Wsparcie gminy dla najmłodszych

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Wsparcie gminy dla najmłodszych

Post by Lee »

Od września dzieci w Żarkach miały możliwość rozwijać swoje sportowe zapędy pod okiem trenera tenisa - jest kilka grup wiekowych i kiedy jeszcze pogoda na to pozwalała to zajęcia były na zewnątrz a potem przeniosły się na salę gimnastyczną. Rodzice byli zadowoleni, bo wójt zadeklarował ze będzie wspierał sport najmłodszych a zajęcia są bezpłatne, a wójt miał się czym chwalić przed wyborami.
Teraz okazje się że trener jeszcze pieniędzy od wójta nie dostał, bo ten wycofuje się rakiem z umowy. Nawet jak nic na papierze nie podpisał, to nie uczciwie zostawić chłopaka z niezapłaconą fakturą na kilka tysięcy. Prawdopodobnie tyle na jakąś tam Polonię wydaje w miesiąc, a tu tyle dzieciaków miało fajny (bardzo często pierwszy i jedyny) kontakt ze sportem i okazuje się że nie dość że zostanie "kwas" z rozliczeniem to większość tych dzieciaków nie będzie mogła chodzić dalej na tenisa kiedy będzie płatny.

W czym te dzieci są gorsze od porajskich, które z tego co słyszę maja o wiele bogatszą ofertę darmowych zajęć w przedszkolu, darmowe zajęcia ze sportów walki w szkole, lodowisko itd. Rozumiem, że Poraj jest większy, ale nie o tyle na ile wskazują te dysproporcje we wsparciu UG tego typu przedsięwzięć.
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

To nasza "oświecona" radna wiecznie krzyczy, że wójt wydaje za dużo na sport, i teraz mówi to samo. To po co wójt ma uszczęśliwiać Żarki na siłę, zrobi się na basenie lodowisko i mogą się dzieci ślizgać za darmo. Trzeba oszczędzać, żeby starczyło na dietę dla radnej.
memento
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

