1,50zł/m3 plus abonament 1,50 zł / m-c. Czyli mamy o 100% podwyżki.
Jakie są przyczyny tej podwyżki:
- nieuzasadniony wzrost ilości pracowników administracyjnych,
-nieuzasadniony zakup oczyszczalni w Poraju i budynku biurowca w Poraju,
- ogromne straty wody(różnica pomiędzy ilością wody wydobytej a ilością wody sprzedanej) około 40% lub więcej.
-spółka nic nie robi wg mojej oceny aby koszty obniżyć lub przynajmniej utrzymać na stałym poziomie.
Ale co się ma przejmować i tak społeczeństwo za to zapłaci.
Pozdrawiam
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Ja pamiętam, jak cena wody wynosiła bodajże 1,30zł a pierwotnie chyba nawet 50 czy 80 groszy....ale cóż monopolista może wszystko, będzie podnosił ceny w nieskończoność? Ale czy tu ni ma zastosowania jakaś ustawa antymonopolowa?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

ZG
Spółka Poreco jest spółką ze 100% udziałem kapitału gminy.
Cenę wody i ścieków na razie zatwierdza Rada Gminy. Czyli społeczeństwo może wpływać na wysokość tych cen przez swoich radnych.
Zaś Radni moim zdaniem przed zatwierdzeniem Taryfy powinni wymagać od wójta lub od prezesa spółki informacji w zakresie kosztów spółki i ocenić jej gospodarność. Jak już pisałam wyżej radni zatwierdzili Taryfę przy braku niezbędnych danych. Uważam, że gdybyśmy zlikwidowali spółkę i wrócili do poprzedniego rozwiązania gdzie gmina zajmowała się zagadnieniem wody i kanalizacji to ceny obniżyłyby się znacznie.
Pozdrawiam
ZP
Last edited by Zdzisława Polak on 07 Mar 2016, 11:25, edited 1 time in total.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Czyli gmina funduje swoim mieszkańcom kolejną podwyżkę... to ciekawe ile będzie kosztować woda do tego krytego basenu co ma powstać...:)
niebieski
Stały bywalec
Posts: 60
Joined: 04 Jan 2016, 00:57

Post by niebieski »

pani Zdzisławo z całym szacunkiem ale nie da rady !!!
cała ta gmina to jedno wielkie GÓWNO.
Praca po znajomości.
Kto nie jest rodziną naszego ŁUKASZKA lub nie jest jego dobrym znajomym nie ma pracy .ludzie bez wykształcenia na wysokich stanowiskach w gminie co mogły by być jedynie sprzątaczkami .ALE WÓJT TO RODZINA PRZECIEŻ dlatego wygrał wybory
Prawdopodobnie firma PORECO to jakiś odłam pana WÓJTA tak jak stacja ORLEN [mama tata wójek ciotka babka dziadek a może przyjaciel ] dlatego te podwyżki. Kasę z tego napewno jakąś ma a wy szare myszki siedżcie cicho i płaćcie bo WÓJT ŻĄDZI .
Sami tego chcieliście !!!
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

niebieski...przykre , to co piszesz ale PRAWDZIWE :?: jedna osoba nie wygra z takim UKŁADEM :!:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Z układem nikt nie wygra, ale z ortografią niebieskiego też nie.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

niebieski ....sprawdź w słowniku , a potem pisz , bo faktycznie masz duży problem z ortografią 8)
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Przecież GÓWNO jest napisane prawidłowo, a to jest jest główny wyraz w całym poście, reszta jest mało ważna :lol: :lol: :lol:
niebieski
Stały bywalec
Posts: 60
Joined: 04 Jan 2016, 00:57

Post by niebieski »

Barbaro skoro jesteś taka dobra to wskaż mi ten błąd ORTOGRAFICZNY .Skończyłem tylko 5 klas podstawówki .Wybacz mi i popraw specjalistko od ortografii. :D
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

A ciśnienia jak nie było tak nie ma dalej, ale ważne że wszyscy poklepują się po plecach i jest gitara. Czas zainteresować telewizje tym procederem.
Post Reply