Zmiany w Planie Przestrz. Zagospod. Gminy

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Zmiany w Planie Przestrz. Zagospod. Gminy

Post by Zdzisława Polak »

Sanowni mieszkańcy
Zachęcam do sprawdzania proponowanych zmian w Planie P.Z.
W & 32 planu zmienia się częściowo zapis. A zmiana ta spowoduje, że
można będzie w naszej Gminie Poraj budować na terenach zalewowych. Zwracałam Radzie Gminy uwagę na ten nowy , niekorzystny dla Gminy zapis , który zobowiązywać będzie Gminę do zapłaty odszkodowania w przypadku powodzi i zalania budynku.
Jeżeli chodzi o zmiany dotyczące Żarek Letniska to proponowane są zmiany planu :
- na końcu ul.Jasnej w obrębie ul. Orzechowej i ul.równoległej do Orzechowej na wniosek mieszkańców o wyznaczenie terenów budowlanych MN,
-na końcu ul.Jodłowej w lewo do ul.Wiejskiej i w prawo na wschód na wniosek mieszkańców o wyznaczenie tych terenów jako budowlanych.
Z tymi zmianami w PPZ zgadzam się. Mieszkańcy chcą tam budować to proszę bardzo nie mam zastrzeżeń.
Ale jest jeszcze jedna zmiana w PPZ proponowana przez P.Wójta na terenie Żarek Letniska to wielka kilku hektarowa gminna działka nr 243 położona przy ul.Lącznej i ul.Sportowej. Hrabina Raczyńska zaplanowała tam park, a P.Wójt stara się zamienić to na tereny budowlane MN
i sprzedać deweloperowi , który o to zabiega/nazwę tej firmy na moje pytanie wymienił p.Wójt na Sesji nadzwyczajnej/. Jakie to da skutki ?
Ano takie, że deweloper podzieli to na mniejsze działki , wytnie 100-letni las i pobuduje budynki mieszkalne na sprzedaż.
Ja uważam, że nie możemy się na to zgodzić , żeby z przeznaczenia Użyteczności Publicznej zmienić na MN/tereny budownictwo mieszkaniowe/.
Proszę mieszkańców o sprawdzanie wyłożonego w UG PPZ w terminie tylko do 12.12.2014r w godzinach tylko od 12 do 14 codziennie i wpisywanie uwag.
Wspólnie nie dopóścimy do tych zmian, sama nie podołam.
Kilka osób z Żarek L.już mi w tym pomaga.
Serdeczne dzięki.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

A MOŻE TAK PONOWNIE ZORGANIZOWAĆ ZEBRANIE WIEJSKIE :?:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZDZICHU ........... po co zebranie , przeciez mamy radnych , ktorzy maja walczyc w naszym imieniu !!! he he
anna07
Posts: 6
Joined: 08 Aug 2013, 09:43

plan zagospadorowania

Post by anna07 »

Szanowna Pani Zdzisławo,
Z uwagi na godziny możliwe do składania uwag i czas:" w terminie tylko do 12.12.2014r w godzinach tylko od 12 do 14 codziennie i wpisywanie uwag",zasadnym jest aby zainteresowało się tym tematem
STOWARZYSZENIE TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ ŻAREK LETNISKA
im. hrabiny Stefanii Raczyńskiej.
Prowadzone od kilku lat z powodzeniem Imieniny u Hrabiny można by było każdorazowo urozmaicać dodatkowymi punktami a to zwiedzanie parku,a to terenu sportowego itp.-nieprawdaż?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Tak , Anno 07 ja już poprosiłam o pomoc Towarzystwo P.Ż.L.
Już jedna osoba -członek Zarządu TPŻ była ze mną w U.G. w dniu 05.12.2014 i sprawdziła ten wyłożony Plan PZ. Towarzystwo złoży tam swoje uwagi. Mam również nadzieję , że włączy się do tego Rada Sołecka,
Sołtys , mieszkańcy i oczywiście radni z Żarek L.
Pozdrawiam
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Rada Sołecka jest nieudolna , wiecznie wspiera wójta , a zwłaszcza p. Barbara ...słyszałam ,że będzie startowała w wyborach na SOŁTYSA ...ona zawsze uważała ,że te działki należy sprzedać , bo są własnością GMINY :roll:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

