basen w Żarkach

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Wczasowicz
Posts: 3
Joined: 02 Aug 2018, 12:04

basen w Żarkach

Post by Wczasowicz »

Witam
Chciałem poruszyć temat basenu kąpielowego w Żarkach Letnisko . Sporo osób przyjeżdża na kąpielisko zarówno ze Śląska jak i z Częstochowy. Jako przyjezdny chcę jednak zauważyć, że zbudowany za unijne pieniądze kompleks pryszniców i przebieralni popada w ruinę- drzwi wypaczone, brud, brak jakiegokolwiek personelu. Czy gminy nie stać aby zatrudnić kogoś na okres wakacyjny do doglądania tego obiektu? Druga sprawa to zamykanie przebieralni o godzinie 18 w okresie wakacyjnym ! Słońce wysoko na niebie ludzi sporo na plaży a o 18 wszystko się zamyka i co wtedy mają poczynić plażowicze? przebrać zawsze można się na plaży ale pójść za potrzebą ? gdzie w krzaki ? Pomijam przypadek zamknięcia plażowiczów wewnątrz przebieralni jaki ostatnio miał miejsce gdzie potrzebna była interwencja policji celem ich "uwolnienia" z zamkniętych na klucz przebieralni. Taki kompleks zbudowany ze środków Unii powinien był być otwarty dla plażowiczów w słoneczne dnia z ładną pogodą do godziny co najmniej 20 oraz podlegać stałej kontroli osoby sprzątającej .
Trzecia sprawa to kosze na śmieci, na kąpielisku jest ich stanowczo za mała ilość a te co są w godzinach popołudniowych przepełniają się i robi się wokół nich śmietnisko. Reasumując kilka drobnych spraw a o ile zmieniłyby funkcjonowanie kąpieliska, którym Gmina jakby nie patrząc chwali się i zaprasza urlopowiczów do korzystania z uroków kąpieliska.
Z pozdrowieniami i nadzieją na udzielenie mi odpowiedzi.
Wczasowicz znad kąpieliska .
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: basen w Żarkach

Post by Zdzisława Polak »

Gmina Poraj zatrudnia od kilku lat gospodarza obiektu- basen kąpielowy w Żarkach Letnisku. Wystarczy tylko więcej wymagać od gospodarza basenu i kontrolować wykonywanie przez niego obowiązków.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: basen w Żarkach

Post by zg »

Obecnie basen nie ma stałego gospodarza, a sprzątaniem zajmują się pracownicy CIS.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: basen w Żarkach

Post by zielony »

Nie należę do ludzi którzy uwielbiają krytykować, którym to sprawia przyjemność. Ale wczorajsza wypowiedź naszej radnej "Gminne długi (wójtowe)' podniosły mi ciśnienie, dlatego dzisiaj dorzucę pytanie: co nasza radna wie o gminie? Moim zdaniem NIC, skoro nie wie nawet tego kto zarządza basenem w Żarkach Letnisku, tym bardziej nie jest zorientowana w innych pewnie dużo ważniejszych kwestiach?
Powodem tego jest sama radna, która swym wojowniczym trybem zniechęciła do współpracy wszystkich. Teraz jest przez wszystkich ignorowana, marginalizowana, traktowana jako "zło konieczne" Pani radna, przykro mi to pisać, ale może pora już się wycofać?
Wczasowicz
Posts: 3
Joined: 02 Aug 2018, 12:04

Re: basen w Żarkach

Post by Wczasowicz »

To kto w końcu zajmuje się dbaniem o porządek na basenie ? pod kogo ten basen podlega? jest jakaś konkretna osoba odpowiedzialna za funkcjonowanie basenu, czy jak to u nas bywa odpowiedzialna jest zbiorowość czyli nikt ?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: basen w Żarkach

Post by Zdzisława Polak »

Jak poinformował nas zg za ład i porządek odpowiada CiS , czyli wiemy już od kogo wymagać.
Bardzo dziękujemy za informację,
Dlaczego ty Zielony tak dobrze zorientowany nie odpowiedziałeś pytającemu na temat basenu tylko piszesz znów o mnie przecież nikt o mnie nie pytał? A z twoich rad na pewno nie skorzystam sługusie.
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: basen w Żarkach

