Dopłaty do ścieków

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Dopłaty do ścieków

Post by Zdzisława Polak »

W dniu dzisiejszym Rada Gminy Poraj podjęła uchwałę dotyczącą dopłaty
z budżetu Gminy Poraj w kwocie 0,60 zł do każdego m3 odebranych ścieków przez Firmę Poreco.
W tej sytuacji wszyscy mieszkańcy gminy zarówno posiadający dostęp do kanalizacji jak i niekorzystający z kanalizacji muszą współfinansować
zapłatę za ścieki tym mieszkańcom gminy , którzy swoje ścieki odprwadzają do gminnej sieci. Jest to bardzo niesprawiedliwe działanie
dla mieszkańców nieskanalizowanych miejscowości jak: Żarki Letnisko, Kużnica , Genzyn czy Masłońskie.
Mówiłam, skoro są dopłaty z budżetu gminy do 1m3 ścieków to proszę ustanowić też dopłaty do wywozu naszych szamb przez beczkowozy -wtedy będzie sprawiedliwie.
Pomimo mojego sprzeciwu uchwała na dopłaty została przegłosowana.
W związku z tym mieszkańcy Żarek L. Masłońskiego, Kużnicy , Gęzyna będą partycypować w kosztach za odbiór ścieków od mieszkańców z Poraja , Choronia i Jastrzębia gdyż tam kanalizacja jest.
Uważm,że każdy powinien płacić za siebie po co ta dopłata gminy?
Dopłata gminy do wody została już zlikwidowana tak więc cena wody wzrosła.
Pozdrawiam
ZP
Asia
Gość
Posts: 13
Joined: 14 Dec 2014, 14:57

Post by Asia »

Pani Zdzisławo w tej sytuacji należy walczyć aby w Żarkach jak najszybciej wybudować kanalizację i również korzystać z tego dobrobytu.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Asiu
Walczyłam i dzisiaj o tę kanalizację , chociaż ten I etap.
Ale z umowy z dnia 23.12.2013 zawartej z wykonawcą I etapu wynika termin zakończenia dopiero 31.03.2016 r.
Jak widać wykonanie tego etapu Pan wójt z premedytacją rozciągnął
na 3 lata (2013-2016).
A oczyszczalnia ścieków stoi i rdzewieje bez odbioru technologicznego czeka na ścieki. Czy to jest w porządku?
ZP
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

mozecie sobie walczyć..... nasz wódz " goły i wesoly " na nic kasy nie ma :lol: :lol: Cieszcie sie ,że Sołtysa macie niezależnego i że możecie bezproblemowo pomyśleć i zorganizować kolejne zebranie wiejskie :lol:
ja bym tego tak nie zostawił :?:
przechwalał się na zebraniu o jakimś dofinansowaniu , no to niech robi kanalizację w tym roku........
zg
VIP
Posts: 538
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Popieram stanowisko Pani Radej Z. Polak. Jeśli gmina ma pieniądze na dofinansowanie to uczciwiej było gdy dokładała do wody, którą każdy pobiera...a ścieki odprowadza nie każdy, bo choćby nawet ktoś chciał się podłączyć do kanalizacji to jak ma to zrobić skoro jej niema..?
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

Post by Elutka »

przecież sołtys obiecał na zebraniu wiejskim, że będzie walzył o kanalizację w ŻL , a i finansowanie potrafi załatwic. I co?
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Sołtys mówił o kanalizacji , ale o załatwieniu dofinansowania nie słyszałam :?: za to p. wójt coś mówił o dofinansowaniu :?:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

:lol: :lol: armia piwoszy "ściętej głowy" atakuje :oops:
trzeba przegrywać z honorem moje panie
:lol: :lol:
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

Post by Elutka »

ola wrote:Sołtys mówił o kanalizacji , ale o załatwieniu dofinansowania nie słyszałam :?: za to p. wójt coś mówił o dofinansowaniu :?:
Tak, tak masz rację. Na zebraniu o dofinansowaniu kanalizacji mówił wójt.
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

Post by Elutka »

Małgosia wrote::lol: :lol: armia piwoszy "ściętej głowy" atakuje :oops:
trzeba przegrywać z honorem moje panie
:lol: :lol:
" ścięta głowa", została ścięta tylko dlatego, że ŻL jeszcze nie dorosły do takiej osobowości. Ciekawej, społecznicy, ale mówiącej to co mysli. Poza tym lepiej być "armią piwoszy" niż osobą z innymi problemami. "Armia piwoszy" hahaha- Żarki bójcie sie, bo armia wkroczy i was zaskoczy
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

Post by Elutka »

tym razem zgadzam sięz radną panią Polak, bo takie dofinansowanie jest świństwem w stosunku do tych miejscowości, które nie mają ściekó i jest to jawna kpina z mieszkańców. Tym bardziej,że na zebraniu wiejskim, wójt podał termin zakończenia I etapu prac na koniec lipca tego roku, a nie na marzec 2016. Czasami mam wrażenie,że wójt nas za coś karze, tylko za co?
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Wójt nasz Pan i Władca karze nas za to, że w wyborach na wójta nie uzyskał w Żarkach L. 50% poparcia. I teraz nam pokaże. Czs się bać.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Zarczanie mu dają w kość. Takim załatwianiem spraw , to ondaleko nie zajedzie. :lol:
Post Reply