a w zarządzie TPŻL jest skarbnikiem ...jednym słowem jest niewiarygodna i działa na szkodę Żarek Letniska....niech wymyśli inny program naprawczy , a nie sprzedawanie działek...jak tak dalej pójdzie to Ż. L. puszczą z TORBAMI...
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Na to się zanosi.
Pani przewodnicząca Rady Sołeckiej i P.Sołtys to nawet przekazali P.Wótowi dochody, które pozyskiwali od sprzedających na ryneczku w centrum. Za poprzednich wójtów to Rada Sołecka dostawała od wójta upoważnienie do zbierania tych opłat z ryneczku. Ten Wójt przejął te dochody. Ciekawe za co Rada Sołecka zrobi Sylwestra pod gwiazdami i inne imprezy lokalne, czy drobne inwestycje czy remonty?
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

na wiosę , wybierzemy nową RS :lol: :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Olu te działki z całą pewnością są własnością gminy, nie dlatego, że ja tak uważam, tylko takie są zapisy w księgach wieczystych i nadal uważam, czerpanie dochodu z własności jest niezbywalnym prawem każdego właściciela czy to prywatnego czy publicznego. I dobrze słyszałaś, jeżeli pan Ryszard nie będzie kandydował na funkcje sołtysa, chętnie bym go w tej funkcji zastąpiła, bo dotychczas niezbyt skutecznie udaje mi się walczyć o poprawę czystości i estetyki w centrum Żarek.
A na sylwestra już mogę zaprosić bo będzie zorganizowany tak jak prze ostatnie 5 lat , i widzu do ciebie na pewno nie zwrócimy się o pomoc.
anna07
Posts: 6
Joined: 08 Aug 2013, 09:43

Post by anna07 »

Pani Basiu,
Nie ma się co denerwować na Panią Ole,owszem ma Pani racje działki te są własnością gminy, ale Mieszkańcy Żarek Letniska i Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letnisko im. hrabiny Stefanii Raczyńskiej jak rozumiem mają życzenie aby pomimo wieloletnich zaniedbań na terenie Żarek Bloku a obecnie Żarek Letnisko kontynuować pomysł, idee Hrabiostwa.
Lepiej późno niz wcale:)
Tak więc zasadnym jest aby tereny które jeszcze na szczęście nie zostały rozprzedane, podzielone na inne cele niż wynikało z zaproponowanego planu zagospodarowania przez Hrabiostwo na tereny użyteczności publicznej zostały zagospodarowane zgodnie z pierwotnym zamierzeniem.
Taka inwestycja:park, tereny sportowe itd.co wynika ze starych planów i map zwróci sie z nawiazką (zdrowie,wspomnienie,sentyment,dobre myśli)może nie za rok nie za dwa ale zostane dla przyszłych pokoleń którzy takie dzialanie będą wspominać jako mądre działanie nas obecnie jeszcze żyjących/obecnych mieszkańców Żarek Letnisko
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

jednym słowem p. wójt nadal MIESZKAŃCÓW Ż. L. ma GDZIEŚ I ROBI CO CHCE..
obiecał,że działek nie sprzeda
jesli mu brakuje pieniędzy to niech ograniczy wydatki na imprezy typu IMIENINY HRABINY
co roku UG przeznacza na imprezę ok . 10 000 zł ( można to sprawdzić na BIP UG Poraj)
cała impreza kosztuje ok 20 000 zl ...resztę finansują DARCZYŃCY no i oczywiście jest 1 %
czy musimy się aż tak BAWIĆ :roll:
takich imprez w ciągu roku jest wiele, to niech tu poszuka OSZCZĘDNOŚCI
:?:
pozdrawiam i miłego dnia zyczę
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola ...... Ty jak nikt inny nadawalabys sie na soltysa , jestes " obrotna" rozeznana w temacie , masz wszelkie predyspozycje ! startuj bede na Ciebie glosowal !!!..........he he
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Popieram stanowisko anny07, przy okazji ciekaw jestem czy to samo dotyczy działki sąsiedniej oznaczonej na dawnych planach numerem 242. Tam Raczyńscy zaplanowali teren pod place zabawowe.....
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Kompetencje sołtysa