czy ty uważasz, że wojt liczy się z tym co mówią radni :shock:
jezeli obiecał przed wyborami , to teraz powinien wywiązać się z tych obietnic :lol: pieniądze owszem , ale HONOR TRZEBA TEŻ MIEĆ :oops:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Skoro radna mówiła wcześniej, że zadużo na sport to po co wójt podejmował przed wyborami kolejne zobowiązania.Dlaczego ze zdaniem radnych nie liczył się ? Jeśli zobowiązania takie podjął wójt to honorowo powinien się z tego wywiązać.
Igor podchodzi do tematu złośliwie i chce zrealizować przysłowie " cygan zawinił a kowala powiesili"
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Niestety miejscowość Poraj jest jakby " stolicą" gminy , ale powierzchniowo i pod względem liczby mieszkańców jest tylko troszkę większy od ŻL. Trzeba też pamiętać, ze ŻL to miejsce, które skupia sporo ludzi z Maśłońskiego, Nadwarcia, Nowej Wsi a nawet z Myszkowa.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Igorze i Widzu
Proszę mnie nie obwiniać za wszystko. Kolejny raz wyjaśniam, że nigdy nie byłam przeciwko wydatkom na sport a zwłaszcza na zadania sprtowe realizowane w Żarkach Letnisku.
Dbam zawsze o to , aby pieniądze przeznaczone na sport wydawane były racjonalnie a więc na szkolenie młodzieży i dzieci w różnych dyscyplinach sportu a nie np. na transfery piłkarzy często zawodowych po to tylko , żeby wygrać mecz lub wejść do wyższej ligi.
Najważniejszym zadaniem gminy jest właśnie szkolenie dzieci i młodzieży w tym uczenie gry w tenisa i na ten cel nie możemy oszczędzać środków.
Przy najbliżej okazji zapytam Pana Wójta dlaczego szkolenie to zostało u nas przerwane.
Pozdrawiam
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Z tego co mi wiadomo podczas reorganizacji klubu Raków Częstochowa nowy sponsor rozwiązał umowy z niepotrzebnymi graczami, a oni znaleźli schronienie w Poraju. Za darmo na pewno tam nie przeszli. Zdaje się to potwierdzać słowa Pani Polak.
Niestety przykre jest to, że nie inwestuje się w naszą młodzież, która w ten sposób nie ze swojej winy "przegrywa" już na starcie z dziećmi miastowymi.
Niestety Poraj rządzi, Poraj zostawia pieniądze u siebie. Podobna zależność występuje na linii Katowice - Częstochowa, przykład idzie z góry.
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Witam.
Wczoraj zadzwonił do mnie znajomy z informacją, że poruszony został na forum temat sekcji tenisa ziemnego, w której ćwiczą dzieci z przedszkola, podstawówki oraz gimnazjum. Na początku chciałbym przypomnieć forumowiczom, że sekcja tenisowa jak i piłkarska została zainicjowana, zbudowana i jest prowadzona w ramach UKS Żarki Letnisko, czyli przez stowarzyszenie KULTURA PLUS i tylko zarząd stowarzyszenia KULTURA PLUS decyduje, jak przebiega cykl treningowy.
W porozumieniu z władzami gminy doszliśmy do porozumienia w sprawie finansowania i ustaliliśmy, że zajęcia będą BEZPŁATNE. Do dzisiaj żaden rodzic nie zapłacił jednej złotówki za treningi i nigdy nie było to od niego wymagane. Priorytetem przy powstawaniu sekcji było to, aby zajęcia były bezpłatne, przez to łatwo dostępne dla wszystkich dzieci z Żarek Letnisko.
Jeśli chodzi o sprawę zapłaty za pracę trenera nie ma już żadnego problemu. Owszem, trwały negocjacje zarządu stowarzyszenia z wójtem w efekcie czego rodzice nadal nie będą ponosić opłat za treningi a praca trenera będzie odpowiednio wynagradzana. Zarząd Stowarzyszenia dodatkowo podpisał umowę na działania sportowe na 2015r. w kwocie 3000zł, więc środki na utrzymanie sekcji wystarczą do kwietnia. Jak będzie potem to się okaże, ale jestem przekonany, że wójt dołoży wszelkich starań, aby umożliwić prowadzenie treningów do wakacji. Przy okazji zaznaczam, że istnieje również wielka przychylność ze strony Pani dyrektor gimnazjum M.Karpowicz w udostępnianiu sali dla tenisistów i piłkarzy, za co bardzo dziękuję.
Bardzo proszę jednocześnie Panią Z.Polak o zasięganie informacji dotyczących sekcji UKS u źródeł, tj. poprzez zarząd stowarzyszenia KULTURA PLUS, a nie u wójta, gdyż to stowarzyszenie jest organem prowadzącym UKS Żarki Letnisko. Jednocześnie bardzo się cieszę wykazaną troską o utrzymanie sekcji, ale myślę że lepsze efekty osiąga się systematyczną pracą i zaangażowaniem w działalność klubu, a nie incydentalnymi działaniami ad hoc.
Chciałbym prosić o nie podejmowanie żadnych działań w imieniu UKS Żarki Letnisko bez porozumienia z zarządem stowarzyszenia KULTURA PLUS.
Robert Zalega
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Jak zwykle mało kompetentna radna ZP rządzi,a wpisami widza jątrzy i oskarża, nie mając o sprawie bladego pojęcia. Ważne by wójta obrzucić błotkiem albo chociaż łatę przypiąć.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

spajdermen , a wójt to kto dla Ciebie ?
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Klara ...ciekawość to pierwsz stopien do piekła :lol:
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Deklaracje deklaracjami. Robert długo opisał jak powinno być... ale nie jest. Ja szczerze dopinguję takie inicjatywy i równocześnie współczuję takiego partnera jak Wójt - kasę obiecał, ale zajęcia dla dzieci zostały zawieszone, bo jednak się rozmyślił.

