Ruch drogowy w ŻL

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Ruch drogowy w ŻL

Post by zg »

Zrobiło się cieplej i nasilił się ruch cyklistów, tudzież innych pojazdów jednośladowych.....to dobrze bo będzie kto miał przestrzegać przepisów ruchu drogowego i stosować się do znaków....
pytacie dlaczego?
jeszcze nigdy nie widziałem roweru zaparkowanego źle lub tak aby utrudniał ruch pieszym lub innym pojazdom....tak jak też rowerzyści jadący drogą z pierwszeństwem przejazdu muszą wyhamowywać przed samochodami wyjeżdżającymi bezceremonialnie z drogi podporządkowanej traktując jednoślady jak powietrze......
otóż drodzy kierujący samochodami! rower czy skuter to taki sam uczestnik ruchu drogowego jak każdy inny a przepisy ruchu drogowego (mówiące min o tym, że pierwszeństwo przejazdu jest ustalone przed wjazdem na skrzyżowanie {poprzez sygnały kierujących ruchem, znaki pionowe i poziome, ogólne przepisy RD}) dotyczą każdego dwu i jednośladów......
a na drogach nieutwardzonych drodzy automobiliści, jeśli nie ma znaków to obowiązuje pierwszeństwo dla nadjeżdżających z prawej strony, choćby to był rower czy nawet hulajnoga....
Przy okazji przypomnę ( choć na pewno wszyscy o tym wiedzą ), że gdy się robi sucho to się niemiłosiernie kurzy....więc kierowcy : warto zwolnić gdy widzicie spacerowiczów na nieasfaltowych ulicach....
postu tego nie kieruję do nikogo z forumowiczów....ale widząc co się dzieje na ulicach może warto poruszyć ten temat przy grillu na majówce ze znajomymi....
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Zobacz ZG co dzieje się na ul Raczyńskiej , na odcinku od ul. Słonecznej
do ul. Jasnej
Jak można tak utrudniać ruch na ulicy i chodniku?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Tam ktoś coś robi na swojej posesji przy samym ogrodzeniu...ale fakt, że zaparkowany duży bus zasłania widoczność skrzyżowania, to jest jednak wynik robót, ja miałem na myśli zwrócenie uwagi na złe nawyki kierowców samochodów wobec jednośladów, gł rowerzystów......
Asia
Gość
Posts: 13
Joined: 14 Dec 2014, 14:57

Post by Asia »

Widzu, przecież radnemu wszystko wolno...... :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Nie powinno być żadnych wyjątków, wobec prawa wszyscy jesteśmy równi.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

I po co piszesz takie głupoty i banały , ty jak palniesz to jak łysy o beton, tu brakuje zwykłej kultury i wyobraźni, a ty wyjeżdżasz z równością wobec prawa zupełnie jak pani Ogórek.
memento
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Igor .... nie tylko p. Ogórek w Ż-L jest radna która też" przestrzega" prawa ponad wszystko , a z tą równością wobec prawa jest tak samo jak jak z kulturą jazdy u nas :lol: :lol: :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Dobrze, że nie mieszkam w Ż. L. :lol: Jak Wy się wszystkiego czepiacie. :shock:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Igor lepiej byłoby może różową pałą palnąć o beton niż łysą?
Nie wiesz co piszesz. Chodnik wraz z pasem zieleni w ul. Raczyńskiej jest zagrodzony przez mieszkańców jednej z posesji co uniemożliwia ruch a ty piszesz o p.Ogórek.
Albo się obudź albo wytrzeźwiej.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

widz...u niw wiedziałam że jesteś różowy .... bardziej by pasowało na łyso ! a trzezwości ....życzę tobie , i rozumnego czytania postów !!! :x :x :x
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

A to ciekawe.
Ja piszę do Igora a odpowiada obrażona Klara. To która jest w końcu różowa ? chyba , że obydwie?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

a nie lepiej się przefarbować z różu na zieleń :roll: zielonemu zawsze wszystko ujdzie na sucho :lol: zielony zawsze może rżnąć głupa :lol: :lol: :lol:
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

ZDZICHU, czego się mnie czepiasz :evil:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Przepraszam ,nie chodziło mi o Ciebie , lecz o kolor włosów :?:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Łysemu najlepiej :lol: :lol: :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Ktoś zapytał łysego : Nie dała Bozia włosków?
Łysy odpowiedział : Dawała włoski ale różowe i nie wziąłem.
I tak różowe włoski odprowadziły od tematu zagrodzenia chodnika i pasa zieleni na ul. Raczyńskiej.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Widzu...daj spokój radnemu. Zrobi płotek i odgrodzi 8)
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

A czy ktoś widział pseudo remont na ulicy Zielonej?
Tymi kamieniami , które zostały użyte do załatania dziur , można jadąc na rowerze dostać w głowę. Kto w padł na tak idiotyczny pomysł by dziury w drodze łatać smołą z grysem. Nie wspomnę o uszkodzeniach które powstają na samochodach. Rowerem jadą już sobie przebiłem nową oponę ponieważ kamienie te mają ostre krawędzie i jeden z tych kamieni w bił się w oponę . Nic tylko pogratulować pomysłodawcom.
Ghispan
Gość
Posts: 11
Joined: 08 Jan 2014, 20:12

Post by Ghispan »