Urząd gminy prowadzi księgowość dochodów i wydatków sołectwa. Kompetencje sołtysa są następujące:

reprezentuje sołectwo na zewnątrz;
przewodniczy radzie sołeckiej;
zwołuje zebranie wiejskie i przewodniczy jego obradom;
bierze udział w sesjach rady miejskiej, występuje w imieniu sołectwa;
podejmuje działania wykonawcze wspólnie z rada sołecką w sprawach realizacji uchwał zebrania wiejskiego;
sprawuje bezpośredni zarząd zwykły sołeckim mieniem komunalnym i ponosi prawną odpowiedzialność z tytułu korzystania zarządzania mieniem;
występuje do Wójta z wnioskami, propozycjami, inicjatywami w sprawach sołeckiego mienia, przekraczającymi jego i sołectwa kompetencje zwykłego zarządu;
może występować przed Sądem na zasadzie posiadanej prze sołectwo zdolności sądowej;
podejmuje określone przepisami, zadania wynikające z przepisów szczególnych;
współdziała z organami Państwowej Inspekcji sanitarnej, a także ze służbą zdrowia w kwestiach ochrony zdrowia i życia ludności, zgłaszania chorób zakaźnych, właściwego poziomu sanitarnego wsi;
współorganizuje działania oraz zapobiega bezpośrednio klęskom żywiołowym oraz usuwa ich skutki;
współdziała z organami straży pożarnej w profilaktyce przeciwpożarowej;
na podstawie uchwały rady pobiera podatki lokalne;
korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym;
sołtysowi przysługuje pomoc ze strony gminy w sprawach ustawowego korzystania z ochrony prawnej w toku sprawowania mandatu.


:roll: BARBARA DALEJ PRAGNIE RZĄDZIĆ :?:
I DLATEGO CHCE BYĆ SOŁTYSEM :shock:
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Nie rozumiem, ZDZICHU co tutaj jest dla ciebie dziwne? Chce kandydować, to dobrze, myślisz, że tak wielu jest chętnych na to stanowisko?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

a gdzie za 2014 :?:[/quote]


olu 2014 sty jeszcze się nie skończył....
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

CHĘTNI SIĘ ZNAJDĄ ,
A P. BARBARA NIE JEST ODPOWIEDNIĄ OSOBĄ NA TO STANOWISKO :roll:
JEST ZA SPRZEDAŻĄ DZIAŁEK , ROBI CO CHCE I DZIAŁA NA SZKODĘ Ż.L.
MOIM ZDANIEM TO NADAL CHCE RZĄDZIĆ BO W KOMPETENCJI SOŁTYSA
JEST ZWOŁYWANIE ZEBRAŃ WIEJSKICH I JEJ WŁAŚNIE O TO CHODZI , BY NIE DOPUŚCIĆ DO TAKICH ZEBRAŃ WIEJSKICH JAK OSTATNIO W MAJU

:lol: :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zdzichu wyszedłeś z formy i całkowicie zmieniłeś się w Zdzichę...wylazło szydło z worka??? Trochę szkoda twoich kpinek.Zapytaj pana Ryszarda, to ci opowie jak to sołtys "rządzi" w Żarkach Letnisku. A na razie nie zbieraj z wierzby gruszek.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