Post by Igor »

To wielka szkoda pani radna, bo nie kandydując wreszcie by pani coś DOBREGO dla Żarek Letniska zrobiła.a może znajdzie się trochę mądrych ludzi w pani okręgu i wybiorą kogoś mądrzejszego.
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: basen w Żarkach

Post by Zdzisława Polak »

Zależy dla kogo wygodniejszego i dla kogo mądrzejszego. Wiadomo, że lepiej dla radnego jest płynąć z prądem niż pod prąd. Ale " z prądem rzeki płyną tylko śnięte ryby".
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: basen w Żarkach

Post by zg »

Wczasowicz wrote:To kto w końcu zajmuje się dbaniem o porządek na basenie ? pod kogo ten basen podlega? jest jakaś konkretna osoba odpowiedzialna za funkcjonowanie basenu, czy jak to u nas bywa odpowiedzialna jest zbiorowość czyli nikt ?

Teren basenu podlega pod UG w Poraju. Nie ma obecnie oddelegowanego pracownika do opieki nad tym terenem. Budynek socjalny jak pisałem wcześniej sprząta pracownica CIS.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: basen w Żarkach

Post by zg »

Zielony pisze:
, dlatego dzisiaj dorzucę pytanie: co nasza radna wie o gminie? Moim zdaniem NIC, skoro nie wie nawet tego kto zarządza basenem w Żarkach Letnisku, tym bardziej nie jest zorientowana w innych pewnie dużo ważniejszych kwestiach?

Myślę, że Radni nie muszą się orientować w takich przyziemnych sprawach jak sprzątanie basenu, mają na głowie wiele ważniejszych spraw dot. Sołectwa i Gminy.
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: basen w Żarkach

Post by Igor »

Oczywiście zg dla mieszkańców a zwłaszcza wczsowiczów "ważniejsza" jest sprzedaż gminnych działek, czy poziom gminnego długu niż czystość w Żarkach Letnisku i na basenie.To sie nazywa "troska o lokalne sprawy".
memento
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: basen w Żarkach

Post by zg »

Basen jest codziennie sprzątany , ale nie tam jest czysto gdzie dużo sprzątających ale tam gdzie mało śmiecących. Jeśli uważasz, że Władze samorządowe nie troszczą się o nasze sprawy lokalne to zwróć się do nich z interwencją.
Ja wiem, że nasi żareccy Radni robią co mogą dla naszej miejscowości. Basen kąpielowy leży w Żarkach ale administruje nim Gmina. tam kieruj swoje uwagi bo Radni nie są od wszystkiego.
Wczasowicz
Posts: 3
Joined: 02 Aug 2018, 12:04

Re: basen w Żarkach

Post by Wczasowicz »

Nie mialem zamiaru wszczynania rozmów politycznych, zapytalem tylko o mozliwosc wydluzenia godzin otwarcia przebieralni - moze nie w tym ale w przyszlym roku .
A generalnie to podziekowac organizatorom Imienin Hrabiny bardzo fajna kameralna impreza a wystep tegorocznej gwiazdy Jacka Borkowskiego - rewelacja !!!
Tak trzymac Zarki !!! i wielkie dzieki od wczasowiczow i letnikow :)
I nie klocic mi sie tam :):):) bo jak wiadomo zgoda buduje a niezgoda rujnuje i z tym skromnym ale jakze zyciowym przekazem pozdrawiam :)
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: basen w Żarkach

Post by zg »

Bardzo dziękujemy za te oraz za inne licznie do nas napływające podziękowania i dobre słowa.
Przy organizacji imprezy z takim rozmachem nietrudno jest o popełnienie błędu, więc chwilami atmosfera była napięta ale zapewniam, że wszystko jest w najlepszym porządku.
Co do basenu to w tym roku pewnie jest za późno ale na przyszły można wnioskować do UG by zmienić godziny.
pozdrawiam
Post Reply