Ciekawi mnie czy to jest problem Gminy i w Poraju też są cięcia, czy to tak tylko u nas. Wie ktoś może jak w Poraju wygląda obecnie sytuacja z zajęciami dla dzieci, do których dopłaca się Gmina?

Chodzi mi o to że jak jest ciężko i trzeba obcinać, to chciałbym zobaczyć to proporcjonalnie we wszystkich wsiach naszej gminy, a nie wybiórczo.
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

trudno powiedzieć , kto dostanie więcej , kto mniej , a kto nic ?
jest duży problem finansowy , a jeśli nasze urzędasy się nie opamiętają , to będzie jeszcze większy ! wybraliśmy młodego, nieudolnego wodza , to mamy jak mamy. Powinniśmy z tego bałaganu rozliczyć nieudolnych Radnych z poprzedniej kadencji :wink: Może wreszcie ludzie zrozumieją , że nie można w nieskończoność wspierać rozkapryszonego sportowca :cry:
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Widocznie ludzie mają więcej rozumu niż niejaka Małgosia i nie oceniają wójta przez pryzmat składek na ZUS i interesów nauczycieli, którzy na tym forum mają niezły lobbing. Atmosferę co pewien czas podgrzewa niejaka widz, a teraz lata po Żarkach z protokołem RIO. Zobaczycie jaką popisówę da na zebraniu wiejskim.
memento
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

A co Igor, boisz sie zebrania wiejskiego ? Nie siej paniki , bo nam się wójt bardziej rozchoruje i wyśle zastępcę . Żarczanie zawsze na zebraniach wiejskich dają popalić " nieudacznikom" I za co on dostaje 10 000 zł pensji . Jeżeli wódz z księgową narobił mnóstwo nieprawidłowości ( nie tylko w oświacie ) , to mnie to najwyraźniej ŚMIERDZI jakimś szwinglem . Jak można ufać takim ludfziom , którzy nabrali pożyczek ,a teraz mają tyle nieprawidłowości i zaległości z terminowymi płatnościami. A na nagrody za nieudolną pracę dla SWOJAKÓW mają , a na imprezowanie też mają . Ponoć w Poraju za imprezę z piłkarzami z ekipy GÓRSKIEGO zapłacili ok 30 000 zł. ( oczywiście jest to plotka ) ale w każdej plotce trochę prawdy jest , bo w protokole RIO piszą o nieprawidłowym rozliczaniu POLONI.
Igor załóz dobre okulary i przeczytaj ten protokół ze zrozumieniem ( 14 stron A$ paragrafów niezgodnych z prawem ). :wink:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3337
W tym protokole sa nieprawidłowośći finansowe UG . To po co wybieramy Radnych ?, po co komisja rewizyjna ? Przychodzą na sesję , nic nie robią i dostają 1000 zł . No ja bym rozliczyła z tego bałagan€ byłą radę gminy , ponieważ o wszystkich nieprawidłowościach wiedzieli i wspierali óta , a większość z nich nadal jest w RG .Dziwię się tylko księgowej ,że wyraża zgodę na takie nieprawidłowości . Zawsze miałam o niej dobre zdanie , bo jest starym , doświadczionym pracownikiem i nie powinna wyrazić zgody na takie zawirowania w płatnościach :roll:
Wniosek z tego ,że należy częściej kontrolować nasz UG i dawać większe mandaty :!: A może tak zprosić TVN, czy też p. Jaworowićz :lol: :lol: :lol: :lol:
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

To przecież wasza ukochana radna siedziała w tej komisji rewizyjnej przez ostatnie lata i z tego co ja wiem to protokół z kontroli RIO jest co roku, a ona dopiero przed wyborami i teraz przed zebraniem wiejskim robi z tego wielka sensację. Jeżeli ma takie "kwity" to niech skieruje sprawę do właściwych organów, a nie oczernia ludzi.
memento
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