CO DO P. RYSZARDA TO MA PANI RACJĘ :cry: FAJNY CHŁOP I LUBIĘ GO......
NATOMIAST PANI TO ODMIENNA BAJKA , BO PANI Z TYCH CO UPARCIE TWIERDZĄ " GDZIE SĄ BRAMKI , TAM SĄ KORKI " :roll:
DLATEGO TAKIEGO ZALEŻNEGO SOŁTYSA, TO MY NIE CHCEMY :?:
BĘDZIE PANI MUSIAŁA ROBIĆ , TO CO PANI KAŻĄ, A MY ZWYKLI MIESZKAŃCY NIE BĘDZIEMY MIELI NIC DO POWIEDZENIA :shock:
UWAŻAM ,ŻE ŻARCZANIE ZASŁUZYLI NA WOLNOŚĆ :!:
WSZYSTKICH NIE DA SIĘ ZASTRASZYĆ LUB OMAMIĆ OBIECANKAMI :!:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Ja widać, dyskusja zeszła na boczny tor.
Chcę jednak wrócić do tematu i przekazać informację:
- uwagi do zmian w Planie Przestrzennego Zagospodarowania można składać do 31.12.2014r.
-plan wyłożony do wglądu mieszkańców jest do dnia 12.12.2014.
-dyskusja w U.G. na temat zmian w Planie PZ odbędzie się dnia 12.12.2014r o godz. 10 w Urzędzie Gminy.
Kontrowersyjna jest zmiana przeznaczenia kilkuhektarowej działki gminnej o Nr 243położonej przy ul Łączneji Sportowej w Żarkach L.
z przeznaczenia na cele Użyteczności Publicznej /park,plac zabaw/
na tereny MN/budownictwo mieszkaniowe/.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zdzichu, kurcze jeszcze nie widziałam tak sfrustrowanego faceta, i to wszystko przeze mnie tzn. ja odebrałam żarczanom wolność, no bo jeżeli na nią zasługują, to znaczy, że jej nie mają, ja groźbami do czegoś ludzi zmuszam, czy coś im obiecuję??? Przeczytaj coś ty napisał, gdyby nie było to głupie, to byłoby po prostu śmieszne. Możesz mnie sympatią nie darzyć, jeżeli w ogóle mnie znasz, ale dyskutuj merytorycznie, a nie personalnie. Ja na twój temat KOCOPOŁOW nie wymyślam, a wyobraźnię mam bujną. Z olą możecie podać sobie łapki.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

JAK ZWYKLE UDAJESZ, ŻE NIE WIESZ O CO CHODZI :roll:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Czy działki nr 242 też dotyczy ta zmiana czy została może ona obecnie "połaczona" z działką 243?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

ZG
Według mojego rozeznania , to działka 242 nie jest objęta tą zmianą. Nie jest również połączona z działką nr 243.
Ale dobrze by było sprawdzić jakie ma aktualne przeznaczenie w obecnym Planie P.Z. Najlepiej zapytać w U.Gminy.
Ja przy najbliższej okazji sprawdzę to również.
Pozdrawiam
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

To dobra wiadomość, dziękuję za informacje. pani ma większe możliwości, jeśli można prosić to prosżę to sprawdzić.
GoHa
Gość
Posts: 11
Joined: 12 Jun 2014, 21:36

Post by GoHa »

Farbowany lis z tego wójta. Wystarczyło, że wygrał wybory, a już rude z niego wylazło. To zgodnie z PPZ prywatnych działek po tej stronie torów co działka 243, z uwagi na uszanowanie woli Hrabiny dzielić na mniejsze nie można , a gminne to już można ?
Miał być PARK, niech będzie PARK. Toż to najładniejszy kawałek lasu jaki nam pozostał i jak najbardziej odpowiedni do celów mu obecnie przypisanych. Niech się deweloper weźmie lepiej za te podmokłe tereny na Dzierżnie, skoro razem z wójtem muszą koniecznie coś pożreć.
Pani Zdzisławo, proszę czuwać i informować nas na bieżąco o sprawie.
Ja ze swej strony stosowny wpis zrobię tam gdzie trzeba.
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