Bruner, jak to zobaczyłem to się załamałem. Nic tylko kurz, pył, lecące kamienie. No gratuluje pomysłodawcy.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Bruner
Podobnie załatano dziurę na ul. Szkolnej. Sypnięto trochę grysu..
Nic to nie dało bo grys teraz leży ale w otoczeniu dziury a dziura straszy z daleka. Takie sposoby remontu dróg asfaltowych zasługują na krytykę co
niejednokrotnie czynię i proszę aby remonty wykonywane były przez wycinkę uszkodzonej części i uzupełnienie gorącą masą asfaltową
- jak widać P. Wójt nic sobie z tego robi.
Powiem więcej nawet na dzień wyborów nie zadbano o nasz dobry nastrój.
W tym dniu szłam na wybory wraz z mężem i wnukami tym wyboistym chodnikiem i patrzyłam na te dziury w nawierzchni ul. Szkolnej
to źle pomyślałam sobie o rządzących .
Pozdrawiam
ZP
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Pani radna ..... czy tylko pani szła tą drogą ? a gdzie inni radni ? czy tylko moze pani prosić ? a nie można było z innymi radnymi .... Żądać !!! jesteście naszymi przedstawicielami *** naszym głosem (* i co ? i nic !!! UNIA EUROPEJSKA ktora daje piniądze ..... to nie lokalna władza !!! jesli są przepisy i należą sie pieniądze gminom to trzeba o nie walczyć !!! Przecież nie jest pani sama ..... tak mi się wydaje ....
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Klaro
Jak słusznie zauważyłaś niewygodne pytania , prośby i żądania naszym
gminnym władzom stawiam w osamotnieniu.
Żeby się o tym przekonać to należałoby uczestniczyć w posiedzeniach komisji Rady i Sesjach Rady lub czytać protokoły z Sesji i komisji , które publikowane są na stronie internetowej BIP Poraj.
Pozdrawiam
Dla przykładu ostatni protokół z sesji:
http://poraj.bip.net.pl/?a=2089
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

zg wracając do Twojego tematu, użytkownicy jednośladów również są uczestnikami ruchu drogowego jak i zarazem piesi, a więc i oni powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego.
Bardzo często spotykam rowerzystów, którzy jadą ulicą zamiast specjalnie stworzoną dla nich ścieżką rowerową.
Nagminnie wpadają na ulicę bez sygnalizowania zamiaru skrętu ręką, często lawirują między samochodami ładując się pod maskę ruszającego samochodu, popisując się tym samym iście ułańską fantazją.
Brak oświetlenia ani jakiegokolwiek odblasku po zmroku to już sprawa bez konkurencji na liście przewinień rowerzystów. Nie wiem czy to brak wyobraźni czy kompletna głupota, czy Ci ludzie nie zdają sobie sprawy, że po zmroku w ciemnym ubraniu są kompletnie niewidzialni dla jadącego kierowcy ?
Tak wygląda przestrzeganie przepisów przez rowerzystów drogi zg.

Podsumowując zrobiło się cieplej zrobiło się niebezpieczniej na drodze.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Święta racja ...... ślimaku :)
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

"Drogi" ślimaku.....to co piszesz to bezsprzeczna racja. Ale są 2 grupy ludzi na rowerach: rasowi rowerzyści, którzy mają ładne , sprawne i zadbane rowery. Jeżdżą w kaskach, w ciuchach rowerowych ( z Lidla :-), na rowerach często przytwierdzona: "pompka, trąbka i lewarek". Często jeżdżą całymi rodzinami, zwykle po terenie lub ścieżkach rowerowych.
Druga grupa to tzw:"zakupowicze", którzy rower traktują nie jak środek transportu tylko jak przedłużenie własnych nóg. Siadają na rower nie patrząc na to czy ma hamulce, dzwonek, oświetlenie, o kamizelkach już nie wspominając. Po prostu jest taka potrzeba chwili. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w małych miejscowościach i wsiach. Ale to nie znaczy, że takiemu rowerzyście nadjeżdżającemu z prawej strony kierowca auta ma nie ustąpić pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu nieutwardzonych dróg równorzędnych. Taka była idea mojego postu. Nieprzestrzeganie przepisów jest naganne zarówno w przypadku rowerzystów, pieszych czy aut, jednak Ci pierwsi i drudzy w konfrontacji najgorzej na tym wychodzą.....
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Oczywiście zg co do przepisów masz rację, należy ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającemu z prawej jeśli drogi są równorzędne, a stojącemu przy przejściu pieszemu trzeba się zatrzymać i go przepuścić.
Mnie chodziło o to, że rowerzyści i piesi są najsłabiej chronieni i sami powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i widoczność na drodze. Dla mnie może to być kamizelka z Lidla czy Biedronki, zwykłe światełko czy nawet odblask, nie ma to najmniejszego znaczenia, byle byli w porę widoczni na drodze.
Niedawno byłem świadkiem policyjnej akcji w Myszkowie łapania rowerzystów jeżdżących po chodnikach, obecność oświetlenia też powinna być obowiązkowa moim zdaniem.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Mój syn dzwonił w sprawie tandetnych remontów do gminy , ale oczywiście odprawili go z kwitkiem , stwierdzili że takie remonty wykonuje się wszędzie . Państwo wybaczą , ale pytam GDZIE ??? dużo podróżuje po kraju i takiego dziadostwa nie widziałem nigdzie indziej. Druga sprawa , jak długo będą "SZEWCOWAĆ" ulicę Skrajną , tam po prostu nie da się jeździć , nie chodzi mi o jakąś szybką jazdę , tam się nie da w ogóle jeździć . Co dwa miesiące w swoich samochodach muszę wymieniać drążki stabilizatora. Wypada zebrać wszystkie rachunki za te części i zanieść do gminy.
Post Reply