Igor celowo ludzi wprowadzasz w błąd ...zamiast mówić o nieprawidłowościach w finansach UG , to skupiasz uwagę na oświacie i p. Polakowej , Nasza radną już dawno odsunęliście od prac w komisji rewizyjnej ,żeby nie mogła kontrolować. Jednym słowem mamy nieudolną RG z wodzem na czele .
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Igor a raczej Barbaro
Wiesz dobrze , że RIO skontrolowała 1 raz na zakończenie kadencji 2010-2014( za okres od 01.01.2010 do 11.2014r)
Wiesz również, że skład komisji rewizyjnej w ostatniej kadencji był (oprócz 2 osób), bardzo prowójtowy z panem przewodniczącym na czele.
Komisja w takim składzie zatraciła zupełnie swoją rolę i funkcję kontrolną ponieważ opozycja nie miała większości.
A obecna komisja rewizyjna składa się z samych radnych z koalicji wójta
co jest wręcz nieprzyzwoite . Nie ma w tej komisji ani jednej osoby z opozycji , jakże tak wybrana komisja będzie wypełniać swoją funkcję kontrolną? Przykładem jej bezsilności może być fakt,że komisja dwukrotnie chciała w tym roku zapoznać się z protokołem z kontroli RIO i nie potrafił jej przewodniczący ( spowinowacony z wójtem)wyegzekwować tegoż protokołu od wójta. Pomimo tego, że obowiązkiem
wójta jest poinformowanie o kontroli i zapoznanie komisji rewizyjnej z protokołem z kontroli.
Sama Barbaro pisałaś na tym forum, krótko po wyborach o złym podziale funkcji w Radzie Gminy.( I oczywiście miałaś rację). Komisja rewizyjna w tym składzie nie jest w stanie nic skontrolować.
Z wystąpienia pokontrolnego z RIO nie robię żadnej sensacji.
Jako radna ubolewam jedynie nad tym, że o wynikach kontroli nie mogłam zapoznać się w UG lecz musiałam jak wszyscy korzystać ze strony internetowej RIO.
Pozdrawiam
ZP
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

Komisja Rewizyjna
1. LUDWIKOWSKI Andrzej – Przewodniczący Komisji
2. KARKOCHA Mariusz
3. MIZERA Edward
4. RAJCZYK Zbigniew
5. SZUSTAK Krzysztof

No tak , ten pierwszy, najważniejszy to przecież wujek wodza.
czyli rodzina :?:
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Pani Polakowa, jak zwał tak zwał, mog e być też Barbara, ładne imię, a ja mam dosyć tej klaki jaką pani i polakopododni robią pani na tym forum.
memento
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Igor. zmienimy temat i wrócimy do sportu. Ciekawa jestem ile kasy na sport dostaną dzieciaki z Zarek :?: Dla Poloni było prawie 200 tys. , a nasi to co GORSI.. :cry:
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Od 16 marca b.r. rusza ponownie sekcja tenisa ziemnego na zasadach poprzednich, czyli bezpłatnie. Zajęcia odbywać się będą wg harmonogramu, jaki został przyjęty od września 2014r., czyli poniedziałek, wtorek oraz środa.
Czy zajęcia będą płatne od września?
Tak się zapowiada, ale wcale tak być nie musi. Ta miesięczna pauza w treningach uświadomiła wielu osobom, jak trudno jest cokolwiek zbudować i ile zachodu trzeba włożyć, aby to utrzymać, bo stracić można migiem. Temat do przemyśleń.
W najbliższą sobotę (jeśli będzie sucho) otwieramy kort, tzn. sprzątamy po zimie. Zawieszamy siatę, naprawiamy pozrywane banery, zamiatamy kolki. Wiem, że czyn społeczny w Polsce ma złe skojarzenia, ale samo się nie zrobi niestety. Kto ma czas i ochotę niech wpadnie. Start o 10.00.
Dziękuję za uwagę.
Post Reply