A mnie tam bardzo dziwi ta rozpętywana co pewien czas histeria w sprawie tych działek. Dobrze że za czasów hrabiny nie było żadnych przestrzennych planów i jak chciała swój las zmienić w osiedle mieszkaniowe to nikt jej tego nie zabronił. Nie rozumiem po co nam na tym terenie drugie boisko, kiedy jedno już mamy, a zmiana tego lasu w park jak to piszą niektórzy do czysta głupota. Ja tam nie mam nic przeciwko temu, żeby ludzie budowali sobie domy i głupota jest straszenie, że wytną drzewa bo jak dotychczas u nas żadna ulica z wyjątkiem Raczyńskiej nie zmieniła swojego leśnego charakteru. Ja tam w tym wszystkim widzę zwykła ludzką złośliwośc. Gdzieś tam protestują przeciwko lokalizacji hospicjum, gdzie indziej, ośrodka wychowawczego, a u nas protestuje się nawet przeciw budownictwu mieszkaniowemu jakby dookoła mało było lasów. Przecież hrabina Żarki Letnisko stworzyła dla ludzi i sama te lasy dla ludzi kazała wycinać, więc po co ciągle się na nią powoływać.
memento
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

JEŚLI NIE WIADOMO O CO CHODZI , TO ZAWSZE CHODZI O PIENIĄDZE ...MOIM ZDANIEM KTOŚ CICHACZEM CHCE NA TYCH DZIAŁKACH ZAROBIĆ :wink: A MY JEŚLI WSZYSTKO POZWOLIMY SPRZEDAĆ , TO NAWET Z PSEM NA SPACER NIE PÓJDZIEMY , BO WSZYSTKO BĘDZIE MIAŁO PRYWATNYCH WŁASCICIELI......I NADAL UWAŻAM ,ŻE TEN TEMAT POWINIEN BYĆ ZAMKNIĘTY , BO WÓJT MIESZKAŃCOM OBIECAŁ ,ŻE DZIAŁEK NIE SPRZEDA ...MAM NADZIEJĘ ,ŻE HONOR MA I PRZESTANIE WRESZCIE KOMBINOWAĆ :!:
GoHa
Gość
Posts: 11
Joined: 12 Jun 2014, 21:36

Post by GoHa »

Igor, masz rację, drugie boisko nie jest nam potrzebne, ale plac zabaw owszem. Czy wiesz, że ludzie z północnej strony torów wożą swoje dzieci na plac zabaw do Masłońskiego, bo do placu w tzw. Centrum mają 2 km. Może już czas zagospodarować ten teren i na początek zrobić chociażby plac zabaw dla dzieci, wtedy przestanie być pokusą dla różnych ludzi i różnych biznesów.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

GoHa....ŚWIETNY POMYSŁ :lol:
MOZNA JESZCZE DODAĆ KILKA KLOMBÓW ( takie jak w twoim cudnym ogrodzie) :lol: :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

W sprawie zamiaru przekształcenia działki Nr 243 w Żarkach Letnisku
złożone zostały do UG sprzeciwy przez :
-TPŻL,
-Radnych,
-Radę Sołecką,
-licznych mieszkańców.
Na Sesji Rady Gminy w dniu 19.12.2014 na moje kolejne pytanie dlaczego P.wójt chce zmienić przeznaczenie tej działki usłyszeliśmy odpowiedż ,że gmina wycofuje się z tego zamiaru.
Bardzo się ucieszyłam z tego powodu i tę informację przekazuję Państwu.
Pozdrawiam
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Gratulacje, ..i okazało się , że jednak pan Wójt liczy sie z opinią społeczeństwa Żarek.....
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

JEŚLI CHCE BYĆ WÓJTEM , TO LEPIEJ ŻEBY Z ŻARCZANAMI SIĘ LICZYŁ :wink:
SŁYSZAŁEM , ŻE MIESZKAŃCY PORAJA TEŻ CHCĄ ZAŁOZYĆ PODOBNE NIEZALEŻNE FORUM I CHCĄ PISAĆ SAWOJE ŻALE :roll:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Bawi mnie mocno jak zręcznie szanowna pani ZP manipuluje opinią mieszkańców, głęboko ukrywając swój prywatny interes. Gdzież podziała się ta głęboka troska ekonomistki o dochody gminy? Pecunia non olet?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

mecenasie , ty jestes za sprzedażą działek, więc daj sobie spokój i poszukaj oszczędności gdzie indziej :roll:
Post Reply